Wielki boom przy rondzie Daszyńskiego
Na tym zdjęciu w pierwszej chwili rzuca się w oczy charakterystyczny wieżowiec Warsaw Spire. To okolice ronda Daszyńskiego, epicentrum deweloperskiej aktywności w Warszawie. W narożniku Prostej i Towarowej, przy prawym brzegu zdjęcia, widać budowę kompleksu Generation Park. To zespół trzech biurowców. Ten, który na zdjęciu jest najniższy, będzie najwyższy - to 140--metrowa wieża, która zostanie zwieńczona masztem podnoszącym jej wysokość do 180 m. Zaprojektowany przez architektów z pracowni JEMS budynek będzie mieć elewację ujętą w kratownicę, w której będzie kilka "oczek" - to tzw. sky office, biura o wysokości dwóch kondygnacji. Wyróżnikiem budynku będzie zielony taras na 35. piętrze, czyli na wysokości 127 m nad poziomem ulicy, z widokiem na centrum Warszawy. Pomiędzy wieżowcem a dwoma niższymi budynkami powstał kręty pasaż. Ma zostać obsadzony zielenią. Wieżowiec, który dostarczy ok. 47 tys. m kw. biur, ma być gotowy na wiosnę 2021 r.
W dolnej części zdjęcia widać owalny kształt najniższego z trzech wieżowców kompleksu The Warsaw Hub. To 86-metrowa wieża, w której znajdą się nie biura, a tylko dwa hotele. Górną część budynku zajmie czterogwiazdkowy Crowne Plaza. Jego goście będą mogli korzystać z baru z tarasem na 21. piętrze z widokiem na rondo Daszyńskiego i centrum Warszawy (widać go na zdjęciu - to łukowate przeszklenie na czubku budynku). Dolną część zajmie trzygwiazdkowy hotel Holiday Inn Express. Inwestycja będzie połączona naziemnym podium oraz podziemnym pasażem handlowym z dwoma 130-metrowymi wieżami biurowymi powstającymi dalej, wzdłuż Towarowej. Pasaż będzie miał bezpośrednie połączenie ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Kompleks, zaprojektowany przez pracownię Andrzeja Chołdzyńskiego, ma zacząć działać na wiosnę 2020 r.
Z lewej strony zdjęcia widać jeszcze jeden budynek, na razie niemal dorównujący wysokością 86-metrowemu budynkowi z hotelami. To Skyliner, jeden z najwyższych budynków obecnie powstających w Warszawie. Ma mieć aż 195 m wysokości. Przy czym górne 30 m to świetlik. - Będzie charakterystycznym punktem budynku, czymś w rodzaju latarni morskiej, widocznej nawet z bardzo odległych części miasta - opowiadał Szymon Wojciechowski, szef pracowni, która zaprojektowała budynek. Pod świetlikiem znajdą się dwie kondygnacje ogólnodostępnej restauracji, którą inwestor, firma Karimpol, nazywa Skybar - podniebny bar. - To będzie rodzaj restauracji ze wspaniałym panoramicznym widokiem na Warszawę z wysokości 165 m - opowiadał Harald Jeschek z Karimpolu.
Skyliner dostarczy ok. 44 tys. m kw. biur. Ma być gotowy w połowie 2020 r.
Wszystkie komentarze
Jeszcze ta galeria w pokazie slajdów zamiast normalnego przewijania tylko po to żeby nachapać się na reklamach - nie wiem za co ja im płacę prenumeratę.
Z perspektywy pieszego, dokładnie w tym miejscu jest Antymiasto, swoista Kinszasa Północy. Hałas, spaliny, brak przejścia naziemnego, zero zieleni... Właściwie nic tylko przemknąć się i udać w bardziej przyjazne rejony.
Manhatan jest super do szpanowania na targach w Cannes przez cypryjsko-luksemburskich właścicieli i tyle.
Moim zdaniem najlepszy widok jest po zmroku na moście Śląsko-Dąbrowskim, jadąc od strony Pragi.
Tę samą sowiecką estakadę, którą, miejmy nadzieję, wkrótce zburzymy.
A Polska. To przecież też trzeci świat. Popatrz na sąsiadów!
Ulice i biedaautostrady (zwane dla niepoznaki alejami) dalej wyglądają jak ba blokowiskach Jekaterynburga.
Co nastepne... zdjecia HGW z odslonieta bielizna, klikalne tytuly - "Rada Warszawy uchwalila budzet - szok i niedowierzanie", "Straz Miejska wlepia mandaty za TO..."
To chyba dobrze o nich świadczy. A co albo kto się ma tu podobać?
W Warszawie wszystko jest fajne. Za wyjątkiem Ciebie.
A Tonie jakie miasto sie podoba?