Koalicja Obywatelska w Tarnowie zaprezentowała 100 konkretów na 100 dni rządów. PiS w Końskich przedstawił 8-punktowy program wyborczy. Konwencje największych ugrupowań relacjonujemy na żywo.
Pokaż od:
9 września 15:20

Relacja z Końskich

Wiadomo, że konwencja nie mogła się odbyć gdzie indziej. Ale ta hala to mogłaby być lepsza - komentował działacz PiS uczestniczący w konwencji w Końskich. I tak miał szczęście, bo nie wszyscy mogli dojść choćby w otoczenie hali, gdzie m.in. rozdzielano banery zachęcające do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego. Z Końskich pisze Marcin Sztandera, Wyborcza Kielce.

9 września 15:16

Koniec relacji - zapraszamy na wyborcza.pl

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo z konwencji PO oraz PiS. Zapraszamy raz jeszcze do serwisu Wybory 2023 oraz do zapisania się do newslettera wyborczego.

9 września 14:52

Wybory 2023 - serwis specjalny

Wszystkie informacje, analizy i komentarze w specjalnym serwisie Wybory 2023

9 września 14:25

Koniec konwencji PiS

Zakończyła się konwencja PiS w Końskich. 

Końskie, 9 września 2023 roku. Konwencja programowa PiS
Końskie, 9 września 2023 roku. Konwencja programowa PiS Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

9 września 14:24

Kukiz o wadach PiS-u

- PiS-u nie ominęły wady, które są tożsame dla partii politycznych. Ale, aby to zmienić trzeba zmienić podstawy parlamentaryzmu. Jestem tu z wami, bo te zmiany zostały wpisane do programu PiS. To jedyna partia, która dotrzymuje swoich obietnic. Dlatego jestem tu z wami - zakończył wystąpienie Kukiz. 

9 września 14:22

Tłumaczymy, co oznaczają słowa Kaczyńskiego o emeryturach

9 września 14:21

Kukiz o Kaczyńskim

- Pierwszym polskim politykiem, który wywiązał się ze zobowiązań jest Jarosław Kaczyński - powiedział Kukiz. Te słowa wywołały entuzjazm wśród zgromadzonych. - Nie po to wywołałem prezesa, by mi skradł show - ripostował Kukiz. 

Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

9 września 14:12

Kukiz po Morawieckim: Jednomandatowe okręgi wyborcze to przełom

- Od 20 lat idę po jedną jedyną najważniejszą rzecz w polityce. O zmianę sposobu wyboru posłów - powiedział Paweł Kukiz. - Jednomandatowe okręgi wyborcze to przełom. Dodał: - Mam jeden cel, by nie dopuścić ich (Platformy - red.) do władzy.

Paweł Kukiz podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Końskich.
Paweł Kukiz podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Końskich. Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

9 września 14:08

Tusk: Zwyciężymy! Trzaskowski: Wygramy!

Rafał Trzaskowski: - Często mnie pytano co czułem dzień po wyborach prezydenckich. Czułem wściekłość, że ci ludzie, którzy uczą nas jak żyć, a pojęcia nie maja od rzeczywistości - że mają czelność opowiadać nam o bezpieczeństwie. A o tym mogą decydować tylko ludzie, którzy są doświadczeni, uczciwi. Jeśli ktoś jest nieuczciwy, ma stanąć przed prokuratorem, a nie być na listach wyborczych. Wszyscy się mnie pytają - czy wygramy? My dajemy nadzieję, ale to wy wszyscy musicie być przekonani, że wygramy, że pogonimy tych ludzi, nadzieja musi być w was i będzie w was. Wygramy!

Donald Tusk: - Zwyciężymy!

Wystąpienia Tuska i Trzaskowskiego zakończyły konwencję Koalicji Obywatelskiej w Tarnowie. 

9 września 14:08

Morawiecki: Jakby sie dorwali do władzy, genów nie oszukasz. Sprzedaliby polski Bałtyk i Tatry

- Jakby się dorwali do władzy, genów nie oszukasz. Sprzedaliby polski Bałtyk i Tatry. Strzeżmy się ich, bo to niebezpieczni ludzie. Tusk nie zasłużył na drugą szansę, to niebezpieczny człowiek. 15 października trzeba by Polacy unieważnili obecność Tuska w polityce. Trzeba mu powiedzieć "nie", albo "nein", gdyby nie zrozumiał. "Do widzenia", albo "Auf wiedersehen". Swoje wystąpienie Morawiecki zakończył słowami: Walczcie o Polskę!

Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

9 września 14:03

Morawiecki o Polsce lokalnej

Morawiecki: - Glos ludzi z Końskich, Kielc, Radomia jest ważniejszy od głosu polityków z Berlina i Brukseli. Każda wioska jest ważna, każde miasto jest ważne. Wszędzie będziemy budować drogi i przyciągać inwestycje. 

9 września 13:59

Morawiecki straszy "mrocznymi gettami"

- Zwijanie jednostek wojskowych i zamiana na ośrodki dla nielegalnych imigrantów. To chcieli zafundować nam Trzaskowski z Tuskiem. Musimy się przed tym obronić - mówił Morawiecki. - Obrońmy razem Polskę - dodał i straszył "mroczną wizją" gett pod Malmoe, Goeteborgiem i Sztokholmem. 

Końskie, 9 września 2023 roku. Konwencja programowa PiS
Końskie, 9 września 2023 roku. Konwencja programowa PiS Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

9 września 13:58

Tusk: Dzień powygranych wyborach zaczniemy konkrety zamieniać w fakty

Tusk: - W ciągu dwóch godzin przedstawiliśmy 100 konkretów. Dzień po wyborach musimy te sto konkretów zamienić w fakty. Jesteśmy tutaj tysiącami w Tarnowie i setkami tysięcy w Polsce, by te 100 konkretów stało się faktem. W naszych 100 konkretach zakładamy, że część pieniędzy przekazywanych na Kościół wesprze artystów. Zaprzestaniemy finansowania tej machiny propagandy, jaką jest telewizja publiczna. 2 mld. zł, które PiS chce znowu wydać na TVP pójdą na walkę z rakiem. Zniesiemy cenzurę. Ludzie kultury sztuki dobrze wiedzą, że w Polsce wróciła cenzura. Ludzi wyrzuca się z pracy za poglądy. To są zobowiązania, które naprawdę wykonamy w ciągu 100 dni. We wszystkich polskich domach będzie lepiej. 

9 września 13:50

Gen. Gocuł w Tarnowie: Dziś awanse żołnierzy zawodowych są oparte o mierność

Gen. Mieczysław Gocuł: - Nie ukrywam radości i satysfakcji z konkretu, który mówi, że wszyscy żołnierze skrzywdzeni, zwolnieni ze służby po 2015 r. będą mieli prawo powrotu do zawodowej służby wojskowej. Wszędzie, gdzie naruszono prawo do emerytury, te emerytury zostaną przywrócone. Dziś awanse żołnierzy zawodowych są oparte o mierność, bierność ale wierność. Zamiast modernizacji technicznej mamy szemraną listę zakupów sprzętu wojskowego. 

9 września 13:41

Morawiecki: Władza Tuska czyha, by wrócić do prawa dżungli

Premier rządu PiS Mateusz Morawiecki podczas konwencji. Końskie, 9 września 2023 r.
Premier rządu PiS Mateusz Morawiecki podczas konwencji. Końskie, 9 września 2023 r. Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl


- Obok sukcesów polskiej transformacji było wiele niegospodarności, poruszania się w kisielu, szklanych sufitów. Nasi przeciwnicy doprowadzili do gigantycznej luki budżetowej. Przestawiliśmy zwrotnice. Wiele grup odzyskało nadzieję, wiarę w Polskę. Władza Tuska czyha, by wrócić do prawa dżungli. Brońmy zdobyczy rządu PiS - powiedział Mateusz Morawiecki.

Pilne 9 września 13:37
9 września 13:36

Morawiecki: Dekalog polskich spraw

- Wierzymy, że istnieje dekalog polskich spraw. A na szczycie jest miłość do ojczyzny. Tym się kierujemy, trzeba pilnować polskich interesów. 

Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

9 września 13:32

Kołodziejczak w Tarnowie: Polska należy do nas

Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak: - Wprowadzimy przepisy, które spowodują, że 51 proc. produktów w sklepach będzie z Polski. To będzie na zasadzie uczciwej kontraktacji. PiS pozwolił, by w Polsce supermarkety się rozprzestrzeniały. Uruchomimy nowoczesne, hybrydowe bazary w całej Polsce. Każdy będzie mógł zrobić zakupy za pomocą nowoczesnej aplikacji, jak w McDonaldzie.

9 września 13:31

Witek: panie Tusk, jak pan śmie mówić o "piekle kobiet"

Elżbieta Witek zaatakowała Donalda Tuska. - Czy Tusk myślał o kobietach, które musiały na zeszyt kupować jedzenie dla dzieci? Czy Tusk myślał o kobietach, które musiały żyć z oprawcami? To za rządów Tuska było piekło kobiet! Tusk poniósł wiek emerytalny kobietom, kobiety na roli miały pracować do 67. roku życia. Nie pozwólmy zmarnować wspanialych 8 lat, kiedy potrafiliśmy zmieniać Polskę.

Elżbieta Witek podczas konwencji partii rządzącej (PiS). Końskie, 9 września 2023 r.
Elżbieta Witek podczas konwencji partii rządzącej (PiS). Końskie, 9 września 2023 r. Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

9 września 13:24

Tarnów. Pan Stanisław martwi się o prezydenta

W hali Arena Jaskółka jest prof. Tadeusz Gadacz z tabliczką z hasłem "Polityka Dobromyślna". Krakowski filozof komentuje: - Te 100 konkretów to bomba atomowa. To program obywatelski. Wszystko jest w nim ważne, dla mnie szczególnie edukacja, w tej części są moje postulaty z Etyki Dobromyślnej. No i są wreszcie prawa kobiet. Wreszcie. Nie aborcja, a wolność! - zaznacza prof. Gadacz. I dodaje: - Obawiam się, że jak PiS zobaczy ten program, to wprowadzi stan wojenny, bo oni boją się przegrać i być rozliczonym.

Anna Glinka, która wraz z synem Adrianem uczestniczyła w 2018 roku w 40-dniowym proteście osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, na konwencję do Tarnowa przyjechała z rodziną z Olsztyna. - cieszy mnie, że wśród konkretów jest zarówno podniesienie renty socjalnej, program asystenta dla osób z niepełnosprawnością jak i bon dla opiekunów. Nagraliśmy to, by nikt się już z tego nie wycofał - mówi Anna Glinka.

Na konwencję przyszedł też Stanisław Sukta z Myślenic określający się jako obrońca demokracji. Pokazywał swój baner. Co jakiś czas go odwracał, bo po drugiej stronie umieścił rebus. - Naprawdę martwię się o Andrzeja Dudę. Kto go ułaskawi? – pytał.

Stanisław Sukta z Myślenic ze swoim banerem.
Stanisław Sukta z Myślenic ze swoim banerem. Magdalena Kursa

Rebus pana Stanisława z Myślenic.
Rebus pana Stanisława z Myślenic. Magdalena Kursa