Po wytyczeniu przejść naziemnych na skrzyżowaniu Targowej, Ząbkowskiej i Okrzei piesi zdecydowanie wolą korzystać z zebr na jezdni niż z podziemnych korytarzy. Zielone Mazowsze przeprowadziło tam szczegółowe badania preferencji przechodniów.
Od dziadka w carskim mundurze po panoramę bloków z wieżowcami Warszawy w tle - na Bródnie powstaje album pokazujący sto lat historii osiedla. Można jeszcze zgłaszać do niego swoje fotografie.
Wzdłuż poszerzonej niedawno ul. Wołoskiej nie będzie wysokich, kilkumetrowych ekranów akustycznych. Wystarczy tam tzw. cichy asfalt.
Przez prawie dwie godziny nie działała sygnalizacja świetlna na trzech dużych skrzyżowaniach na Woli m.in. w al. Prymasa Tysiąclecia. Awaria spowodowała spore zamieszanie komunikacyjne.
- Dostaliśmy zgodę władz miasta na zmniejszenie populacji dzików metodą odstrzału - mówi łowczy Lasów Miejskich. Populacja zwierząt zmniejszy się o 80 okazów.
Miasto i wieś biorą się za bary na pl. Defilad. Ratusz chce tu miasta - dużo betonu i kamienia, a na tym imprezy masowe. A ?wieś?, czyli aktywiści (rowerzyści, wegetarianie itd.), marzy o drzewach i trawie.
Mamy szczyt zachorowań wśród dzieci. Na wizytę u lekarza na pediatrycznym szpitalnym oddziale ratunkowym czeka się nawet siedem godzin! W warszawskich lecznicach brakuje miejsc, więc dzieci są wysyłane np. do Wołomina czy Sochaczewa.
PiS chce podnieść ustawowy limit opłat za postój w płatnej strefie. Władze Warszawy walczyły o to od dawna, ale nie potrafiły przekonać do pomysłu rządu Platformy Obywatelskiej.
U nas można dostać mandat, jeśli złośliwy sąsiad doniesie gdzie trzeba, że pochowało się we własnym ogródku zwłoki czworonożnego kompana.
Na PGE Narodowym zobaczymy figurę najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego ułożoną z klocków Lego.
W jednym z mieszkań przy ulicy Hawajskiej straż pożarna odnalazła ciało nadpalonego przez ogień mężczyzny.
10 lutego 1648 roku król Władysław IV nadał Pradze prawa miejskie. Z okazji urodzin dzielnica zaprasza na wystawy, wykłady, bezpłatne zwiedzanie muzeum, spacery oraz turniej gier planszowych.
O jeden dzień Muzeum Narodowe przedłuża wystawę ?Mistrzowie pastelu ? Ostatnią szansą na jej obejrzenie jest wtorek.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pierwsze barwne fotografie powstawały już w latach 60 i 70 XIX wieku.
Akcja na kata Warszawy Franza Kutscherę przeszła do historii. Było to jedno z najbardziej spektakularnych dokonań polskiego podziemia w czasie okupacji. Od tego wydarzenia mijają 72 lata. Przypominamy tekst i wideo, które dwa lata temu przygotował...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.