Stało się to, co było nieuniknione: do Warszawy dotarła moda na hygge. Styl życia wywodzący się z Kopenhagi zrobił już furorę na świecie. W dużym skrócie i uproszczeniu polega na wytworzeniu sobie własnej strefy komfortu, której symbolem są sweter i...
Napastnik mistrzów Polski odchodzi do PAOK Saloniki. Z nowym zespołem podpisał 4,5-letnią umowę. Transfer potwierdziły oba kluby.
Aż 40 proc. fasady powstającego na Tarchominie centrum handlowego Galeria Północna będzie przeszklone. - Chcieliśmy żeby budynek był odbierany jako rozświetlony, pełen energii i życia, zapraszający do środka - mówi Witek Dudek z pracowni APA...
Zaczęła się sprzedaż biletów na galę Konfrontacji Sztuk Walki. Najtańsze kosztują 25 zł.
- Jeszcze w styczniu chcemy zacząć diagnozę społeczną przed budową obwodnicy śródmiejskiej na Pradze - mówi "Stołecznej" Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.
Po raz dziesiąty przyznamy Stołki - nagrody dla osób, które przyczyniają się do rozwoju Warszawy i Nogi od Stołka - antynagrody dla miejskich szkodników. Wręczymy je we wtorek we foyer Teatru Studio.
200 m od burzonego biurowca Universal na tyłach Rotundy trwa też rozbiórka biurowca z lat 50. Inwestor zdjął tablicę upamiętniającą organizatorów powstania styczniowego. Urzędnicy nawet tego nie zauważyli.
Dojazd na lotnisko Modlin okazuje się nie lada wyzwaniem. - Żeby zdążyć na przesiadkę do pociągu, trzeba pędzić z walizkami. Maszynista uciekł mi sprzed nosa - opowiada czytelnik.
Na Okęciu powstał za 600 tys. zł jeden z największych w Polsce całorocznych skateparków. Drugiego takiego obiektu nie ma w promieniu 350 km od Warszawy.
Wolontariuszom WOŚP zabroniono kwestować w hali głównej Lotniska Chopina. To przejaw złej woli - zaalarmowali w niedzielę pasażerowie. - To nie zła wola, ale przestrzeganie prawa - odpowiada administracja portu.
Proboszcz kościoła w Lesie Bielańskim - ksiądz Wojciech Drozdowicz - odprawiał w niedzielę msze święte z przyklejonym do ornatu sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Mało kto spośród warszawiaków spacerujących w weekend po zaśnieżonych parkach zdawał sobie sprawę z tego, że stąpa po terenach, o które właśnie toczy się wojna podjazdowa. Dzielnice zwierają szyki, spodziewając się, że ratusz zabierze im co bardziej...
Śródmieście bardziej przyjazne cyklistom. W środku zimy doczekali się skrótów i jazdy "pod prąd".
Czy niemieckie schrony bojowe z 1944 r. mają wartość historyczną? "Żadnej" - uznał były stołeczny konserwator zabytków i pozwolił kolejarzom na ich rozbiórkę podczas remontu torów.
Trzy koleżanki dziesięć lat temu postanowiły założyć wydawnictwo. Efekt? Jedne z najpiękniejszych książek świata
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.