Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała ze stanowiska Grzegorza Jarzynę pełniącego obowiązki dyrektora TR Warszawa. Zastąpi go Natalia Dzieduszycka.
Kiepska komunikacja z resztą dzielnicy, w mieszkaniach grzyb - narzekają mieszkańcy zaledwie kilkuletnich domów komunalnych przy Kłobuckiej na Ursynowie. - To osiedle jest zapomniane. Przyłączmy je w końcu na dobre, do Ursynowa - apeluje radny Paweł...
Na pl. Trzech Krzyży, pod pomnikiem Witosa, trwają obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość.
Około 150 mln zł zapłaciła firma deweloperska Yareal za ponad pięć hektarów postprzemysłowego terenu na Kamionku. Obiecuje kontynuować styl zabudowy, jaki realizował tam dotychczasowy właściciel, inwestor kompleksu mieszkaniowo-usługowego Soho...
Warszawiacy nie tylko zgłaszają propozycje nowych nazw ulic, zdarza się też, że mają uwagi do tych istniejących.
Afrykanie, kobiety, Czeczeni, kibice Legii grają razem w futbol. Pochodzenie, kolor skóry, wyznanie, płeć nie mają znaczenia. W sobotę finał Etnoligi - najbardziej różnorodnej ligi piłkarskiej w Polsce.
Przyszłość Pragi po rewitalizacji opisują dziś dwie różne bajki: pierwsza to krwawy horror jak u braci Grimm, druga to pogodna historia z happy endem typu "żyli długo i szczęśliwie".
Z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Warszawie zaplanowano uroczystości i zgromadzenia. Niektóre będą wiązały się z utrudnieniami w komunikacji.
Szkoła po wyroku sądu przeprasza byłego ucznia za homofobię. - Czuję wielką ulgę. Mam nadzieję, że będzie to drogowskaz dla innych szkół i nauczycieli, że muszą walczyć z homofobią - mówi Jakub Lendzion, były uczeń Zespołu Szkół...
Organizacje mają prawo do wypowiedzi, nie możemy zamykać im ust - mówiła w uzasadnieniu decyzji sędzia Alicja Fronczyk.
Stołeczna policja wytypowała sześć osób, które podczas Marszu Niepodległości mogły złamać prawo. Ich wizerunki trafiły do jednostek w całej Polsce. Ale upublicznione nie będą.
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera (PiS) ogłosił w środę "pełną już listę zdekomunizowanych ulic". W Warszawie tym razem są tylko trzy zmiany.
Trwa montaż nowych wejść na I linii metra. Miasto Jest Nasze dziwi się, że zajmuje się tym wciąż ta sama firma. Aktywiści domagają się, by otworzyć stacje na oścież.
Stołeczna policja podsumowuje wtorkowe działania w okolicach Senatu.
Rezydenci i specjaliści wypowiadają umowy opt-out, które pozwalają im pracować więcej niż 48 godzin w tygodniu. W szpitalu dziecięcym z dodatkowych dyżurów zrezygnowała jedna trzecia personelu, w Grodzisku na opt-outy nie zgodził się żaden lekarz.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.