Komentarze
Do Polskiego Busa trudno mi się odnieść, ale mogę porównać samochód i pociąg. Kurs o 14:39 nie jest miarodajny, większość pociągów jedzie ponad 1:20 z Widzewa na Centralny, a dojazd z centrum Łodzi do Widzewa taksówką w 15 minut to tak na styk i nie zawsze się uda jak są korki... W praktyce trudno byłoby się zmieścić w 1:40, jeśli doliczymy np. czas na zapłacenie za taxi, kupno biletu, przejście schodami na peron, a dodatkowo zawsze trzeba mieć parę minut zapasu żeby na pewno zdążyć i nie czekać godzinę na następny. No i pominięto cenę taksówki: jednak Widzew jest dalej od cetrum niż Kaliska. Z centrum na Widzew taksówka wyjdzie trochę powyżej 20 zł, co w połączeniu z miejscem w drugiej klasie daje około 50 zł, a więc wyraźnie więcej niż samochód. Co nie zmienia faktu że pociąg jest o wiele lepszy od autobusu żeby np. coś poczytać albo spokojnie popracować w czasie przejazdu.
już oceniałe(a)ś
4
2
Tak z ciekawości, jakim cudem wyszło Wam, że autobus który na autostradzie (a która jest przez prawie cała trasę) ma limit 80km/h jedzie finalnie tylko 10 minut dłużej niż samochód, który jedzie całą tę trasę z prędkością 140km/h.
@lasic01 Autobus jest wyposażony w pasy, więc ma ograniczenie do 100, nie 80.
już oceniałe(a)ś
4
4
a po ch... w ogóle jechać do Łodzi???
@to_ja_dz Jechać aby nie spotkać takiego Ch... jak Ty!
już oceniałe(a)ś
8
6
@to_ja_dziki-9876543210 Zapraszam na Czarny Protest
już oceniałe(a)ś
5
4
@to_ja_dziki-9876543210 Na przykad aby uciec od warszawskiego chamstwa.
już oceniałe(a)ś
7
7
@martal5 znaczy i ciebie w Warszawie już nie zastanę? Super!
już oceniałe(a)ś
5
6
@szmul.bender i na co się natknąć? Na chamstwo łódzkie?? Jeśli Warszawa Ci tak przeszkadza, to po jaką cholerę tu przyjeżdżacie??? Nie ogarniam Waszej logiki...
już oceniałe(a)ś
3
3
A kiedy w końcu Polski Bus wprowadzi numerowane miejsca? Nie ukrywam że brak takowych odstrasza mnie od korzystania z ich usług.
już oceniałe(a)ś
4
4
Gdyby Polski Bus wyjął jeden rząd siedzeń to już pasażerowie mieliby więcej miejsca na nogi i wygodniejszą podróż.
już oceniałe(a)ś
6
6
IMHO liczenie dojazdu z centrum do centrum to głupie uproszczenie - ile osób będzie faktycznie odbywało taką podróż? Dużo więcej osób startuje ze swojego miejsca zamieszkania poza centrum (w Warszawie z Bemowa, Targówka czy Ursynowa) a na miejscu też musi dostać się do celu. I przy krótkiej trasie samochód ma dużą przewagę, bo nie trzeba się przesiadać i czekać na kolejne środki lokomocji, tylko od razu można pojechać w stronę autostrady, nie trzeba się też liczyć obowiązkowej przerwy "na siusiu", bo trasę da się pokonać w półtorej godziny.
już oceniałe(a)ś
1
2
Do Łodzi powinno się jeździć łodzią.
już oceniałe(a)ś
11
12
zdecydowanie PB. bilet ok. 13 zeta.
już oceniałe(a)ś
0
2