Poniedziałek na ulicach Warszawy [5.10.2015]
Nieszczęśliwy finał niedzielnej zabawy na skuterach wodnych. 23-latek z spadł z maszyny i mimo reanimacji zmarł.
Przez pięć godzin razem z czytelnikami "Stołecznej" poszukiwaliśmy w niedzielę śladów Powstania Warszawskiego w rejonie Starego Miasta.
Nową szefową warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich została w sobotę Marlena Happach.
60 lat temu w smutnym, szarym mieście za żelazną kurtyną ukazała się powieść iskrząca się feerią barw - "Zły" Leopolda Tyrmanda. Główną bohaterką jest Warszawa roku 1954. Miasto ruin, czasu odbudowy, powszechnej biedy, przemocy na ulicach. Ale też...
Oficjalnie Warszawa ma dziś 1 740 000 mieszkańców. Jednak razem z niezameldowanymi może to być już ponad dwa miliony. Nowych mieszkańców wciąż będzie przybywać
Leczenie chorób związanych ze starzeniem się społeczeństwa, długoterminowa opieka nad seniorami, ale także rosnąca otyłość wśród dzieci i dorosłych oraz zdrowie psychiczne - to największe wyzwania zdrowotne w stolicy w najbliższych latach.
Tramwaje wracają do Wilanowa. Tym razem będzie to szybka linia. Urzędnicy zastanawiają się już nawet, jaki gatunek trawy posiać między torami, by było jak najbardziej zielono.
W poniedziałek 5 października o godz. 18 na ambonę zawita redaktor Barbara Stahlowa. Przyjdźmy i posłuchajmy!
Mam trochę dobrych wiadomości dla tych, którzy podobnie jak ja zwątpili w ludzi po ostatnim zalewie hejtu na uchodźców. Antyimigrancki marsz narodowców, który kilka tygodni temu przeszedł na pl. Zamkowy z odciętymi świńskimi łbami, to na szczęście...
Niemal dokładnie po roku od śmierci Leszka Knaflewskiego CSW zorganizowało wystawę, która zestawia prace artysty i jego studentów.
Choć Zurych jest cztery razy mniejszy od Warszawy, komunikacja miejska przewozi tam tylu pasażerów co nasza. Czy transport poradzi sobie z rozlewaniem się miast?
Z zaledwie jednodniowym wyprzedzeniem Edyta Kozak, szefowa festiwalu tanecznego Ciało/Umysł, odwołała premierę ?This is a Musical? Karola Tymińskiego, najnowszej produkcji festiwalu.
Do Monachium na targi nieruchomości ratusz jedzie m.in. z działką na tyłach ul. Świętokrzyskiej. Własne projekty będą zachwalać kolej i warszawscy deweloperzy.
Avital, Cohen, Czeczot, Duczmal-Mróz, Makłowicz, Orzechowski, Przepiórska, Sasnal, Więckiewicz i inni. Od 9 października trzy dni wyjątkowych wydarzeń, spotkań i dyskusji w Muzeum POLIN
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.