Zachwycamy się południowoamerykańskimi alpakami, kursy ich hodowli oblegane są przez hipsterów, a tymczasem nasze polskie kozy popadły w niełaskę. Pan Lucjan z Targówka przekonuje, że niesłusznie.
Prowadzący motocykl przekroczył dozwoloną prędkość, spychał innych kierowców z drogi, unosił pojazd, stając jedną nogą na siedzisku - widać na filmie, który przysłał do redakcji nasz czytelnik. W sprawie interweniowała policja.
Wycieczkę na weekend poleca Katarzyna Chudyńska-Szuchnik z WarsOff. Zabiera nas na ulicę Kaleńską, na której widać Grochów w pigułce.
Muzeum Powstania Warszawskiego zyskało zbiór ponad stu zdjęć Wojciecha Marczyńskiego 'Bogusława'. Marczyński był żołnierzem batalionu 'Redy' kompani 'Miłosz'. Walczył w rejonie Placu Trzech Krzyży w Południowym Śródmieściu i stamtąd pochodzi...
Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w stalinowskiej Polsce był niczym bomba atomowa. Zwolennicy komunizmu zza żelaznej kurtyny tańczyli i śpiewali na ulicach tak jak dziś uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. To był symboliczny koniec realizmu...
Opublikowana przez ratusz tzw. biała księga reprywatyzacji mocno rozczarowuje.
Pośrodku al. Jana Pawła II zieje wielka dziura. Po wakacjach będą w niej nowe tory. Na kolejnym fragmencie ulicy tramwajarze szykują wielki remont za dwa lata.
Wraca kwestia przyszłości Gimnazjum nr 42. Choć trwa już wyposażanie odnowionego gmachu na Mokotowie dla gimnazjalistów z Twardej i zaczęła się przeprowadzka, władze Śródmieścia, część rodziców i uczniów znów domagają się odwołania przenosin.
Które warszawskie lokale serwują najlepsze klopsy z ciecierzycy? W sobotę między Cudem nad Wisłą a Pomostem 511 odbył się konkurs na najsmaczniejszego falafela.
Scenarzysta Cezary Harasimowicz opublikował na Facebooku post, w którym przekazał prośbę od swojej 95-letniej matki, uczestniczki powstania.
Tych, z którymi się nie przyjaźnił, przyjmował w stroju wizytowym. Przy bliskich był ubrany na luzie. Gdy znaleziono go martwego, miał na sobie szorty i koszulę z krótkim rękawem. Dziś mija 19. rocznica śmierci Zdzisława Beksińskiego.
W mojej chłopięcej głowie nie mieściło się, że wspominając dzień wybuchu krwawych walk i rozpoczęcia jednego z najbardziej heroicznych, a zarazem najtragiczniejszych zrywów w naszych dziejach, można pisać o kwiatach.
Wilga w parku Skaryszewskim, 5 zł znalezione na Stalowej i czereśnie ze Szmulek. Jak brzmi szczęście po praskiej stronie Wisły?
Podczas sobotniego spotkania powstańców warszawskich z prezydentem Zbigniew Galperyn "Antek" zaapelował o wsparcie dla najstarszego żyjącego oficera powstania, generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.
Lemoniady na bazie świeżych ziół i soków, bogate w owoce coblery i parzona na zimno kawa z dodatkiem wytrawnego toniku. Barmani z najlepszych warszawskich barów zdradzają swoje sposoby na letnie drinki.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.