W niedzielę spacerowaliśmy z naszymi czytelnikami po najdziwniejszych zakamarkach Łazienek Królewskich.
"Gazeta" rozpoczęła kolejną edycję akcji "Rodzić po ludzku", tym razem pod hasłem "Pozwólcie nam się przywitać". Chcemy się dowiedzieć, w jakich warunkach rodzi się na warszawskich porodówkach, dlatego prosimy o listy.
Wygląda na to, że do listy świąt i obchodów rocznicowych, w które coraz liczniej obfituje nam początek maja, trzeba będzie dodać jeszcze jedną cykliczną imprezę - Dni Cipki.
Jeśli resort finansów dopnie swego i dodatkowo ograniczy długi samorządów, w przyszłorocznym budżecie Warszawy zabraknie 250 mln zł. Mimo drakońskich podwyżek cen biletów i opłat za wodę.
Felieton Romana Pawłowskiego z cyklu ?Kronika Wypadków Kulturalnych?
Warunki na drogach w Warszawie bardzo dobre, od rana świeci słońce, jest bezchmurne niebo. Niestety, jak zwykle korkują się drogi dojazdowe do miasta.
- Projekt jest niekompletny, a w dodatku wciąż nie mamy wszystkich działek - narzeka wykonawca południowej obwodnicy Warszawy, który może nie zdążyć z jej otwarciem przed Euro 2012.
Wciąż dantejskie sceny z parkowaniem wokół zoo - niedawny remont Wybrzeża Helskiego pomógł niewiele. Nowy Park Fontann sparaliżował połowę centrum. A gdyby tak przeprosić się z komunikacją?
Dobra wiadomość dla kierowców. Zakończył się jeden z etapów remontu torowiska na ulicy Nowowiejskiej. Od poniedziałku przejezdne ma być skrzyżowanie z al. Niepodległości.
Podobno widowisko otwarcia fontann multimedialnych między Nowym Miastem a Wisłostradą było wspaniałe. Zapierało dech w piersi. Podobno, bo w gigantycznym tłoku, w strugach deszczu i między tysiącami parasoli mało kto co widział.
W poniedziałek początek remontu torów na Targowej i w al. Zielenieckiej, który podzielono na wiele etapów aż do października.
Kompromitujący błąd firmy przygotowującej pokaz multimedialny i miejskich urzędników, którzy go przepuścili. Anglojęzyczni goście zrywali boki ze śmiechu.
Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji Warsaw Challenge było hip-hopowe trio De La Soul. W sobotę wieczorem w parku Sowińskiego Amerykanie dali doskonały koncert.
Teatr Ochoty przygotował wspólnie z Teatrem Centralnym w Lublinie spektakl ?Starucha? zainspirowany działalnością awangardowej grupy Oberiu
Podróż ze stacji Warszawa Zachodnia do Siedlec, czyli 96 kilometrów, może trwać pociągiem prawie cztery godziny. O "przygodzie" kolejowej pisze do nas w liście czytelnik TresD.
Pikieta kibiców Legii pod zamkniętym stadionem, Parada Schumana, pokaz multimedialnych fontann - zobacz wydarzenia z minionego tygodnia w Warszawie na zdjęciach.
Szkodzi noworodkom czy pomaga na laktację? Lekarze się ostro spierają. A piwo karmelowe podbija porodówki
MSWiA i Rzecznik Praw Obywatelskich zajmą się sprawą Katarzyny Barszczewskiej, której urząd stanu cywilnego odmówił udzielenia ślubu
W sobotę wieczorem na Podzamczu otwarto Multimedialny Park Fontann. Widowisko "światło-woda-dźwięk" pod tytułem "Magia żywiołów" obejrzały tłumy warszawiaków.
Jeśli podczas niedzielnego spaceru w parku Skaryszewskim zaskoczy was widok kilkudziesięciu kobiet stojących w milczeniu, nie dziwcie się. A najlepiej dołączcie.
Łazienek Królewskich nie trzeba reklamować. W ciepłe dni zaludniają je tłumy spacerowiczów. Ławki w zacienionych alejkach okupują zakochani, a wokół pałacu Na Wodzie krzyk snujących się po ogrodzie pawi przerywa chrzest migawek aparatów fotograficznych. Nic dziwnego. Łazienki - obok Wilanowa i Zamku Królewskiego - są najpiękniejszym i zarazem najcenniejszym zabytkiem Warszawy, jednym z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej Polski.
3 tysiące młodych ludzi przemaszerowało w sobotę w radosnym marszu od pl. Zamkowego do Nowego Światu. To dwunasta już Parada Schumana organizowana na pamiątkę polskiej akcesji do UE.
Dwa wiślane promy nie kursowały w sobotę między brzegami z powodu zbyt silnego wiatru. Honor ratuje niezawodna "Pliszka", która dzielnie pływa między Podzamczem, a plażą na wysokości Ratuszowej.
Cały naród cieszy się, że pani konserwator zabytków w końcu wyegzekwowała swoją decyzję i zmusiła Empik do ściągnięcia bannerów reklamowych z kamienicy przy Nowym Świecie - pisze w felietonie Grzegorz Lisicki.
Dobra wiadomość dla rodziców z Ursynowa: urzędnicy przygotowują nowe miejsca dla przedszkolaków, m.in. w szkołach. Dla wszystkich jednak ich nie wystarczy.
Porażające odkrycie w kwaterze żołnierzy radzieckich na Cmentarzu Bródnowskim. Niski mur, którym ją otoczono, zbudowany jest z częściowo macew przytarganych tu z pobliskiego kirkutu.
Ani jednej pary spodni, zero T-shirtów, swetrów czy bluz. W nowo otwartym butiku Blessus królują sukienki.
Zamknięcie dla widzów stadionu Legii wzbudziło gorącą dyskusję. Prezentujemy komentarz Radosława Leniarskiego do całej sytuacji.
Już w weekend warto prześledzić, jak poważne zmiany w ruchu czekają nas od rana w poniedziałek. Liczne zmiany tras czekają pasażerów. W niedzielę kończy się remont torowiska u zbiegu al. Niepodległości z Nowowiejską, tramwaje wracają też na Żerań, od poniedziałku znikną za to z Targowej. Opóźniają się prace przy pl. Zbawiciela.
Wieczorem w sobotę policja wyłącza z ruchu Wisłostradę na czas inauguracji Multimedialnego Parku Fontann, która zaczyna się o godz. 21. Najlepiej dostać się tam tramwajami kursującymi mostem Gdańskim.
Pierwsze w historii ogólnowarszawskie referendum zablokuje sprzedaż Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej? Na pewno rozgrzeje emocje w zbliżającej się kampanii wyborczej.
Ta wiosna i lato będą należeć do Wisły. Jej nudne dotąd brzegi już dziś mają szansę zmienić się w tętniące życiem bulwary. Największe atrakcje to park fontann, plaże i promy.
Efektowny pawilon informacyjny o centralnym odcinku II linii metra jest niczym skrzydlata rzeźba. Projektant inspirował się kształtem litery M. Tę architekturę zdominował jednak megabarak zaplecza budowy.
Felieton z cyklu "Zrób to w Warszawie".
Drogowcy marszałka Mazowsza poszerzają wjazd do Konstancina-Jeziorny, ale i tak będą korki, bo z przebudową zaledwie 150-metrowego odcinka zwlekają drogowcy warszawscy.
Pierwszy start podczas tegorocznej akcji już w sobotę na Polu Mokotowskim. Większość imprez za tydzień.
W sobotę kolorowe święto Europy: najpierw Parada Schumana, potem Miasteczko Europejskie na Nowym Świecie z konkursami.
O godz. 12 pod okiem króla Zygmunta III Wazy z kolumny na pl. Zamkowym zaczyna się Dzień Szwecji.
Do Łazienek można wejść przez jedną z kilku bram w ogrodzeniu ciągnącym się na przestrzeni kilku kilometrów. Nasz spacer zaczynamy od parku modernistycznego. Bramą od wyremontowanych Alej Ujazdowskich idziemy na wprost pomnika Fryderyka Chopina. Latem przywita nas tu zapach tysięcy róż.
By wejść do Wielkiej Oranżerii (Starej Pomarańczarni), musimy budynek okrążyć. Ten klasycystyczny gmach poprzedzony tarasem z ogrodem powstał w latach 1785-88. Składa się z właściwej oranżerii o ogromnych przeszklonych arkadach zwróconych na południe oraz ze skrzydła mieszczącego teatr dworski z zapleczem i mieszkaniami dla komedyantów. Dziś to jeden z nielicznych wciąż działających XVIII-wiecznych teatrów dworskich w świecie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.