Uchwalono zły plan zagospodarowania. Deweloper zburzy kino i postawi zwykły blok - przekonywali działacze PiS przed ursynowskim Multikinem. - Głosowaliście za tym planem. A kino znika, bo wicepremier Gliński wolał dotować faszystów Bąkiewicza, a nie sieci kinowe - odparł burmistrz Ursynowa.

- Może to nie jest Piazza Navona, ale wszyscy na Ursynowie znają to miejsce. Tu jest nie tylko kino, są też usługi gastronomii, sportu. Można się było spotkać, wypić kawę. A kiedy powstaną tu bloki, to coś na Ursynowie stracimy - mówił Wojciech Zabłocki, mazowiecki radny PiS w piątek, 17 marca, na konferencji przed Multikinem u zbiegu ulic Indiry Gandhi i al. KEN.

Multikino na Ursynowie do likwidacji, radni PiS w płacz

Konferencję działacze PiS zwołali po tym, jak gruchnęła wiadomość, że ursynowskie Multikino zostało sprzedane. Nieruchomość kupiła firma GH Development. Zamierza tu zbudować, w zgodzie z planem zagospodarowania, zespół bloków, w których będzie około 300 mieszkań. Kino ma zagwarantowane jeszcze tylko 18 miesięcy działalności.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A wykluczył "duże podmioty kinowe" bo Agora S.A. jest właścicielem sieci Helios. Ot tajemnica.
  @aquafiesta
  W punkt!
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @aquafiesta
  No ale co z tego? Czy ponieważ wykluczyli kina z pomocy, to PiS ma rację?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @terazja
  Nie ma racji.A to z tego, że małostkowa polityka pisu pchnęła Glińksiego do odcięcia od pomocy sieci kin. Nie wspierając sieci kinowych w okresie pandemii rządy pis postawiły kina w trudnej sytuacji. Dlatego Multikino sprzedaje majątek.
  Czyli pis robi tak: nie lubimy Michnika, więc rzucimy kłody pod nogi Agorze, a że się inni powywracają to trudno, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Bezprawie i Niesprawiedliwość
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Osobiście żałuję tego multikina, bo miałem tam wygodny dojazd i nie trzeba było ganiać po piętrach jak w w kinach w galeriach, żeby się dostać na salę kinową. Ale gdy się widzi frekwencję, to mimo bardzo znaczących obniżek cen biletów w ostatnich latach, na seansach jest dość pustawo i ten biznes zapewne się nie spina. Streaming położył kina i prawdopodobnie w Warszawie jest ich po prostu za dużo, żeby zarabiały.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Piękna polityczna bijatyka. A multikino ma po pandemii 100mln długu... Szkoda że o tym nie wspomniano, taka żabka do przełknięcia
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Pisowcy to zbieranina ciemnoty, nieudacznictwa i zaprzaństwa. Na śmietnik historii!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Brakuje mieszkań to budujmy mieszkania. Dobra decyzja. Miejsc kultury i kin w Warszawie nie. brakuje.
  @KRZ06
  Mieszkań jest w bród. Puste stoją. Nie dlatego brakuje ich, że ich nie ma tylko dlatego, że są za drogie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Przypominam, że to nie burmistrz Ursynowa sporządzał ten plan i nie radni Ursynowa go uchwalili ! Za sporządzanie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego odpowiadaj od 2002 r. prezydenci W-wy, a uchwalają je radni W-wy, władze dzielnic zaledwie je opiniują (mogą też składać do nich wnioski i wnosić uwagi. Jednak to burmistrz Kempa odpowiada za to, że ustalenia tego planu dot. wysokości i intensywności są poniżej wskaźników dla tego trenu określonych w Studium, za czym gardłował podczas dyskusji publicznej nad projektem planu. Zapisy Studium określają te tereny jako centrotwórcze (to jest przecież rejon centrum Dzielnicy) na których ustala się priorytet dla lokalizowania:
  - usług z zakresu: administracji, organizacji społecznych, dyspozycji i współpracy
  gospodarczej, obrotu finansowego, ubezpieczeń, kultury, nauki, szkolnictwa, handlu,
  turystyki, hotelarstwa, sportu, transportu, łączności itp. (...); - funkcji mieszkaniowej wraz z niezbędnymi inwestycjami celu publicznego z zakresu infrastruktury społecznej. Podczas dyskusji publicznej burmistrz określał wielką dzielnicę "miasteczkiem" i najwyraźniej zależało mu na tym, aby budynek urzędu z jego gabinetem był dominanta wysokościową tego rejonu!
  @komsultant
  No i zaopiniowali. Napisane w artykule, że zgłosili 86 uwag w tym radni pisu zgłosili nic. Zero. Nie wiemy dlaczego.. może nie rozumieli o co ich pytają? Może byli zajęci innymi sprawami? Takich wybraliśmy k... więc pretensje do tych co ich wybrali
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Panie Kempa, pisiorami się nie zasłaniaj. Co stało na przeszkodzie, żeby w planie zagospodarowania zastrzec przeznaczenie części terenu na cele kultury?
  @saul_vogelman
  Czy radni pisu zgłaszali uwagi do planu? Inni radni zgłaszali.. więc o co chodzi?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Akurat w tej sprawie PiS ma rację. Jak ich nie lubię to nie oni opracowali ten plan zagospodarowania dopuszczający tam zabudowę mieszkaniową (lobby deweloperskie zawsze skuteczne) i nie za ich rządów został przegłosowany. Nie oni też sprzedają działkę na tyłach pod kolejne blokowisko. W domu kultury Alternatywy nie ma zespołu kin. Burmistrz Kempa słabe karty tu pokazał i demagogiczny tytuł artykułu nic nie zmieni.
  @ups0
  Ma rację? A skąd kasa na utrzymanie bankrutującego kina? Gdyby było rentowne to nikt by go nie sprzedawał. Dzielnica ma je odkupić i utrzymywać kosztem środków na bardziej potrzebne instytucje. Burmistrz może i swoje ma za skórą i kłania się deweloperom ale tutaj nie ma wyjścia. Kino padnie i co wtedy? Będzie straszyć przez kolejne dekady oknami zabitymi deskami. Burmistrz trafił w punkt argumentem o finansowaniu faszystów. To wina radnych PIS, że nie potrafili u swojego kolegi partyjnego załatwić kasy a teraz płaczą, że kino zabierają. To państwo rządzone przez PIS dojechało Multikino lockdownami nie dając im żadnej pomocy (no bo musieliby też dać Agorze za Heliosa) a teraz ich dojeżdża cenami energii.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @darols00
  w punkt powidziane. Radni czy inni z PIS jak zaraz wyjdą do mikrofonu to drą piramidalne populistyczne oderwane od czekokolwiek moraly dla swoich mędrków co głosują na nich co nie umieją samodzielnie mysleć.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0