To sport zespołowy, nie ma znaczenia, kto jest lepszy, a kto gorszy, bo wygrywa lub przegrywa cała drużyna.
W południe przy wejściu do parku Łazienkowskiego od strony ul. Agrykola zebrali się przeciwnicy planowanej wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Przeszli pod kancelarię premiera, gdzie apelowali o zmianę planów wobec puszczy. Według szacunków...
Warszawa powinna zacząć się chwalić dziedzictwem Akademii Ruchu. To grupa założona przez nieżyjącego już Wojciecha Krukowskiego, która przez kilkadziesiąt lat wystawiła niezliczone spektakle i akcje uliczne.
W mroźną środę 17 stycznia 1945 r. po krótkich walkach opustoszałą i niemal doszczętnie zniszczoną lewobrzeżną Warszawę zajęły oddziały Armii Czerwonej i 1 Armii Wojska Polskiego. W ślad za nimi do ruin stolicy zaczęli wracać mieszkańcy.
17 stycznia 1945 r. lewobrzeżna Warszawa była wolna od Niemców. Była jednak w ruinie i przywitała żołnierzy polskich i sowieckich martwą ciszą. Rok później tętniła już życiem. Ludzie mieszkali w ruinach, klepali biedę, ale odbudowa trwała.
Na Rynku Starego Miasta od grudnia działa lodowisko. Chciałabym gorąco zachęcić do wybrania się właśnie tam. Kto nie chciałby pośmigać na łyżwach wokół pomnika Syrenki? Jednak przyzywam szanownych czytelników na lodowisko tylko po to, aby zwabić ich...
Przy skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w dawnym pawilonie metra od dziś działa centrum informacyjno-kulturalne. Nowe miejsce otworzył wiceprezydent Jarosław Jóźwiak
Zbadano je już tomografem, teraz czeka je endoskopia, a włoscy policjanci pobiorą im odciski palców. Troje doktorantów UW prowadzi największe na świecie badanie egipskich mumii.
Ratusz zapowiedział rychłe usunięcie bud u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Jednak okazuje się, że sprawa może się przeciągnąć. Kiedy władze miasta znajdą szybki i skuteczny sposób na uporządkowanie tego miejsca?
Sklep Wonder Warsaw Exchange proponuje handel wymienny. Zamiast kupować - oddaj swoje, weź czyjeś. Zaczynamy nową rubrykę, w której prezentować będziemy nowe, ciekawe miejsca w Warszawie.
Z włosa świni robi się szczotki do zębów, z borsuczego - pędzle do golenia. Rączka parasolki może być w kształcie głowy psa czy kaczki. Drewniane kopyto pozwala na uszycie butów pasujących idealnie. Odwiedziliśmy pracownie warszawskich rzemieślników.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan nazywany bywa karnawałem. I nic dziwnego, to wielka radość, gdy ludzie jednej wiary w Chrystusa modlą się pospołu.
Saska Kępa zablokowana przez parkujące wszędzie samochody stoi przed dylematem, czy montować parkomaty, skoro oznaczałoby to likwidację nawet połowy miejsc postojowych. Podobna decyzja czeka Żoliborz.
Jutro minie 71 lat od zajęcia lewobrzeżnej Warszawy przez Armię Czerwoną i 1. Armię Wojska Polskiego. Na podstawie relacji mieszkańców, którzy od 17 stycznia 1945 r. wracali do swojego miasta, zrealizowano słuchowisko. Jego premiera w niedzielę o...
Jeżeli gdzieś pojawi się polska Amy Schumer, to właśnie tu, w Klubie Komediowym. I za to nominujemy to miejsce do ?Wdech?.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.