Więcej
  Komentarze
  Szkoda tylko, że nie leci z nami urbanista.
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  Warsaw Spire akurat mi się podoba (w ramach kompleksu). Q22 ma trochę bardziej "ryzykowną" lokalizację, ale może da radę. Niestety, mimo budowania wysokościowców, w panoramie Warszawy wciąż dominuje PKiN. Nie będę narzekał, jeżeli pojawi się w końcu w centrum biurowiec albo apartamentowiec sięgający wyżej niż 250 metrów.
  @augenthaler Niestety jeden 250 m. biurowiec nie zdominuje Pałacu bo jego dolna część jest mocno rozbudowana i wraz z placem Defilad zajmuje znaczną część Śródmieścia. Te wszystkie mniej lub bardziej udane wieżowce wybudowane w ciągu ostatnich kilkunastu lat powinny być wyższe o 50-80 m. wtedy dar Stalina przestałby dominować nad Warszawą. Nie wiem dlaczego udany Waraw Spire jest niższy od PKiN o 11 m, dlaczego Złota 44 ma tylko 192 m, dlaczego Złote Tarasy z tym niesamowitym dachem uwieńczone są lilipucim wieżowcem który wygląda jakby ktoś go obciął w połowie, w tym miejscu wieżowiec winien mieć 300 m.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  Ten "Biznes z dziedzictwa" przy Placu Zamkowym to istny koszmar! Nie rozumiem jak można było dopuścić do powstania takiego kloca w towarzystwie delikatnej zabudowy.Okna gigantyczne w porównaniu do budynków obok, za dach robi wielka piramida prawie jak dwa piętra kamienicy obok, cała bryła budynku wyciosana kilofem, katastrofa. Ci deweloperzy na prawdę nie mają sumienia! "Dzięki niemu ulica Senatorska zyskała druga pierzeję, co dodało jej miejskiego charakteru." Ta, zawsze jak się wsadzi takiego gnoma w puste miejsce starej zabudowy to ulica zyskuje wielkomiejskiego charakteru, ale przede wszystkim zyskuje charakter totalnego bur**lu architektonicznego. Nic tylko pogratulować inwestorowi, projektantom, wykonawcy, konserwatorowi zabytków, współczuć najemcom i wstydzić się przed turystami...
  już oceniałe(a)ś
  9
  8
  stal-beton-szkło
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  A po co stolicy POLSKI jakies biurowce ? zakosciolowac pedofilami w sutannach POLSKE ????
  już oceniałe(a)ś
  7
  7
  Jak klocki bezmyślnie stawiane w pionie (zamiast być spuszczone w WC) zeszpeciły Warszawę - to byłby tytuł bardziej adekwatny
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  Ekipa Walcowej nie raz udowodniła, że nie ma pojęcia co to architektura i urbanistyka. Warszawa z każdym rokiem staje się coraz bardziej chaotyczna, większość budynków powstaje bez ładu i składu. Nowością jest natomiast wciskanie nieprzemyślanej zabudowy w miejsca,kjtóe uchodzą za wizytówki Warszawy i tak np. przy pl. Zamkowy,m powstał biurowiec, który nie był konsultowany z UNESCO,a na Nowym Świecie szklane pudło Nowy Świat 2.0. Ekipa Walcowej nie potrafiła nawet dobrać kolorów na niedawno wyremontowanych kamienicach, na Rynku Starego Miasta. Niech ktoś wyśle Walcową z całym ratuszem do Berlina, aby zobaczyli jak się buduje nowoczesne miasto i jak rozwiązano kwestię własności zagarniętej przez NRD (Rodzina Prezydenta Berlina podobno nie robiłą przekrętów na naieruchomosciach)
  już oceniałe(a)ś
  8
  10
  Budować ale budować wyżej niż dar ruskich no i budując robić sensowne parkingi w tych biurowcach bo jak sie czyta o biurowcach 16tyś metrów na 2tyś lemingów i z 200 miejsc parkingowych to sie nie ma co dziwić że potem są zastawione zasr... trawniki i puste chodniki!
  @samochodemwszedzie ogólnie masz racje, ale co Ty z tymi lemingami? Ludzie idą robić w biurze, tak jak kiedyś za PRL, jedyna różnica jest taka, że bardziej się wymaga rezultatów. Część pewnie jest zapatrzona w "ściężkę rozwoju", ale reszta po prostu pracuje. Ani i ziębi ani grzeje dla kogo, tylko za ile.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @tijeras66 Mnie i ziębi i grzeje. Bo życie mam jedno i chciałbym kiedyś odejść z uczuciem zmienienia świata na odrobinę lepszy. Człowiek z inteligencją emocjonalna wyższa od banana, a który może pozwolić sobie na wybór, nigdy nie pójdzie do korpo.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @dobrywujek >> Człowiek z inteligencją emocjonalna wyższa od banana, a który może pozwolić sobie na wybór, nigdy nie pójdzie do korpo. No coż, kiedyś trzeba ukończyć liceum i wyprowadzić się od mamy. - TomiK
  już oceniałe(a)ś
  0
  0