Setki artystów, dziennikarzy, pisarzy, polityków i społeczników biorą udział w tegorocznych kwestach na ratowanie pomników i kaplic warszawskich nekropolii. W największej zbiórce - na Starych Powązkach - uczestniczy ok. 250 osób.
Zdjęcia z zagłębia dyniowego w Lesznowoli niedaleko Warszawy.
Aleje zasłużonych mają nie tylko Stare Powązki. W ciągu kilku dekad także Cmentarz Wojskowy urósł do rangi panteonu narodowego. Dziś jest najbardziej znany jako miejsce spoczynku powstańców warszawskich. Na wojskowych Powązkach chowane są osoby...
Rewolucja w opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w ich domach: opiekunowie mają być zatrudnieni na umowy o pracę, w mieszkaniach zainstalowane będą monitoring i urządzenia do zdalnego pomiaru tętna.
Z 1 listopada jest trudniej. Liści już prawie nie ma, zawsze jest niemal wiatr z deszczem, a bywa i mokry śnieg, pod tysiącem butów idący w breję, komunikacja miejska szaleje, samochodziarze klną, szukając miejsc do parkowania przy nekropoliach.
Policja zamknie 1 listopada odcinki ulic przylegające do cmentarzy. Parkingi mogą być wyznaczone daleko od bram. Harcerze pobierają opłaty za postój.
Stare Powązki to narodowy panteon Polaków. Na żadnym innym cmentarzu w Polsce nie pochowano tak wielu osób ważnych dla naszej kultury. W latach międzywojennych założono tu Aleję Zasłużonych. Wytyczono ją na tyłach Katakumb wzniesionych jeszcze w...
Połączeniem Pragi z Targówkiem kierowcy mieli pojechać do końca września. Ostatecznie odcinek od ul. Kijowskiej do ul. Zabranieckiej udało się otworzyć dzisiaj.
Na Starych Powązkach zbierają pieniądze na remont grobowców w Alei Katakumbowej. Na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim proszą o datki na odnowienie mauzoleum Hermana Junga, a na Ewangelicko-Reformowanym - na dokończenie renowacji nagrobków wokół...
Na rozprawie przed komisją weryfikacyjną zeznawał kupiec roszczeń Marek M., który przejął budynek przy ul. Nabielaka 9, gdzie żyła Jolanta Brzeska. Każde pytanie kwitował tak samo: odmawiam odpowiedzi.
We wtorek do użytku został oddany tunel pod torami kolejowymi w ciągu ul. Sasina w Wołominie. W aglomeracji warszawskiej przybywa coraz więcej tuneli i wiaduktów, które zastępują mniej bezpieczne i korkujące się przejazdy kolejowe.
Ten widok robi wstrząsające wrażenie. Na porośniętych lasem wydmach leżą pokotem tysiące wyrwanych z ziemi macew z hebrajskimi inskrypcjami. Tak wygląda Cmentarz Żydowski na Bródnie. Gmina Żydowska zdecydowała się udostępnić go na stałe zwiedzającym.
Wiele autobusów, które zwykle przejeżdżają koło cmentarzy, 1 listopada ma zmienione trasy. Linie te kursują za to we Wszystkich Świętych o wiele częściej.
Decyzja przekazująca plac Piłsudskiego wojewodzie nie ma mocy prawnej. Jeśli będzie trzeba, będziemy odwoływać się do sądu. Samorząd włada placem od lat 90., nigdy nie było skarg. A jak przejmie go wojewoda, zaraz pojawią się barierki, jak na...
- Ballady podwórzowe dawnej Warszawy to często opowieści o apaszach z motywem zbrodni. Uwielbiam te muzyczne opowieści rodem z Szekspira - mówi Justyna Jary, wokalistka zespołu PompaDur, który nagrał płytę o mrocznych historiach Pragi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.