E.Wedel otwiera fabrykę dla zwiedzających. Będzie można zobaczyć, jak powstają czekoladowe tabliczki i słodkie rękodzieła, a także zwiedzić historyczny gabinet Jana Wedla.
13 uczennic i sekretarka zasłabły w technikum chemicznym na Saskiej Kępie. Trafiły do szpitali, gdzie większość z nich została zatrzymana na noc. Strażacy wykluczają zatrucie. Możliwe że nastolatkami wstrząsnęły tragiczne szkolne wydarzenia z...
Bardzo powolna jazda, nawet dwoma pasami ruchu - tak wyglądał protest taksówkarzy, który w południe rozpoczął się w dwóch miejscach: na błoniach Stadionu Narodowego i przed Torwarem.
Warszawski Uniwersytet Medyczny łączy swoje szpitale. Uczelnia obiecuje, że nie będzie likwidować klinik, ale niepokój pacjentów budzi zapowiedź obciążenia hipoteką szpitala przy Lindleya.
Na Ścianie Wschodniej zaczyna wreszcie działać pawilon, którego remont - a właściwie odbudowa - trwał od ponad dwóch lat. Będzie miejscem dyskusji o architekturze i rozwoju miasta.
Andrzej J. został skazany na osiem miesięcy więzienia. Dwa lata temu na Gocławiu, kierując toyotą, wymusił pierwszeństwo na pędzącym fordzie, który później staranował pieszych. Zginęła 41-letnia rowerzystka. Ogłoszony w środę wyrok nie jest...
Rondo Legalnej Aborcji - to propozycja grupy działaczy na nową nazwę dla ronda Dmowskiego. Wszystko z okazji 100-lecia praw kobiet.
Stłuczka trzech aut, potrącenie pieszych, zaklinowany autobus - to bilans środowego poranka na ulicach Warszawy.
Ulica Lindleya po remoncie jak nowa: ma węższą jezdnię z dodatkową zebrą i więcej miejsc parkingowych, ale już nie na chodnikach. Teraz kolej na zmiany w sąsiedztwie.
Jak wstępnie ustaliła policja, pasażer zaatakował kierowcę, bo ten kilka przystanków wcześniej nie zatrzymał się i nie zabrał dobiegających do pojazdu znajomych podróżującego.
Nowe lewicowe stowarzyszenie Wygra Warszawa może być racjonalną opozycją spoza rady miasta. Bardzo Warszawie potrzebną, patrzącą władzy na ręce.
Symbolika przygniotła urbanistykę. Posadzka placu przed Pałacem Kultury przecięta zostanie alejami odtwarzającymi przedwojenny układ ulic. Zaburzą one oś symetrii pałacu. Na placu wyląduje też tymczasowy pawilon z dachem z PCV.
Przedszkole Zaczarowany Zakątek w centrum Warszawy mieści się na podwórku między budynkami. By dostać się do środka, trzeba przejść bramę kamienicy. Wspólnota mieszkaniowa, do której należą kamienica i brama, wypowiedziała umowę na przejście.
Jessy James LaFleur wystąpi na zakończenie cyklu "Rewolucje" w Goethe-Institut przy Chmielnej 13a. Początek występu w piątek 30 listopada o godz. 20. Wstęp wolny.
To był pracowity dzień dla policjantów stołecznej drogówki. Na ulicach Warszawy doszło do dużej liczby zdarzeń, m.in. do kraks z udziałem autobusu i tramwaju.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.