O fasadowym i instrumentalnym podejściu do prawa na Węgrzech i w innych demokracjach nieliberalnych opowie w czasie wykładu w Warszawie prof. András Sajó.
Kierowałam się intuicją: nie było w tym wielkiego planu ani wsparcia z niczyjej strony. Tata przekonał się dopiero, kiedy usłyszał, jak chwali mnie Czesław Niemen. A mama? Do dzisiaj pyta, czy jacyś ludzie w ogóle przychodzą na moje koncerty.
Less Mess Storage został zwycięzcą w kategorii Najlepszy oddział Self Storage 2019 w Europie. Nagrodę przyznano podczas konferencji self storage w Londynie.
Dopłaty do samochodów elektrycznych, dopóki są one napędzane prądem z elektrowni na węgiel, nie są najlepszym pomysłem.
Gdy wychowawczyni piątej klasy z podstawówki na Targówku poprosiła uczniów, żeby opisali swoje pozytywne cechy, dostała same puste kartki. Jedną z mam tak to wstrząsnęło, że wymyśliła akcję "Pozytywna uwaga".
Zielone ściany i panele fotowoltaiczne na dachu tuż obok Grobu Nieznanego Żołnierza - taką wizję odbudowy Pałacu Saskiego przedstawił Marek Budzyński, projektant gmachów BUW i Sądu Najwyższego.
Nie żyje dr Izabella Galicka, historyczka sztuki, długoletnia pracownica Polskiej Akademii Nauk. Rozgłos przyniosło jej odnalezienie w 1964 r. obrazu El Greca "Ekstaza św. Franciszka". To jedyne w Polsce dzieło mistrza z Toledo.
- A państwo w jakim celu tu są? - spytali policjanci. - My tylko po cukierki - usłyszeli w odpowiedzi. Ale cukierków nie było. Był za to psikus.
Tramwajarze sprawdzają, czy możliwe jest urządzanie zielonych torowisk nie na betonie, ale na tłuczniu znacznie tańszym sposobem.
Nie miał prawa jazdy, a samochodem jeździł codziennie, robił zakupy, woził dzieci do szkoły - opowiadają nam sąsiedzi byłego posła Artura Zawiszy. We wrześniu swoim mercedesem staranował ogrodzenie sąsiedniej posesji.
- Nie jest ważne, czy ktoś wrzuci do mojej puszki 2 zł, czy 100 zł. Najważniejsze, żeby wrzucił i poczuł się współodpowiedzialny za tę nekropolię - mówi ksiądz Wojciech Lemański, stojąc 1 listopada ze skarbonką na Cmentarzu Żydowskim przy ul....
W Zaduszki nadal będzie kursować specjalna komunikacja, ale powróci normalny ruch na części ulic przy cmentarzach. Wybrane linie zostaną na ulicach jeszcze w niedzielę.
W pierwszym roku odbyło się na nim tylko 120 pogrzebów. W następnych latach coraz więcej, ale sanepid zakazał rozsypywania ludzkich prochów na "łączce pamięci", a z powodu braku zainteresowania zrezygnowano z pochówków w katakumbach. Istniejący od...
Alejkami Powązek przeszedł 1 listopada nietypowy kondukt żałobny. W nekrologu można było przeczytać: "Polska. Zmarła z powodu globalnego ocieplenia, zalania przez Bałtyk, głodu, suszy, wojen".
Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" skończyła właśnie pięć lat. Jest największą i najbardziej skomplikowaną technicznie multimedialną ekspozycją w polskich muzeach. Od chwili otwarcia zwiedziło ją ponad 1,7 mln osób. Wśród nich...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.