Nie mieli gdzie się spotykać z psami, więc sami zrobili sobie park. Na Sadybie otwarto właśnie pierwszy skwer dla psów zrobiony przez mieszkańców we współpracy z urzędem dzielnicy.
Po dwóch wypadkach, do których doszło dzień po dniu na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej, Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował się zmienić trasy trzech linii autobusowych.
Aleksandra Pawlińska razem z ilustratorem Wojciechem Pawlińskim ze swadą przybliżają dzieciom dzieje najpiękniejszego parku w Warszawie. Z kolorowej i interaktywnej książeczce najmłodsi czytelnicy "Stołecznej" mogą dowiedzieć się nie tylko tego, kto...
Ciężki sprzęt burzy biurowiec Aurum u zbiegu Waliców i Pereca na Woli, który powstał ledwie 17 lat temu. Na jego gruzach powstanie ekskluzywny apartamentowiec.
Nadciągają z Zachodu i wygląda na to, że inwazja nas nie ominie. Ślady szopów zanotowano już nad Wisłą pod Warszawą. Za kilka lat to właśnie te zwierzęta mogą nam grzebać w śmietnikach.
Projektowania wystaw uczył się w Nowym Jorku, do polskich muzeów wprowadził multimedia, zaś ekspozycję w Muzeum Przyszłości zbudował z bambusa. Jego pracownia - Nizio Design International z siedzibą w dawnym magazynie mebli przy Inżynierskiej na...
Kolejny apel o nieużywanie obcojęzycznych nazw w Warszawie nie musi być skazany na porażkę - przekonują radni i podają przykłady, gdy udało się wywrzeć pozytywną presję w tej sprawie.
W warsztacie na tyłach budynku Politechniki Warszawskiej 12 studentów zaczęło budowę wyjątkowego pojazdu. "Jagódka", bo tak nazwali swoje auto, ma być przystosowana do profesjonalnego driftingu. Młodzi zapaleńcy potrzebują sponsora.
W Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego dwie nowe wystawy: "Zając Szary Obywatel. Dziury w całym" Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej i "Od Rubęsa do Pikasa, czyli zrób sobie arcydzieło" Tomasza Brody.
Egzotyczne wakacje? Wyszukiwanie ofert zagranicznych wyjazdów last minute? A może tym razem odkryć nieznane nam wcześniej zakamarki w kraju? Podpowiadamy, co warto zobaczyć na południu Polski. Wyjątkowych atrakcji tu nie brakuje.
Są tu stolarze, malarze, ceramicy, krawcowe, introligator, studia fotograficzne, nagrań, szkoła tańca. W dawnej fabryce na Kamionku nowe pokolenie warszawskich twórców zawiązało coś na kształt nieformalnej komuny artystyczno-międzyludzkiej.
Jeden z pierwszych komiksów, jakie powstały w Polsce, został narysowany w 1925 r. i dział się w Warszawie 2025 r. Miastem rządzą w nim Chińczycy, wszędzie stoją pagody, a mieszkańcy noszą tradycyjne chińskie stroje.
Złociste kalmary w domowej bułce, pizza znad Wisły, sushi w rolce, a może lody, na których widok dorośli znów stają się dziećmi? Ruszamy na ulice, by coś zjeść!
Wilhelm Sasnal, Malwina Konopacka, Jan Młodożeniec i Halina Chrostowska. Ich dzieła będzie można wylicytować w niedzielę na aukcji charytatywnej dla uchodźców. Ale nie tylko - swoje prace przekazało na ten cel 40 polskich artystów i artystek.
W niedzielne południe z Karczewa wyruszy rajd rowerowy do Falenicy. Nie będzie zwykłą wycieczką krajoznawczą. Uczestnicy przejadą trasą nieistniejącej od 54 lat kolejki wąskotorowej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.