Kobiety w naszym kraju mają ogromny potencjał - przekonują organizatorzy konferencji "100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce. Praca, rodzina, rozwój. Perspektywa równych szans". Wśród uczestników m.in. prof. Ewa Łętowska, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska...
W tym roku było wyjątkowo spokojnie, cztery lata temu to dopiero dali popalić - słyszę od znajomych, którym żalę się z obecności na tegorocznym marszu narodowców.
Miłośnicy zwierząt zbierają się we wtorek po południu przed budynkiem Prokuratury Krajowej. Chcą zaprotestować m.in. przeciwko "działaniom poseł Krystyny Pawłowicz, która chroni interesy pseudohodowców".
Stołeczna policja szuka mężczyzny, który podczas Marszu Niepodległości zaatakował reporterkę "Wyborczej". Policjanci publikują zdjęcie zamaskowanego napastnika na swojej stronie internetowej.
"Przyznalibyśmy się sami, wystarczyło zapytać, no, ale skoro już oferują pomoc finansową..." - napisała na Facebooku Młodzież Wszechpolska, ujawniając tożsamość mężczyzny, który spalił flagę UE podczas Marszu Niepodległości.
Zachowania godowe jeży mogą brzmieć znajomo: samica zainteresowana samcem kręci się bez sensu wokół własnej osi, fukając głośno - w tym czasie samiec obiega ją, usiłuje prezentować dumnie swoje walory i robi dużo hałasu.
W chłodny październikowy dzień 1930 r. salon obuwniczy Lucjana Leszczyńskiego przy Nowym Świecie 34 gościł wyjątkową klientkę - japońską księżniczkę Kikuko, która wraz z mężem, księciem Takamatsu, bratem cesarza Hirohito, odwiedziła wtedy Polskę....
Joachim Brudziński w towarzystwie komendantów najważniejszych służb podsumował wczorajsze obchody Święta Niepodległości. Zdaniem policji w Warszawie doszło tylko do sześciu incydentów.
- Chciałbym, żeby pałac z powrotem stanął, chciałbym, żeby był widomym znakiem tej Polski, która wzrasta. Chciałbym, żeby był to budynek publiczny, który będzie mógł zobaczyć także od wewnątrz każdy z moich rodaków i w którym będzie mógł także...
Komenda stołeczna opublikowała rano komunikat o poszukiwaniach osób, które na Marszu Niepodległości odpaliły race. To m.in. strażacy i sanitariusze obsługujący marsz.
"Żegnajcie, przyjaciele" - napisał redaktor Zbigniew Poczesny w ostatnim numerze "Gazety Zacisze". Tym samym zamknął chyba najstarsze lokalne pismo w Warszawie.
Miał być jeden wspólny marsz. Były dwa. Oficjeli i narodowców. Były biało-czerwone flagi, ale też Obozu Narodowo-Radykalnego i neofaszystowskiej partii Forza Nuova.
Feministyczny kolektyw Czarne Szmaty przebrał się za orlice. Z czerwonymi pelerynami, w złotych leginsach i w butach na obcasie pojawiły się w miejscach uroczystości związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości: na pl. Piłsudskiego,...
- Możemy dziś symbolicznie zameldować marszałkowi, że szanujemy przeszłość, zasługujemy na szacunek teraźniejszości i mamy prawo do przyszłości - powiedział wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas zawieszenia wiechy na budynku Muzeum...
Warszawa w listopadzie 1918 roku zachłystywała się wolnością. Jednocześnie większość mieszkańców żyła w biedzie, a miasto przytłaczała powojenna szarość.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.