W środę w godz. 10 do 14 na Krakowskim Przedmieściu 64 (obok Domu Polonii i Kościoła Św. Anny) stanie mobilne miasteczko profilaktyki udarowej. Będzie można skorzystać z konsultacji neurologa, a o swoich doświadczeniach opowiedzą pacjenci, którzy...
Duża część mieszkańców Pruszkowa, Piastowa, Michałowic, Reguł, Ursusa i Włoch od wtorku od godz. 8 rano nie będzie miała wody. Wodociągowcy zaczną naprawiać magistralę, która zasila te rejony.
Wysadzenie przez Niemców Wielkiej Synagogi na Tlomackiem było symbolicznym zakończeniem pacyfikacji powstania w warszawskim getcie. Żydowski Instytut Historyczny przypomniał to wydarzenie, odsłaniając na swoim gmachu odtworzony napis, który uległ...
Tajemnicza śmierć mężczyzny na stacji benzynowej w Warszawie. 37-latek zmarł po awanturze z obsługą i wezwanymi policjantami. Chwilę wcześniej pił alkohol.
Odszkodowanie za dyskryminację w pracy, status uchodźcy dla geja prześladowanego w Ugandzie, homofobiczne wulgaryzmu uznane za naruszenie dóbr osobistych. Dziś spotkanie o orzeczeniach polskich sądów dotyczących osób LGBT.
Coroczna Parada Równości odbędzie się 11 czerwca. W tym roku przemarsz pójdzie m.in. Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, a potem mostem Śląsko-Dąbrowskim na Pragę.
Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało pod Warszawą ogromną fabrykę nielegalnych papierosów. Straty skarbu państwa szacowano na 10 mln zł.
Policja oceniła, że świętowanie przez kibiców zdobycia tytułu mistrza Polski przez Legię Warszawa przebiegało dość spokojnie. Najpoważniejszym incydentem było zranienie petardą 9-latki.
"Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień" - śpiewała w latach 70. cała Polska. 16 maja 1975 r. telewizja pokazała pierwszy odcinek serialu "Czterdziestolatek".
18 firm, które ledwo ulokowały się w nowym biurowcu, już musi zmieniać adres. Przedsiębiorcy mówią o ogromnych stratach - czasu, pieniędzy i wiarygodności. To pokazuje, co może nas czekać przy dekomunizacji nazw 30 warszawskich ulic
Ponad 19,9 mln zł przeznaczyło w tym roku miasto na dofinansowanie remontów i konserwacji zabytków w stolicy. To blisko 7,5 mln więcej niż było w zeszłorocznym budżecie Warszawy. Najwyższą dotację dostały siostry szarytki na remont swoich budynków...
Mądrala z Lemona wie, kto tym naszym światem rządzi. Zakon iluminatów, oczywiście. Felieton Agaty Szczęśniak.
"Wyborcza na żywo" zaprasza na wystawę "Dziennik uchodźcy", której wernisaż odbędzie się dziś w naszej redakcji na ul. Czerskiej 8/10 (wejście od Czerniakowskiej), i na spotkanie z publicystą, dziennikarzem Piotrem Andrusieczką.
To świetne uczucie - pomóc w uratowaniu miejskiego majątku wartego wiele milionów złotych. Ale jednocześnie dość przerażające. Czy uda nam się też następnym razem?
Po trzecim uniewinnieniu policyjnych dowódców Prokuratura Okręgowa zdecydowała, że nie będzie składać apelacji od tego wyroku. Ale proces odwoławczy zapewne i tak się odbędzie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.