Sporty wodne można uprawiać w Warszawie nie tylko na Wiśle - na kajaku popływamy na Jeziorku Kamionkowskim lub na Stawach Cietrzewia, wakeparki działają na Targówku i Białołęce, a tor do skimboardingu w Ursusie.
Stegny były pierwszym dużym osiedlem mieszkaniowym w Warszawie zbudowanym z wielkiej płyty. W czasach PRL-u mieszkało tu sporo działaczy opozycji demokratycznej: zakładali KOR i prowadzili podziemną działalność wydawniczą.
Piątek był ostatnim dniem pracy oddziału chirurgii dziecięcej w Szpitalu Bielańskim, który przeniesiono na Kopernika. - Brakuje tam aparatów do tomografu i rezonansu. Nie chcę obejmować dyżurów w miejscu, gdzie nie ma dostępu do badań - mówi lekarka...
Koniec z obchodzeniem ogrodu zoologicznego dookoła. Ratusz ogłosił przetarg na budowę nowego wejścia od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości placu Hallera. To już czwarty przetarg. Czy uda się wreszcie znaleźć wykonawcę?
"Jezus na stadionie", czyli rekolekcje uważanego za uzdrowiciela ks. Johna Bashobory z Ugandy, przyciągnęły dziś na Stadion Narodowy około 40 tys. osób. Spotkanie przebiegało pod hasłem: "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w...
Dla firm odzieżowych najważniejsze jest to, żeby wyroby były odpowiedniej jakości i uszyte w terminie. Od kontroli warunków pracy w szwalniach są różne urzędy. Dlaczego wymagać od przedsiębiorcy, żeby robił to za nie? - pyta przedstawiciel Lewiatana.
Zastanawiam się, czy ktokolwiek w tym mieście zajmuje się czymś takim jak koordynacja działań poszczególnych służb, tak aby nie zamykać jednocześnie kilku ulic wiodących do centrum - pisze w liście nasz czytelnik.
W dawnym ośrodku doświadczalnym III Rzeszy w Peenemünde, miejscu prac nad budową broni V1 i V2, otwierana jest dziś wystawa "Powstanie Warszawskie 1944".
Każde drzewo ma kartkę w urzędzie. Kiedyś chodziliśmy po mieście z notesami, dziś mamy program elektroniczny, więc chodzimy z tabletami. Drzewa są opisane od korony po korzenie. Wszystkie mają numery, raz w roku je kontrolujemy. Chyba że któreś...
Związek Powstańców Warszawskich domaga się natychmiastowego wstrzymania budowy apartamentowca przy ul. Bohaterów Getta. Kombatanci alarmują: w tym miejscu wciąż leżą w ziemi szczątki ponad 200 ofiar niemieckiego bombardowania pasażu Simonsa.
Na Żoliborzu konsternacja: ktoś ozdabia samochody z rejestracją spoza Warszawy naklejkami "Żoliborz dla żoliborzan". Słychać głosy oburzenia. To ksenofobia? Czy może raczej przejaw głupoty?
- Dlaczego plaża Poniatówka jest sprzątana codziennie, a my nie możemy się doprosić o to samo nad Kanałem Żerańskim? - pytali społecznicy. - Posprzątamy wkrótce. A większe inwestycje utrudnia mozaika własnościowa - odpowiadają urzędnicy.
Warszawa ma niesamowite szczęście, że jej krajobraz urozmaica ciągnąca się z północy na południe skarpa wiślana. To właśnie przy niej, na górnym i na dolnym poziomie, znalazło się mnóstwo parków, skwerów, pałaców i rezydencji. Dzięki temu powstał...
Zakończyła się budowa 400-metrowego odcinka bulwarów między Karową a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Niebawem można będzie się przespacerować nad Wisłą od Podzamcza aż do mostu Świętokrzyskiego.
Literacka kuchnia polowa, koncert silent disco, otwarty antykwariat, slamy poetyckie, spacery literackie, koncerty duetów muzycznych, spotkania z praskimi artystami. W weekend rozpoczyna się festiwal Otwarta Ząbkowska, który potrwa do końca wakacji.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.