Ci, którzy narzekają, że Warszawa nie jest zielonym miastem i brakuje w niej parków i skwerów, mogą sprawić sobie swój własny las. Zamknięty w słoiku.
Dlaczego niepełnosprawne dzieci rzadko widać na placach zabaw? Bo im mniej dbamy o ich integrację z rówieśnikami, tym częściej zamykamy je w domach.
Latarnie typu MDM mają powrócić na główne socrealistyczne ulice. Czy nie można by było zrobić tak samo z grzybkami?
Teksty skrzyły się dowcipem, w skeczach grały gwiazdy sceny i ekranu. Karty rozdawał Fryderyk Járosy. Miał słabość do romansów, ale i odkrywania talentów: stworzył Hankę Ordonównę, Zulę Pogorzelską, Stefcię Górską. Warszawskim kabaretom międzywojnia...
To przeliczanie czasu na dowody - zakładając, że nie będę ich gubił, że mi nie zdekomunizują ulicy itp., itd. - jest nieco przerażające. Bo ile mi ich jeszcze zostało? Uwinę się na jednym? Wejdę z piątym w ten wiek emerytalny i zaraz kaput?
Mimo reanimacji nie udało się uratować życia motocyklisty, który w niedzielę rano uległ wypadkowi w alei Prymasa Tysiąclecia.
Gdy kilkanaście lat temu zniknęli uliczni ostrzyciele noży, wydawało się, że ten fach odszedł na zawsze. Jacek Kruk z Targówka przekonuje, że jest wręcz przeciwnie: zapotrzebowanie na ostre narzędzia wraca.
Osiem zastępów straży pożarnej gasiło w nocy z soboty na niedzielę płonące poddasze domu w Marysinie Wawerskim. W pożarze ucierpiały dzieci.
Ze statystyk wynika, że śluby konkordatowe bierze w Polsce ponad 55 proc. par, choć na niedzielne msze chodzi niecałe 30 proc. Polaków.
Kradną metalowe litery, mosiężne krzyże i tablice. W ciągu kilku miesięcy jeden grób na Powązkach obrabowano dwa razy. Złodzieje nie oszczędzają nawet Alei Zasłużonych. Policja mówi, że pomógłby monitoring, ale ksiądz, który opiekuje się cmentarzem,...
Kleszcze już się opiły i mamy z nimi spokój do jesieni. Komary na razie kąsają raczej nieśmiało, ale w natarciu są meszki. Będą nas gryzły do końca maja. A potem obudzą się osy i szerszenie.
Żołnierze Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej musieli nie tylko dobrze strzelać z broni palnej, ale też umieć walczyć wręcz. Temu służyły kursy jujitsu. Unikatowe zdjęcia z takich szkoleń trafiły do zbiorów Archiwum Akt Nowych.
Nie mam wątpliwości, że elitaryzm określonych miejsc, praktyk i kodów kulturowych jest narzędziem dominacji silniejszych nad słabszymi - nawet jeśli nie chodzi o kapitał finansowy, tylko kulturowy i społeczny. Tym cenniejsze są więc te inicjatywy,...
Co zrobić, żeby mieszkańcy mogli dłużej ćwiczyć w plenerze? Zbudować dla nich darmowe strefy sportu pod mostami i wiaduktami. A przy okazji przywrócić miastu zaniedbaną przestrzeń.
- Przekonanie dziecka do oddania zabawki nie jest łatwe. Ale to dobry pretekst, by zacząć mówić o przywiązaniu do przedmiotów czy wartości pieniądza - mówi organizatorka wymiany i targu zabawek, które w piątek odbyły się na Pradze.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.