Wieżowce spółki Srebrna miały stanąć u zbiegu Towarowej i Srebrnej. Budynek pod numerem 16 to ostatnia pamiątka po dawnej, przemysłowej zabudowie ulicy.
Tego dnia nie zadzwonił dzwonek na lekcję. Rozdzwoniły się kościelne dzwony. Gimnazjaliści z Warszawy pożegnali koleżankę, która odebrała sobie życie. A Tosia podjęła decyzję, żeby leczyć się z depresji.
W niedzielę termometry w Warszawie pokazywały nawet 19 stopni. Wiosenny klimat udzielił się wszystkim: kwitnące drzewa cieszyły oczy spacerowiczów, na placach zabaw dokazywały dzieci. Zobaczcie pierwszy wiosenny weekend w obiektywie naszego...
W poniedziałek 8 kwietnia strajkują nie tylko nauczyciele, ale i taksówkarze. Zablokowali kilka ulica w Warszawie. "Jeżeli to nic nie da, planujemy kolejne dni protestu i totalne zablokowanie ruchu" - ostrzegają.
Kilka tysięcy ludzi szło w antyaborcyjnym Marszu Świętości Życia zorganizowanym przez kard. Kazimierza Nycza i bp. Romualda Kamińskiego. Hasło: "Tato, to ja".
Z dobrze zaprojektowanej ławki musi skorzystać jak najszersza grupa odbiorców. W końcu postawienie ławki może pomóc wygrać wybory.
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa zorganizowało imprezę na terenie jednej ze szkół na Ochocie. Pojawił się na nim baner: "Łapy precz od naszych dzieci", a organizatorzy na dachu hali sportowej napisali sprayem: "Fanatyzm to kwestia klimatu".
Odświeżenie formy graficznej i dodanie logo Warszawskiego Transportu Publicznego - to najważniejsze zmiany na biletach komunikacji miejskiej.
7 kwietnia 1995 r. W tym dniu uruchomiono pierwszy odcinek metra w Polsce: z Kabat do Politechniki. Poświęciliśmy temu wydarzeniu w "Gazecie Stołecznej" cały dodatek. W cyklu "Wyborcza Classic" przypominamy fragmenty archiwalnych artykułów.
- Piosenka "Wsiąść do pociągu" musiała powstać. Ilekroć wsiadałam do tramwaju, w głowie pojawiały się słowa refrenu. A ten kamyk ciągle mam - mówi Magda Czapińska, autorka tekstów tego i wielu innych polskich przebojów.
Na kamieniu przy ul. Reymonta w Otwocku, upamiętniającym zamordowanych przez hitlerowców Żydów, pojawiły się swastyki.
Kolejarze przedstawili tak doskonały plan modernizacji linii średnicowej, że aż trudno uwierzyć, że są w stanie go zrealizować. Koszty poszybowały do kilku miliardów złotych i znowu oddalił się termin prac. Dla pasażerów i miasta to szansa, ale też...
Zgromadzeni przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej podpisywali apel do minister Anny Zalewskiej o podanie się do dymisji.
"Na uniwersytecie toczy się regularna wojna" - krzyczeli przeciwnicy marksizmu. "Bez Marksa nie byłoby dzisiejszej socjologii, kulturoznawstwa, psychologii" - odpowiadali przeciwnicy nacjonalizmu.
Kamila oddaje 15 świeżych bułek z ziarnami. Iga - barszcz biały, puszkę tuńczyka, fasolę. Ruszamy sprawdzić, co freeganie znajdują w publicznych lodówkach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.