W poniedziałek kolejny dzień negocjacji z kontrolerami ruchu lotniczego. W Sejmie obraduje sejmowa podkomisja ds. transportu lotniczego. W poniedziałek rząd ma ogłosić, które loty w majówkę do i z Warszawy zostaną odwołane.
- Działania straży pożarnej polegały na odgruzowaniu ciała osoby, które - jak poinformował świadek - znajdowało się w obiekcie. Po wydobyciu kobiety na zewnątrz lekarz stwierdził zgon - mówi st. kpt. Jaworowski z komendy powiatowej straży pożarnej.
We wtorek sejmik zagłosuje nad zakazem spalania węgla w Warszawie. Lobbyści chcą, żeby kominki mogły powstawać w nowych apartamentowcach.
Prace zmarłego rok temu grafika Jana Kotarbińskiego znalazł w altanie śmietnikowej na Ursynowie nasz czytelnik. Ktoś prawdopodobnie wyrzucił je z mieszkania po artyście. Są to nie tylko drukowane seryjnie plakaty, ale też ich oryginalne projekty. W...
Szalony Wózkowicz świętuje, piesi nie mogą doczekać się otwarcia, taksówkarze łapią się za głowę, a sprzedawcy w przejściu podziemnym z niepokojem patrzą w przyszłość. Pierwsze przejście dla pieszych na Marszałkowskiej przy rondzie Dmowskiego...
Para sokołów wędrownych, która ma gniazdo na szczycie Pałacu Kultury i Nauki, doczekała się właśnie potomstwa. Z czterech jaj wykluły się już trzy pisklęta. Dzięki zainstalowanym tam kamerom internetowym można na żywo śledzić ich narodziny i rozwój.
Kryzys w krajowym lotnictwie nadal trwa. Z powodu sporu między kontrolerami a stroną rządową nad Polską wisi groźba masowych odwołań lotów pasażerskich i zmiana trasy setek samolotów. Chcąc uniknąć tego scenariusza, strony postanowiły spotkać się na...
Pięciu Syryjczyków i Libańczyk prowadzą strajk głodowy w zamkniętym ośrodku dla cudzoziemców w Lesznowoli. Wspiera ich polski aktywista z Grupy Granica, który podjął głodówkę w Warszawie. Domagają się przeniesienia mężczyzn do ośrodka otwartego.
Trwa druga tura wyborów prezydenckich we Francji. Głosują także obywatele tego kraju mieszkający w Polsce. Do godz. 19 otwarty jest lokal wyborczy w ambasadzie francuskiej na ul. Pięknej.
Dziś na Długiej na wprost mnie - rzeka ludzi. Myślę, że wszyscy idą od Bazylianów, z Miodowej, ale nie. Nie wszyscy.
- Tak jak ludzie z generacji moich rodziców szukają spokoju w Beskidzie Niskim czy w Bieszczadach, tak ja go szukam na Kabatach - mówi Jacek Paśnik (ur. 1997), autor powieści "Dzieci". To książka o dzisiejszych dwudziesto- i trzydziestolatkach i ich...
62 mln zł wydała Unia Europejska by wesprzeć podwarszawski park narodowy. Dzięki funduszom przyroda Puszczy Kampinoskiej odradza się.
Wierni Kościoła prawosławnego, grekokatolickiego i innych obrządków wschodnich obchodzą dziś Wielkanoc. W Warszawie w tym roku świętuje ją wyjątkowo dużo osób.
Oficyna Edmunda Burkego przy Kawęczyńskiej 26, jeden z dwóch ostatnich zabytków drewnianej zabudowy Pragi, wciąż czeka na kapitalny remont. Po wstępnym zabezpieczeniu budynku w końcówce 2020 r. prace stanęły.
Z opuszczonej kamienicy przy ul. 11 Listopada 66 wydobyto zachowane inskrypcje więźniów dawnego aresztu śledczego NKWD. Relikty te staną się wkrótce częścią ekspozycji stałej "Czerwona mapa Pragi" w Izbie Pamięci IPN przy ul. Strzeleckiej 8.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.