- Taka okazja zdarza się raz na 200 lat, więc świętujemy rocznicę założenia Uniwersytetu Warszawskiego - powiedział rektor uczelni Marcin Pałys.
- W opowieściach moich rodziców z lat 80. nie ma styropianu, jest zabawa. Ale dancingi to nie tylko brokatowa bajka. Były i dyskotekowa kula, i potłuczone striptizerki - mówi Sylwia Chutnik.
Sezon zimowy nad Wisłą otwarty. W sobotę w samo południe zainaugurowano go w klubie Rejs. Przy Bulwarze Flotylli Wiślanej odbyła się impreza z atrakcjami dla całych rodzin.
Warszawę można badać przez zapach, dźwięk, układ miejskiej kanalizacji czy liczbę parkingów podziemnych. O tym, jak użytkujemy miasto i jaka czeka je przyszłość, opowiadają badacze z Uniwersytetu Warszawskiego.
"Gracze Polonii wyglądali jak automobile spłoszone, bez szoferów, a posiadający przy tym dobrą fizyczną budowę, byli niebezpieczni nie tylko dla goalu Korony, ile dla kości jej graczy" - pisał "Sport Powszechny" po pierwszym w historii meczu...
Było zimno, deszcz zacinał, ale koło Grobu Nieznanego Żołnierza pierwsze transparenty pojawiły się już o 11 - godzinę przed rozpoczęciem ogólnopolskiej manifestacji przeciwko reformie edukacji. Zwartymi grupami nauczyciele, rodzice i uczniowie z...
W PRL-u warszawka to byli ludzie z forsą: inicjatywa prywatna, architekci, artyści. Najbardziej sexy były wtedy pieniądze. Zachodni samochód, dolary, za które można było kupić papierosy czy koniak w sieci sprzedaży dewizowej Pekao, zagraniczne...
Czy na ruchliwej Raszyńskiej sprawdzi się pas rowerowy? To zwycięski pomysł z budżetu obywatelskiego, ale jego autor za namową mieszkańców chce z niego zrezygnować. W środowisku rowerzystów zawrzało.
Machina ze stalowymi szczękami kruszy szkielet z żelbetu niedoszłych apartamentowców, których budowa zaczęła się 14 lat temu przy ul. Klimczaka w Miasteczku Wilanów.
Po aferze reprywatyzacyjnej z odzyskiwaniem gruntów w Warszawie i złej prasie samorząd adwokatów chce poprawić swój wizerunek. Wybrała właśnie nowe władze. Nowym dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej został Mikołaj Pietrzak.
- Byłem niedawno na imprezie w cechu. I wie pani, że jestem jednym z czwórki najmłodszych krawców męskich? A mam 72 lata.
Z nową halą Koszyki jest jak ze "Złym". Prawie każdy autor historii kryminalnej dziejącej się we współczesnej Warszawie uważa, że musi się odnieść do tej arcypowieści Leopolda Tyrmanda, choćby pożyczając nazwiska lub pseudonimy jego bohaterów. Wielu...
Protest nauczycieli. Ponad 35 tys. nauczycieli z całej Polski przyjechało do Warszawy, by pokazać swój sprzeciw wobec reformy edukacji szykowanej przez minister Annę Zalewską. Manifestantów jest więcej - wsparły ich m.in. partie polityczne,...
Rozumiem potrzebę upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego, ale razi mnie, że głaz z jego tablicą ustawiono tak niechlujnie, z pogardą dla przepisów. To przejaw walki z tzw. imposybilizmem, która niebezpiecznie przypomina anarchię - pisze Michał Wojtczuk.
- Likwidacja gimnazjów spowoduje zamknięcie naszych oddziałów dwujęzycznych - mówi wicedyrektor mokotowskiego liceum. O pomoc prosił pierwszą damę, która uczyła niemieckiego w szkole dwujęzycznej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.