W piątek mija półtora roku od ogłoszenia przetargu na firmę, która ustawi w Warszawie ponad półtora tysiąca wiat przystankowych. - Jest szansa, że do końca roku go rozstrzygniemy - pociesza ratusz.
UBS Real Estate Kapitalanlagegesellschaft mbH ogłosiła, że duński architekt Schmidt Hammer Lassen został zwycięzcą konkursu na projekt wieżowca biurowego w centrum Warszawy.
Ratusz wystawi na sprzedaż potężny neogotycki budynek przy ul. Rakowieckiej, dawny sierociniec dla dziewcząt. Jeżeli ktoś wyłoży prawie 30 mln zł, będzie mógł w nim urządzić np. hotel. Tyle że co najmniej drugie tyle będzie musiał zainwestować w...
Miasto chce odebrać prywatnemu inwestorowi działkę przy 29 Listopada 5 za to, że bez żadnych zezwoleń zburzył stojący na niej stuletni budynek koszar. Ratusz będzie walczyć w sądzie o anulowanie aktu notarialnego.
Na wąziutkiej działce między dawnym Domem Partii a budynkiem Giełdy Papierów Wartościowych powstanie nowy biurowiec. Ma być eteryczny, prawie przezroczysty, by nie konkurować z tymi dwoma budynkami.
Chcesz mieszkać nad jeziorem? W pobliżu parku? W sercu miasta, wśród kamienic? Wszystko to znajdziesz na Mokotowie. Pytanie tylko, czy wytrzyma twój portfel.
Deweloperzy obniżają ceny, bo w Warszawie ofert na rynku pierwotnym jest w bród. Ale mimo to firmy budujące domy nie przestają planować kolejnych inwestycji.
Zapowiada się najpiękniejsze z nowych muzeów Warszawy. - To będzie świecąca latarnia w przestrzeni publicznej - zapowiada Rainer Mahlamäki, architekt Muzeum Historii Żydów Polskich. - "Pudełko" i "ciastko" w jednym.
Tyle czasu może potrwać przygotowanie planu miejscowego, który uchroni przed zabudową zieleniec przy Mokotowskiej. A inwestorzy już teraz chcą tam budować domy.
Mieszkasz na osiedlu z czasów PRL, które powstało w miejscu pola lub sadu? Teraz za oknem inwestor może ci zbudować blok albo biurowiec. Tylko na Ursynowie jest kilkaset spraw o zwrot nieruchomości między blokami.
Nowe hale targowe zamiast zaniedbanego bazaru, ale bez bloku TBS - radni Ochoty zmieniają stanowisko. Ratusz jednak nie ustępuje.
Zakupy w ekskluzywnym domu handlowym Wolf Bracka będzie można robić od soboty. Kogo będzie stać na robienie tam zakupów?
Biurowiec chcą budować spadkobiercy dawnych właścicieli skweru przed ratuszem Śródmieścia. - Zaproponowaliśmy, żeby budynek nawiązywał do pamięci skweru, był w pewnym sensie jego reminiscencją. Stąd ta organiczna forma, stąd te filary w kształcie...
Dogęszczenie jest potrzebne, ale nie powinno się odbywać na skwerze tylko dlatego, że ktoś wszedł w posiadanie jego fragmentu - pisze architekt Grzegorz Piątek. Apeluje, by nie zabudowywać skweru batalionu Ruczaj.
Budowa apartamentowca Złota 44 osiągnęła właśnie wysokość 167 metrów, prześcigając sąsiadujący z nim hotel Intercontinental.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.