Był legendarnym kurierem i emisariuszem dowództwa AK i rządu RP w Londynie, uczestnikiem powstania warszawskiego i szefem znienawidzonego przez władze Radia Wolna Europa. Dziś mija 15 lat od śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
Moim zdaniem architektura najlepiej wychodziła w tych epokach, które nie znały dylematów oryginalności, zeitgeistu i rzekomego pastiszu - przekonuje warszawski architekt. Jego wizje przerabiania znanych warszawskich modernistycznych budynków na...
Mężczyzna zginął pod kołami autobusu linii 173. Powody wypadku ma wyjaśnić śledztwo.
Kuratorium ogranicza liczbę konkursów dla uczniów, które dają dodatkowe punkty przy rekrutacji do liceów i techników. O zmianę zasad apelowali dyrektorzy szkół i ratusz, ponieważ dochodziło ich zdaniem do patologii. Rodzice i uczniowie, którzy już...
Pana Andrzeja z silnym bólem, wymiotami i biegunką przyjęto do szpitala w Pruszkowie. Była sobota, gastroskopię zlecono dopiero na wtorek. Mężczyzna zmarł dzień wcześniej.
Tłumy nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Wielu zanurzyło się w wodzie. To z okazji Święta Chrztu Pańskiego obchodzonego według kalendarza juliańskiego.
Nie był to łatwy rok dla Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", które od ośmiu miesięcy czeka na powołanie wybranego w konkursie dyrektora. Mimo niepewnej sytuacji udało mu się w 2019 r. przyciągnąć 600-tysięczną publiczność.
Pierwszy Bieg Chomiczówki odbył się w 1984 roku. Dziś ponad tysiąc biegaczy wzięło udział w 37. edycji biegu.
Co ma wspólnego stołeczny król cinkciarzy ze słynną rockową kapelą Lady Pank? Twórcy serialu dźwiękowego o legendarnym Czarnym Romanie odkrywają jego tajemnice. Ale nie wszystkie.
Policjanci z Wawra zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 2,4 promila alkoholu i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.
Tony plastiku w Wiśle wypełzające na most Świętokrzyski, ogromny niedopałek papierosa wgnieciony w kamienicę na Starówce, wielka foliówka zaczepiona o iglicę Pałacu Kultury. To Warszawa w teledysku do piosenki "Jutro".
Piratów drogowych na niebezpiecznym odcinku Al. Jerozolimskich w Ursusie będzie hamował fotoradar.
Spór o dostępność mieszkań w PRL-u i dziś, który eksplodował w sieci na przełomie roku stał się pretekstem do zajadłej kłótni o to, które pokolenie w Polsce miało lub ma gorzej.
85 uczestników dopuszczono do konkursu na koncepcję pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r. Na złożenie prac dano im czas do 14 lutego. Rozstrzygnięcie ma nastąpić dwa tygodnie później.
Odbudowa Warszawy zaczęła się niemal natychmiast po zajęciu 17 stycznia 1945 r. lewobrzeżnej części miasta przez żołnierzy Wojska Polskiego i Armii Czerwonej. Warszawiacy chcieli odzyskać chociaż kawałek miasta, które utracili podczas wojny.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.