Na pograniczu Śródmieścia i Żoliborza zaczyna się budowa łaźni, przeznaczonej dla osób w kryzysie bezdomności. Będzie to niski pawilon o obłych kształtach, z zielonym dachem. Inwestycja sąsiaduje z powstającym hotelem, którego inwestorem jest firma z Dubaju

Inwestycja powstaje w rejonie skrzyżowania ulic Zakroczymskiej i Wenedów na Nowym Mieście, w pobliżu fortu Legionów, w którym działa restauracja Forteca prowadzona przez znanych restauratorów: Agnieszkę i Marcina Kręglickich. Tuż obok placu budowy stoją kontenery łaźni mobilnej, prowadzonej przez Caritas.

Nowy budynek, którego inwestorem jest Zarząd Mienia m. st. Warszawy, zaprojektowany został przez pracownię Asman Pieniężny Archtekci.

Pawilon łaźni jak trójramienna kropla wody

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Ponieważ Wyborcza znajduje się w kryzysie portalozy (co oznacza m.in. brak korekty i tabloidyzację połączoną z żebraniem o kliki) przydałby się translator na język polski.

  Czy nie lepiej pisać rzeczowo i standardową polszczyzną?
  Wtedy dowiedzielibyśmy się, że koło fortu Legionów i powstającego akademika/budynku najmu długoterminowego miasto będzie budować łaźnię dla bezdomnych kosztem 4,5 mln PLN.

  Prosto i przejrzyście.
  już oceniałe(a)ś
  28
  3
  To będzie akademik, ale inwestor we wniosku musi mieć zgodność z warunkami. Stąd oficjalnie dla prasy będzie to hotel, ale "dla młodych". Dla dziennikarza i czytelnika powinno to być oczywiste :-) W jaki sposób łaźnia będzie przeszkadzać studentom? :-)
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Co w tym ciekawego, że powstanie łaźnia? To chyba dobrze?
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Zamiast się ekscytować, może Pan Redaktor dociekliwy ustali, jak to się stało, że w tym miejscu cokolwiek powstaje
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Redaktur Wojtczuk... zamiast zauważyć, że budowa hotelu na terenach zielonych wokół fortu Legionów jest kolejną deweloperską grandą, podnieca się, że obok luksusowego hotelu stanie łaźnia dla bezdomnych. Bardzo dobrze. To tacy sami ludzie, jak bogaci. Wyborcza wywala najlepszych ludzi, a Wojtczuk trwa.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Kształt tego budynku może być odebrany jako wyraz wdzięczności rdzennych mieszkańców miasta dla obecnych władz za rekordową sprzedaż alkoholu troglodytom
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Chciałoby się napisać "wreszcie", ale:
  1. łaźnia powstaje w tym samym, kiepsko skomunikowanym miejscu co wcześniejsza łaźnia mobilna,
  2. koszt jest rozbuchany, bo łaźnia przede wszystkim powinna być funkcjonalna,
  3. obawiam się, że po tej inwestycji miasto już umyje ręce w sprawie osób w kryzysie bezdomności, a jedna łaźnia na całe miasto, z zaledwie 20 miejscami, to mało za mało - powinno być jedno takie miejsce w każdej dzielnicy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  Dlaczego w ogóle w tej okolicy się cokolwiek buduje? Przecież tam jest zero dojazdu. Nie można było zostawić terenów zielonych? I dlaczego ta myjnia do śmieci ma kształt fallusa? Który pewnie będzie można podziwiać z mostu...
  @Ghj2354
  Na jaką partie głosujesz? Mam pewne podejrzenia, ale chce się upewnić.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @eee-eee
  On? Na Jedną Rosję, od lat.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0