Śmiertelny wypadek na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W wyniku zaczadzenia tlenkiem węgla zmarł pracownik obsługujący kotłownię. Z budynku ewakuowano 100 osób.
Pękać z dumy z odbudowy stolicy czy czerwienić się za bloki Za Żelazną Bramą? Dekret Bieruta to samo zło? A może bez niego nie byłoby Starówki i tak nowoczesnego miasta? Zaczyna się "Spór o odbudowę".
Warszawscy urzędnicy przygotowują plan zagospodarowania obejmujący zaledwie jeden niewielki dom z podwórkiem. Plany zagospodarowania w Warszawie mają coraz mniej wspólnego z urbanistyką.
Styropian, nieco farby szarej i żółtej wystarczyły, by zniszczyć logikę kompozycji architektonicznej bloku w al. "Solidarności" 64. Budynek po kuracji termoizolacyjnej to typowy przykład "pastelozy".
Politycy PiS coraz śmielej proponują w kampanii wyborczej rozbiór województwa mazowieckiego. - To czysto wyborcza inicjatywa, powrót do gierkowskiego podziału administracyjnego kraju - komentuje Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji.
Najpopularniejszy warszawski kabaret po trzech latach doczekał się własnej siedziby. Otwarcie kluboteatru na pl. Hallera w sobotę.
Matki z wózkami, uczniowie i rowerzyści każdego dnia igrają z życiem na ruchliwej drodze łączącej Piaseczno i Konstancin-Jeziorną.
Zniknęły niemal zupełnie, jak wiele innych rzeczy i zjawisk: punkty repasacji pończoch, uliczne saturatory, stoiska pucybutów. Zaczęło się to gdzieś w połowie lat 90. Nie tylko w Warszawie.
"Kiedy zakończyło się Powstanie Warszawskie?" - to tytuł dzisiejszej debaty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podsumowuje ona obchody 71. rocznicy tamtego zrywu.
Ponad 1,1 mln osób odprawiło we wrześniu Lotnisko Chopina. To pod tym względem rekordowy miesiąc w historii warszawskiego portu. Od początku roku lotnisko odnotowuje wzrost liczby pasażerów.
Premierowe słuchowisko "Franz Kafka. Przemiana" z Robertem Więckiewiczem to jedno z teatralnych wydarzeń "Made in POLIN".
W wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu każdy wyborca może oddać głos korespondencyjnie. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Jestem pewien, że Jarosław Kilian, reżyserując "Podróże Guliwera" w Teatrze Polskim w Warszawie, musiał mieć niezłą frajdę. Co najważniejsze, przełożyło się to na euforię małych widzów, wśród których siedziałem
Muzeum Narodowe będzie jeździć z warsztatami edukacyjnymi do miejsc, gdzie ludzie na co dzień mają utrudniony dostęp do sztuki.
Awaria zdarzyła się nad terenem gminy Sobienie-Jeziory pod Warszawą. Podczas lotu odpadły drzwi, a w czasie lądowania awionetka przewróciła się na dach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.