Widać, że stolice, które w ostatnich 40 latach zaniedbały politykę mieszkaniową, zaczynają zmieniać nastawienie pod naporem gniewu społecznego
Wykonawca projektu poszerzenia 89 km autostrady A2 między Warszawą a Łodzią może być tańszy od firmy, z którą rządowa spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała kontrakt na dokumentację projektową 30 km dróg wokół nowego lotniska w Baranowie.
"Bezpośredni cel tej haniebnej akcji defamacyjnej, oszczerczej skoordynowanej medialnej nagonki, może być tylko jeden: zniszczenie autorytetu najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, zszarganie Jego imienia i przemilczenie zasług, moralne zdegradowanie Go do poziomu ludzi popełniających czyny pedofilskie" - napisał Kaczyński w liście do członków PiS.
Chcieliśmy zwiedzającymi wstrząsnąć - mówi architekt z pracowni, która wygrała konkurs na zaprojektowanie wystawy stałej w Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. Gmach zaprojektowany przez Czesława Bieleckiego kosztował już ponad sto mln zł, ale okazuje się, że jako muzeum ma wady.
Na Pradze burzliwy protest przeciw likwidacji parkingu na tyłach najdłuższego bloku w Warszawie. Dzielnica planuje tu dom komunalny. - Ja też jestem samochodziarzem - zapewniał wiceburmistrz Dariusz Kacprzak, ale tłum zbulwersowanych mieszkańców groził, że go wywiezie na taczce.
- Nie wiem, co musiałoby się wydarzyć, żebym nie zagłosowała na Lewicę - mówi mi 27-letnia Magda, pracownica działu HR w banku. Śledzi to, co publikuje europoseł Robert Biedroń w Brukseli czy poseł Maciej Gdula w Warszawie.
Czy sztuka współczesna może zachwycić dziecko? Czy sztuką i w sztukę można się bawić?
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na wystawę Lii Kimury "Yasashi-sa (Czułość)". Ekspozycję można oglądać do 28 maja 2023 roku.
Poszukiwany trzema listami gończymi mężczyzna w nietypowy sposób oddał się w ręce policjantów. 41-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego pomylił radiowóz z taksówką, którą wcześniej zamówił.
Nawet sto ton chemikaliów leży porzucone przy ul. Odrowąża na Bródnie. To zapewne efekt działalności mafii śmieciowej.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Kwadrat. To efekt dziennikarskiego śledztwa "Wyborczej". Pierwotnie Andrzejowi Nejmanowi kontrakt miał zostać automatycznie przedłużony w sierpniu.
- To oddolna, inspirowana opatrznością Bożą inicjatywa - twierdzą organizatorzy warszawskiego Marszu Papieskiego, który w niedzielę przejdzie ulicami Warszawy.
W Rembertowie trwa protest przeciwko autostradowej obwodnicy aglomeracji warszawskiej . Mieszkańcy zablokowali drogę S7. Powstał pokaźny korek, policja kieruje ruch objazdami.
Tysiące mieszkańców Włoch od dwóch dni jest bez gazu i ciepła. Pogotowie gazowe ma poważne problemy z przywróceniem dostaw surowca.
W piątek (31 marca) po południu w Klembowie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem trzech pojazdów. Droga jest zablokowana, na miejscu lądował śmigłowiec LPR.
Soczyste kolory, przestronne wnętrza, ultranowoczesne wyposażenie z drukarkami 3D i warsztaty z cyfrowo sterowanymi narzędziami - tak wygląda Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego, którą uroczyście otworzono nad Wisłą.
Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów policjantom, którzy doprowadzili do wypadku radiowozu, w którym jechały z nimi dwie nastolatki.
Pilne remonty na lotnisku w Modlinie odblokowane dzięki 7,5 mln zł pożyczki od samorządu Mazowsza. Drugie tyle przekażą Państwowe Porty Lotnicze. Ciasny terminal pasażerski doczeka się rozbudowy i dotrze tu w końcu kolej. Znamy terminy.
W wieku 71 lat zmarł prof. Paweł Śpiewak. Jedna z najważniejszych postaci polskiej debaty naukowej i publicznej, szczególnie w kontekście tematyki żydowskiej. Jak go zapamiętają jego koledzy i koleżanki z uniwersytetu oraz ludzie nauki?
Pacjentowi z Siedlec lekarze mieli wyjąć z kostki śruby stabilizujące. Zamiast tego rozcięli mu kolano. Teraz mężczyzna ma problemy z chodzeniem i domaga się od szpitala zadośćuczynienia. Sprawą zainteresował się rzecznik praw pacjenta.
Od rana w rejonie Rembertowa mieszkańcy mogą odczuwać większą niż zwykle aktywność wojska. Żołnierze, po kilku wpadkach i skargach od przerażonych mieszkańców, uprzedzili okoliczną ludność, że powodów do obaw nie ma.
Kawiarnie wymyślono w Austrii, restauracje we Francji, kioski z currywurst w Niemczech, puby na Wyspach, pizzerie we Włoszech, tapas bary w Hiszpanii, susharnie w Japonii, a hamburgerownie za oceanem. Nam przypadły w udziale bary mleczne. A ten jest po prostu olśniewający.
Marakuja zamiast truskawek. Gałązki wiśni zamiast bazi. Palemki-króliczki i wysokie ceny, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Czy inflacja zmienia nasze tradycje i czy w tym roku Wielkanoc będzie skromniejsza niż w poprzednim?
Budynek-ikona musi być charakterystyczny. Powinien być rozpoznawalny w ponadlokalnej skali. Musi budować tożsamość. No i musimy być z niego dumni - mówi architektka Natalia Szcześniak, z którą zastanawiamy się, który zbudowany po 1989 r. budynek jest symbolem Warszawy.
Jeżeli właściciel mieszkania twierdzi, że Fryderyk Chopin zniszczył mu kanapę albo Henryk Sienkiewicz zaśmieca nieruchomość, to Exmiter wpisze te osoby do rejestru. Można też podać do niego byłą żonę albo irytującego sąsiada.
Rzeczniczka ratusza poinformowała, że Włodzimierz Karpiński przestał pełnić jedną z najważniejszych funkcji we władzach Warszawy. Nie zasiada już także w radach nadzorczych miejskich spółek
Są w niej trzy wątki: tożsamości Warszawy, która została odbudowana po 1945 roku, wojny w Ukrainie i zmian klimatycznych. Okazuje się, że jest coś, co łączy te trzy zagadnienia. Jest nim gruz.
Piotr Mazurek zakończył pracę jako pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej. Zapewnia o "świetnej współpracy z różnorodnymi środowiskami młodzieżowymi" i o tym, że jego praca była pasmem sukcesów. Ale jego dymisji towarzyszy aura plotek.
W czwartek 30 marca Jerzy Zięba, propagator niekonwencjonalnej medycyny, stawił się w warszawskim sądzie. Proces się jednak nie zaczął, bo jego adwokat przekonuje, że prokuratura nie wie, o co go oskarża.
W przeładowanej szkole na Bemowie, gdzie uczniowie mają lekcje do późna, z językiem polskim w serwerowni, a geografią w korytarzu, ma być nieco lepiej. Po miesiącach ponaglania ze strony rodziców.
Po protestach przeciw ograniczeniom w ruchu na ul. św. Wincentego przy cmentarzu Bródnowskim drogowcy pozwolą w wybrane dni jeździć razem z autobusami prywatnym kierowcom. Odsuwa się jednak budowa ul. Nowotrockiej, planowana jeszcze w PRL.
Kobieta, która wypadła wraz z dzieckiem z ósmego piętra z jednego z bloków na Bemowie, nie żyje. Niemowlę walczy o życie.
Do wstrząsającej zbrodni w willowej dzielnicy Warszawy, którą dokładnie zaplanowała piątka młodych ludzi, doszło w styczniu 2022 r. Teraz do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga trafił akt oskarżenia.
Dramat mieszkańców kamienicy w oficynie przy ul. Koszykowej 33 trwa od trzech tygodni, od awarii rury kanalizacyjnej. - Kombinuję, do której knajpy pójść się wysikać - mówi jedna z mieszkanek.
Andrzej Przyłębski, mąż prezeski Trybunału Konstytucyjnego, będzie kierował jednym z rządowych instytutów. Jego dyrektora powołuje Mateusz Morawiecki.
Niepełnosprawny weteran z USA z psem asystującym chciał odwiedzić Żydowski Instytut Historyczny w Warszawie. Ochrona chciała dzwonić po ekopatrol albo hycla.
Nie pomagają ani odpowiednie pojemniki, ani informacje w altanach śmietnikowych, na marne idą apele spółdzielni. Mieszkańcy ośmiu bloków na Ursynowie nie stosowali zasad segregacji domowych odpadków. Urzędnicy zdecydowali więc o nałożeniu karnej opłaty.
- Jechałem 300 km i odchodziliśmy z kuratorem z niczym spod drzwi Iwony, raz popłakałem się na schodach - mówi Adam. Mimo wyroku sądu, od ośmiu miesięcy nie może spotkać się z synem.
Rafał Trzaskowski opublikował na Facebooku maila ze szczegółami akcji "9 Trzasków", która miała pogrążyć go w wyborach w 2020 r. Wynika z niego, że politycy z obozu rządzącego przygotowali szczegółowy scenariusz atakowania i ośmieszania prezydenta stolicy.
Na trasie S2 zderzyły się trzy pojazdy. Jeden z kierowców został przewieziony do szpitala. Są utrudnienia w ruchu.
Copyright © Agora SA