- Ci, którzy mają w Warszawie rodziców, dziadków, nieruchomości, nigdy nie będą tacy jak ludzie pochodzący z Bezled czy Stopek - mówi Marta Szarejko, autorka książki "Zaduch", o 30-latkach, którzy z małych miejscowości przenieśli się do Warszawy.
Wkrótce otwarcie pięknej plomby ze szkła przy Nowym Świecie. Równie fantastyczne wrażenie robił tuż po wojnie Centralny Dom Towarowy, czyli Smyk. Teraz zostało z niego truchło.
7 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego. To coroczne święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1996 roku. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz o największym polskim porcie - Lotnisku Chopina.
Pewnego dnia obudzimy się na pustyni, a zajmujemy się cenzurowaniem spektakli w teatrach - mówi Zbigniew Libera, którego wystawę "To nie moja wina, że otarła się o mnie ta rzeźba" można oglądać w Królikarni.
Czy Zarząd Dróg Miejskich zlikwiduje w końcu żółte przyciski pod sygnalizacją? W wielu miejscach tylko utrudniają życie pieszym.
Archiwum Ringelbluma to wyjątkowe świadectwo potworności, jakie niemieccy okupanci zgotowali ludziom stłoczonym nie tylko w warszawskim getcie, ale też w gettach w całej Polsce.
Z Pruszkowa pociągiem SKM można dojechać do centrum Warszawy w 20 minut, czyli w tyle, ile metrem z Kabat. Powstaje tu sporo mieszkań. Ale miasto wciąż walczy z wizerunkiem sypialni, dopiero w obietnicach jest kino i duży domu kultury.
Kilkadziesiąt osób o godz. 18 zaśpiewało w hali Dworca Centralnego ?Sto lat?. Z okazji 40. urodzin stołecznego dworca był też wielki tort.
Po godz. 17 prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz na pl. Zamkowym uroczyście włączyła świąteczną iluminację Warszawy.
W przedostatni weekend niebezpiecznego miesiąca, zwanego listopadem, warszawski Teatr Powszechny zaserwował swoim widzom przyjemność zgoła nieoczekiwaną. Dwa dni z teatrem politycznym, dwa mocne przedstawienia importowane z Węgier i Słowenii. Dwa...
Obrócono pałac Lubomirskich, oddano do użytku Ścianę Wschodnią, uruchomiono najnowocześniejsze kino, a emocje budził Konkurs Chopinowski.
To pierwszy plac zabaw na Ursynowie dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci. Powstał przy Przedszkolu Specjalnym nr 213 przy ul. Teligi, ale będzie dostępny dla wszystkich dzieci.
Zaledwie kilkanaście osób zebrało się przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Młodzieżówka PO manifestowała przeciwko niszczeniu przez partię rządzącą demokracji.
Gra z Warszawą lat 30. w tle, kubki z nazwami i symbolami kultowych miejsc w stolicy, książki, które opowiadają o naszym mieście, i płyty nagrane przez rodzimych artystów. Oto nasz warszawski prezentownik - dobry i na mikołajki, i pod choinkę.
Na fasadzie kamienicy przy Rynku Starego Miasta 31 w poniedziałek zawiśnie płaskorzeźba przedstawiająca lwa św. Marka. Taka sama zdobiła ten dom do lat międzywojennych. Potem znikła. Nowa jest darem Wenecji dla Warszawy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.