Zarząd Dróg Miejskich po raz czwarty wystawił na sprzedaż samochody, o których właściciele najwyraźniej zapomnieli. Pojazdy są w różnym stanie, ale są wśród nich całkiem dobrze utrzymane bmw i mercedesy. Na licytacji będzie też po raz pierwszy motocykl.

Warszawa po raz kolejny wystawia na sprzedaż samochody, które po odholowaniu nie zostały odebrane przez swoich właścicieli. Lista liczy aż 77 pojazdów, które zostały zabrane ze stołecznych ulic przez służby miejskie.

Licytacja odholowanych samochodów w Warszawie

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, policja lub straż miejską może rekwirować pojazdy, które nie mają tablic rejestracyjnych albo ich stan wskazuje, że nie są używane. Przez pół roku czekają na właściciela. Jeżeli nikt się nie zgłosi, przechodzą na własność miasta. I mogą zostać zlicytowane.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "...Miasto na oferty czeka do końca miesiąca..."
  ===================================================
  Mam nadzieję, że o tym napiszecie. A ponadto to ciekawe, że służby z powodu braku tablic rejestracyjnych nie mogą zidentyfikować właścicieli porzuconych pojazdów. Przecież każdy pojazd jest przez ich producentów dodatkowo oznakowany. Przecież w sprawach kryminalnych, w których do popełnienia przestępstwa posłużono się pojazdem służby bez trudności docierają do ich właścicieli.
  @480322
  Może coś przeoczyłam, ale artykul nie mówi o tym, że właścicieli nie można zidentyfikować, tylko że brak tablic jest podstawą do odholowania.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ? A nie można znaleźć właścicieli po nr VIN? Nie żeby im przypominać ale pytam z ciekawości jakie są przyczyny tego porzucania.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Pora na to samo z elektrycznymi hulajnogami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W jakim celu, wydawana była za pieniądze rejestrującego, "karta pojazdu". W niej zawarte były wszystkie dane. Nr. VIN = dane posiadacza pojazdu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0