Napisałem w przedostatnim felietonie, że kościoły są dla mnie dziś jak muzea. Teraz gryzę się, że je skrzywdziłem. Potraktowałem, jak gdyby wszystkie były jednym kościołem - świątynią nieporadnego wyrazu i słowa
Będzie można wylicytować prace znanych artystów i artystek albo drukarkę użytą do wydania ?Wojny polsko-ruskiej? Doroty Masłowskiej. Albo zagrać w badmintona z aktorem Marcinem Bosakiem. Prócz tego koncerty i kiermasz. W sobotę na placu Defilad...
Najnowsze książki polskie i zagraniczne, spotkania autorskie, warsztaty i zabawy. W weekend (1 i 2 sierpnia) odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere.
Za nami obchody 60-lecia ikonicznej budowli na pl. Defilad, a przede mną poświęcona jej książka ?Kompleks Pałacu?, być może najważniejsza praca o Pałacu Kultury i Nauki, jaka do tej pory powstała. Felieton Romana Pawłowskiego.
Część zaprzysiężenia nowego prezydenta zapowiada się plenerowo: Andrzej Duda ma przejść z pl. Piłsudskiego do Pałacu Prezydenckiego. Środowiska patriotyczne zachęcają do masowego udziału w uroczystości, wywieszania flag na budynkach oraz...
Oburzenie i skandal po modlitwie z okazji rocznicy powstania warszawskiego. Żoliborski proboszcz mówił o aferach i szansie na zmiany dzięki wyborom. Będzie się tłumaczył w kurii.
Parkour można trenować praktycznie wszędzie, bo przeszkodą jest wszystko - możemy pokonywać barierki czy murki, ale też trenować na drzewach w lesie albo na płaskim terenie.
Grzegorz Laszuk, twórca teatralny, grafik poleca swój weekend
Gdy z nieba leje się żar, a organizm domaga się ochłodzenia i pobudzenia, na nic woda czy nawet przyjemnie kwaskowa lemoniada. Potrzebna jest kofeina, ale na zimno.
On to typowy warszawiak: mieszka w bloku z wielkiej płyty, ale lubi czasami skoczyć do centrum, pokręcić się nad placem Defilad. Ona pochodzi z małej wioski, ale już za młodu ciągnęło ją do wielkiego miasta. Zamieszkali wspólnie na balkonie na...
Trudno byłoby dziś sprzedać mieszkania na Powązkach, które w całej Polsce kojarzą się z cmentarzami. Jeden z deweloperów rozreklamował więc swoje nowe osiedle, nazywając je Żoliborzem Artystycznym.
Gdy miałem kilkanaście lat, nie lubiłem wnętrza tej budowli. Sprawiała na mnie wrażenie nieukończonej. Zresztą pewnie taka była - filary z nieotynkowanej cegły, beton i pustka.
Meksykanka Julia Pastrana była największą sensacją cyrku przy Brackiej. Całe miasto chciało zobaczyć kobietę z brodą.
Fetując 60-lecie Pałacu Kultury, zapomnieliśmy o innym obiekcie z tamtego roku, który odmienił oblicze Warszawy. Stolica wzbogaciła się wtedy nie tylko o najwyższy budynek w Polsce, ale także największą arenę sportową między Odrą a Bugiem.
Śniadanie je w popularnej kawiarniopiekarni, ciuchy kupuje u polskich projektantów, na obiad wpada na falafela na Poznańską, wieczory spędza w klubokawiarni nad Wisłą. Po drodze weźmie jeszcze udział w dyskusji o architekturze w pawilonie Emilia.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.