Czy powinno się nadal umieszczać go w przewodnikach po Warszawie i atlasach architektury, jak gdyby nic w międzyczasie się z nim nie stało? - zastanawia się Tomasz Urzykowski.
Niedawno miała swoją premierę książka pod redakcją Barbary Engelking i Jana Grabowskiego "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski". Czytamy w niej m.in.: "Wymowa liczb jest nieubłagana: dwóch spośród każdych trzech Żydów...
Tramwaj będzie szybszy, ale metro bardziej rozpala wyobraźnię. Czego bardziej potrzebuje Gocław? I czy będą na to pieniądze mimo brexitu i konfliktu rządu PiS z Brukselą?
Podobno warszawiacy rzadko interesują się resztą Polski, przynajmniej taka jest obiegowa opinia. Jednak interesować się warto: poza stolicą też zdarzają się rzeczy ważne i ciekawe, a niejedno polskie miasto jest pod wieloma względami bardziej...
Myślę, że Warszawa znowu się wtrąci i w niespodziewany sposób coś zabełta. Mam nadzieję jednak, że nie tak jak wtedy, gdy mój brat Stanisław - powstaniec - wszedł do kanału na rogu Długiej i Miodowej, by ewakuować się ze Starówki. Po latach...
- Każdy ma dwoje rodziców, czworo dziadków, 16 prapradziadków i mnóstwo kuzynów. To tłum ludzi. Coś im się w życiu przydarzyło. Warto nagrywać i spisywać ich wspomnienia, bo za dwa-trzy pokolenia te opowieści będą fascynującą podróżą w przeszłość -...
"Demokracja to wolność mniejszości", "Mamy prawo do szczęścia, nie mamy szczęścia do prawa", "Papier z konopi, nie z Białowieży" - z takimi hasłami zwolennicy legalizacji marihuany przeszli ulicami Warszawy.
Noc Muzeów na żywo. Gdzie są kolejki, a gdzie można się dostać? Sprawdzamy jak bawi się Warszawa
- Młodsza siostra zwykle jest zapatrzona w starszą, ale z czasem próbuje być niezależna - mówi o nowym lokalu jego menedżer. Wśród założycieli i pracowników Młodszej Siostry są osoby związane z Eufemią, która działała w ASP.
Kilka placów i ulic w środku Radzymina, które tworzą dziś przypadkową mozaikę, ma być przeprojektowane tak, by powstało spójne centrum miasta.
Może i nam kwitnący na żółto berberys wstrętnie śmierdzi, ale dla pszczół jest wyjątkowo atrakcyjny. I dobrze, bo w przeciwnym razie nie mielibyśmy jabłek, malin, porzeczek, a nawet kawy!
Rutynowe USG. Lekarz był w dobrym humorze. Kiedy spojrzał w ekran monitora, zamarł. Tej miny Agnieszka nie zapomni do końca życia. Następne zdania usłyszała jakby z daleka, z dna studni.
Rezygnacja z samochodu to zmiana połączona z wyrzeczeniem. Aktywiści jakby tego nie wiedzieli - widzą swoje racje, lecz pozbawieni są empatii społecznej. I oto pojawia się nowy, młody człowiek, który znękanych samochodziarzy nie poniża.
Powołane prawie rok temu Narodowe Muzeum Techniki zaprasza wreszcie publiczność. Na razie jednak tylko w Noc Muzeów, i to przed drzwi. Ich otwarcie dopiero za rok.
Kto dokończy budowę obwodnicy Marek? Może to potrwać nawet do końca roku. Po zerwaniu umowy z firmą Salini trzeba wybrać nowego wykonawcę.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.