Trzy razy więcej miejsca w czytelniach, eleganckie wnętrza wykończone elementami z miedzi i ciemnego drewna - tak wyglądają wnętrza Biblioteki Narodowej po wielkim remoncie. A gdzie są książki?
Studenci Politechniki Warszawskiej skonstruowali nakładkę na licznik energii, która ma pomóc w odpowiedzialnym korzystaniu z energii elektrycznej.
"Najbardziej poszukiwani przestępcy rzadko kiedy chowają się latami przed wymiarem sprawiedliwości po lasach czy w piwnicach. Częściej żyją między nami, udając kogoś innego" - informuje Komenda Główna Policji, opisując najnowszą kampanię medialną...
On: Życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Ja: To nonsens. On: Nigdy wcześniej nie czułem się tak dobrze jak teraz, w wieku 63 lat.
Na tym wieżowcu zyska tylko Kościół, a warszawiacy stracą. Należy zablokować tę inwestycję - przekonują działacze Lewicy. Ale na zablokowaniu inwestycji Kościół też zyska.
Na Bulwarach Wiślanych w rejonie pomnika Syreny powstała galeria świateł. To ekspozycja prac Aleksandry Jasionowskiej. Niejedyna w mieście.
Zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku do aukcji charytatywnych przyłącza się mnóstwo instytucji i firm, które oferują najróżniejsze przedmioty i atrakcje. Co w tym roku mogą wylicytować mieszkańcy Warszawy?
Rekord zakażeń koronawirusem w Warszawie. Ponad 400 stołecznych placówek edukacyjnych częściowo zawiesiło zajęcia, a kilkanaście zamknęło się całkowicie.
W połowie listopada 1939 r. w parku Natolińskim Niemcy rozstrzelali 15 mężczyzn, wśród nich literata Rafała Marcelego Blütha. Pech chciał, że okna jego mieszkania w Alejach Ujazdowskich 17 wychodziły na trybunę, z której Hitler przyjmował defiladę...
W biały dzień, nie zważając na mijające go samochody, łoś zlizywał sól z jezdni. Zjawisko jest na tyle niebezpieczne, że w Kanadzie władze ostrzegają kierowców, żeby nie pozwalali lizać swoich aut.
Jego budowa wlokła się tak długo, że słynny dokumentalista Kazimierz Karabasz nakręcił o tym film "Gdzie diabeł mówi dobranoc". Otwarty w 1959 r. gmach Dzielnicowego Domu Kultury Targówek, obecna siedziba Teatru Rampa, znalazł się właśnie w...
To koniec sądowej batalii, którą PLL LOT wytoczył związkowcom. Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia skargi kasacyjnej spółki, tym samym podtrzymał wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 2020 r., mówiący, że związkowcy mieli prawo zorganizować strajk w...
Coraz głośniej o odkrywaniu dawnych rzek w Warszawie. A Muzeum Woli odkryło właśnie kilka z nich na świetnej wystawie pt. "Niech płyną! Inne rzeki Warszawy".
Po 9 latach służby czworonożna funkcjonariuszka Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego odchodzi na emeryturę. Wykryła towary o wartości ponad 18 mln zł.
Piekarnia rodziny Pozorków na warszawskich Szmulkach istnieje od czterech pokoleń. Udało jej się przetrwać już różne zawirowania polityczne i ekonomiczne kryzysy, a nawet stworzyć własne muzeum chleba. Historię rodzinnego biznesu mogą jednak...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.