W wieku 71 lat zmarł prof. Paweł Śpiewak. Jedna z najważniejszych postaci polskiej debaty naukowej i publicznej, szczególnie w kontekście tematyki żydowskiej. Jak go zapamiętają jego koledzy i koleżanki z uniwersytetu oraz ludzie nauki?
Pacjentowi z Siedlec lekarze mieli wyjąć z kostki śruby stabilizujące. Zamiast tego rozcięli mu kolano. Teraz mężczyzna ma problemy z chodzeniem i domaga się od szpitala zadośćuczynienia. Sprawą zainteresował się rzecznik praw pacjenta.
Od rana w rejonie Rembertowa mieszkańcy mogą odczuwać większą niż zwykle aktywność wojska. Żołnierze, po kilku wpadkach i skargach od przerażonych mieszkańców, uprzedzili okoliczną ludność, że powodów do obaw nie ma.
Kawiarnie wymyślono w Austrii, restauracje we Francji, kioski z currywurst w Niemczech, puby na Wyspach, pizzerie we Włoszech, tapas bary w Hiszpanii, susharnie w Japonii, a hamburgerownie za oceanem. Nam przypadły w udziale bary mleczne. A ten jest...
Marakuja zamiast truskawek. Gałązki wiśni zamiast bazi. Palemki-króliczki i wysokie ceny, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Czy inflacja zmienia nasze tradycje i czy w tym roku Wielkanoc będzie skromniejsza niż w poprzednim?
Budynek-ikona musi być charakterystyczny. Powinien być rozpoznawalny w ponadlokalnej skali. Musi budować tożsamość. No i musimy być z niego dumni - mówi architektka Natalia Szcześniak, z którą zastanawiamy się, który zbudowany po 1989 r. budynek...
Jeżeli właściciel mieszkania twierdzi, że Fryderyk Chopin zniszczył mu kanapę albo Henryk Sienkiewicz zaśmieca nieruchomość, to Exmiter wpisze te osoby do rejestru. Można też podać do niego byłą żonę albo irytującego sąsiada.
Rzeczniczka ratusza poinformowała, że Włodzimierz Karpiński przestał pełnić jedną z najważniejszych funkcji we władzach Warszawy. Nie zasiada już także w radach nadzorczych miejskich spółek
Są w niej trzy wątki: tożsamości Warszawy, która została odbudowana po 1945 roku, wojny w Ukrainie i zmian klimatycznych. Okazuje się, że jest coś, co łączy te trzy zagadnienia. Jest nim gruz.
Piotr Mazurek zakończył pracę jako pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej. Zapewnia o "świetnej współpracy z różnorodnymi środowiskami młodzieżowymi" i o tym, że jego praca była pasmem sukcesów. Ale jego dymisji towarzyszy aura plotek.
W czwartek 30 marca Jerzy Zięba, propagator niekonwencjonalnej medycyny, stawił się w warszawskim sądzie. Proces się jednak nie zaczął, bo jego adwokat przekonuje, że prokuratura nie wie, o co go oskarża.
W przeładowanej szkole na Bemowie, gdzie uczniowie mają lekcje do późna, z językiem polskim w serwerowni, a geografią w korytarzu, ma być nieco lepiej. Po miesiącach ponaglania ze strony rodziców.
Po protestach przeciw ograniczeniom w ruchu na ul. św. Wincentego przy cmentarzu Bródnowskim drogowcy pozwolą w wybrane dni jeździć razem z autobusami prywatnym kierowcom. Odsuwa się jednak budowa ul. Nowotrockiej, planowana jeszcze w PRL.
Kobieta, która wypadła wraz z dzieckiem z ósmego piętra z jednego z bloków na Bemowie, nie żyje. Niemowlę walczy o życie.
Do wstrząsającej zbrodni w willowej dzielnicy Warszawy, którą dokładnie zaplanowała piątka młodych ludzi, doszło w styczniu 2022 r. Teraz do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga trafił akt oskarżenia.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.