Pełnowartościowe jedzenie, które restauracja wyrzuci na śmietnik, można kupić. Tanio, nawet z 70-proc. upustem. Już 10 tys. mieszkańców Warszawy tak się stołuje.

Knajpa, która gotuje z resztek i brzydkich warzyw, otworzyła się w Notting Hill. Nazywała się Tiny Leaf, była pierwszym takim miejscem w Londynie. – Anglia marnuje rocznie około 15 mln ton jedzenia! – grzmiały brytyjskie media w 2016 r. Rolnicy zaczęli przywozić do Notting Hill brzydkie warzywa i resztki. Takie, które miały trafić na śmieci. „Z czystych obierków będą robione chipsy, ze skórek po cytrusach – oleje oraz dekoracje do dań, pozostałe odpadki organiczne trafią na kompost” – chwaliła pomysł organizacja Compassion in World Farming, działająca na rzecz praw zwierząt i promująca ochronę środowiska.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A bez apki to juz na smietnik!
  @rydel50
  Tak, i to jest jeden z prawdziwych problemów późnego kapitalizmu. W niektórych sklepach przeterminowaną spożywkę zalewa się w śmietnikach chlorem, żeby na pewno nikt nie mógł tego wyjąć i zjeść. Niesprzedawalna odzież z drobną wadą jest cięta przed wyrzuceniem. Stąd idzie prawdziwe marnotrawstwo zasobów, a nie z tego, że Kowalski zapomniał zjeść brokuła i mu spleśniał.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ja "marnuję" może kilogram rocznie. Bo nie kupuję na zapas, skoro w promieniu 200 m od domu mam 10 sklepów spożywczych. Te liczby muszą się brać właśnie z działalności szeroko rozumianej gastronomii.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Byle taniej i taniej... dziękuje ale nie chce wołowiny sprzed tygodnia albo warzywnej co była wcześniej rosołem, pomidorowa itd. Zacznijcie ludzie więcej zarabiać to nie będziecie musieli patrzeć tylko na ?taniej, taniej?.
  @mojado_mohado
  Nie chcesz - nie kupuj. I nie marudź. Idę o zakład, że większość z tych 10 tys. użytkowników to ludzie, którzy nie mieliby żadnych problemów z zapłaceniem pełnej ceny. Dołączyli się nie dlatego że taniej, tylko dlatego, żeby się nie marnowało.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0