Grégoire Nitot wysłał do władz Warszawy plan rozwoju klubu. Ma zamiar założyć drużynę kobiecą i ocieplić relację fanów Legii i Polonii. To miła odmiana.

Dla fanów Polonii to było jak sen. Na początku marca, gdy klub od bankructwa dzieliły nie dni, a niemal godziny, media zaczęły donosić o tym, że być może dla "Czarnych Koszul" jest ratunek.

Wówczas poznaliśmy nazwisko Grégoire'a Nitota - francuskiego biznesmena, który ponoć od lat marzył, aby stać się właścicielem klubu piłkarskiego i upodobał sobie Polonię.

35 stron planu na Polonię

Kibice Polonii całej sprawie przyglądali się z rezerwą, lecz to zrozumiałe. Latami klubem rządzili ludzie o wątpliwej reputacji, których działania nieomal zepchnęły go z ekstraklasy w niebyt.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Nowy właściciel Polonii i jego kultura piłki to rzeczywiście powiew świeżego powietrza w polskim zdominowanym przez kibolstwo futbolu. Moim zdaniem Polonia Warszawa szybko awansuje do Ekstraklasy. Serdecznie jej tego życzę, bo Warszawa musi mieć 2 silne kluby piłkarskie rywalizujące ze sobą na zasadach fair play i wzajemnie dopingujące się do podnoszenia poziomu. Aktualnie w Polsce Legia nie ma konkurentów i jeżeli będzie miała pożytek ze swojej nowej akademii piłkarskiej, ma wszelkie perspektywy, by zdominować futbol w Polsce w najbliższych latach. Dla Legii i dla futbolu klubowego najlepsza będzie rywalizacja 3-4 silnych klubów.
  @xymoxon@
  i co z tego, że Legia nie ma konkurentów jak to jest i tak dno i 5 metrów mułu poniżej poziomu europejskiej piłki? Nie potrafimy przejść już jakichkolwiek eliminacji pucharowych....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Warszawa to nie Bełchatów, Mielec czy Lubin (z całym szacunkiem!). Zasługuje dwa, a nawet trzy kluby w ekstraklasie. Polonia Warszawa to historia polskiej piłki, założyciel polskiej ligi. Klub, który ma więcej tytułów mistrza Polski, niż takie ekstraklasowe kluby jak Pogoń, Lechia, Arka, Korona, Jagiellonia, Piast, Wisła Płock czy Raków - I TO RAZEM WZIĘTE!

  Chciałbym też, żeby w ekstraklasie grał inny założyciel ligi - Warta Poznań. Albo Garbarnia Kraków. O Ruchu już nie wspomnę. Na Pogoń Lwów raczej nie ma szans...
  @pedro.666
  Spróbuj to wyjaśnić pitekantropusom z żylety. Prawdziwy warszawiak powinien być zażenowany że jest gorszy od Krakowa, a wkrótce od Poznania (Warta). Warszawa jako jedna z nielicznych stolic nie ma derbów.
  PS. Wyjmij z tego zestawu klubów Piasta. Jakby nie było aktualnego MP. Tak rozumując Piast ma więcej tytułów niż wymienione przez ciebie kluby razem wzięte.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @pedro.666
  Tylko niech właściciele klubów i kibice finansują to z własnej kieszeni, wtedy mogą grać nawet w Lidze Mistrzów - naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie. Nie jest rolą samorządu(tzn. wszystkich mieszkańców) finansowanie zawodowego sportu - a w przypadku Polonii jest mowa o pokryciu kosztów budowy stadionu za 400 mln.
  Jaki interes ma przeciętny mieszkaniec Warszawy w tym, że w Ekstraklasie będzie grać kilka klubów z miasta? To jest nawet wbrew jego interesom, gdyż środki miejskie, zamiast na cel publiczny(szkoła, komunikacja, drogi), zostaną przeznaczone np. na stadion.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Brian.1
  Ale ciągle mniej niż Polonia :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Lukasz_K
  Stadion dla Polonii za 400 milionów to fejk. Tyle ma kosztować całe centrum sportu młodzieżowego - stadion, hala, basen i budynek administracyjny. To będzie coś w rodzaju agory, miejskiego placu w miejscu, gdzie dzisiaj stoją odrapane baraki i toi toje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0