25. finał WOŚP dobiega końca. O godz. 20 nad pl. Defilad rozbłysło "Światełko do nieba" . Z okazji jubileuszu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokaz fajerwerków trwał wyjątkowo długo. Na niebie można było zobaczyć m.in. wielkie czerwone serca i...
Po śnieżycy na ulicach zrobiło się bardzo ślisko. Według policji dochodzi do wielu kolizji. Przez pewien czas autobusy nie mogły w kilku miejscach podjechać pod górę
Jedną z większych atrakcji tegorocznego finału WOŚP są przejażdżki ze znanymi rajdowcami czy kultowymi samochodami. Aż 2300 zł wylicytywano za kilkuminutowy rajd z mistrzem Polski Wojciechem Chuchałą. 1200 zł kosztował przejażdżka samochodem...
W Powszechnym - "najbardziej katolicki spektakl w polskim teatrze ostatnich 30 lat". W Nowym - antymieszczańska satyra. W Muzeum Polin - jidysz i Bob Dylan. A na Torwarze - Sting.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do wieczora w niedzielę zbiera datki w historycznych pojazdach komunikacji miejskiej. Można się nimi przejechać w zamian za wsparcie dla chorych dzieci i ludzi starszych
Komitet Zachowania Reduty Ordona wystąpi do ministra kultury i miasta o wykupienie jej terenu od prywatnych właścicieli i deweloperów. Chce, by to miejsce stało się przestrzenią publiczną upamiętniającą dramatyczne wydarzenia z 1831 r.
Kolacja z Lewandowskim, zwiedzanie stolicy zabytkowym samochodem, zasadzenie własnego drzewa - co można wylicytować na aukcji WOŚP?
Najsilniejszym impulsem rewitalizacyjnym było oczywiście uruchomienie dwa lata temu centralnego odcinka II linii metra. Mnóstwo pieniędzy, wysiłku i pracy potrzeba, żeby w kamienicach komunalnych w tej dzielnicy zapewnić podstawowe wygody - pisze...
Do wyboru mamy kilka różnych nadruków. Pierwsza seria skarpet nawiązuje do EN57, czyli pociągu produkowanego w latach 1962-94, podobno najdłużej na świecie wśród pojazdów szynowych.
W dawnym saloniku dla dygnitarzy na Dworcu Centralnym właśnie zaczął działać bank. Przed otwarciem placówki dla wszystkich otwarto też tajemny łącznik z podziemną galerią.
Architektura ma typowe wady końca lat 90.: ostentacyjna krzykliwość, pastelowe kolory. Ale to nic w porównaniu z urbanistyką - pisze o osiedlu Słowicza w Piasecznie Michał Wojtczuk.
Stołeczny Przegląd Tygodnia Michała Wojtczuka w tym tygodniu zdominowany jest przez smog. Ale dostrzegamy w nim też inne wydarzenia.
Przed Pałacem Prezydenckim w sobotę wieczorem rozbrzmiewało głośne bębnienie. Tak rodzice wyrażali swój protest przeciwko reformie edukacji wprowadzanej przez PiS.
Gdy w granatowym dresie z napisem "Warszawianka" biegał po ulicach, przechodnie pukali się w czoło. Kilka lat później trzeba było wstrzymać ruch w mieście, by Janusz Kusociński mógł się wydostać z Dworca Głównego.
Elektroniczny duet Mount Kimbie ogłosił, że za tydzień wystąpi w Warszawie. Koncert będzie niewielki, a o tym, gdzie się odbędzie, dowiedzą się tylko wybrane osoby.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.