Komentarze
Jeśli chodzi, o czas podróży, to jednak samolot na długo pozostanie znacznie szybszy niż pociąg. Po remoncie linii Poznań-Szczecin może uda się urwać kilkanaście minut, ale to wszystko. Na odcinku Warszawa - Poznań najszybsze pociągi jadą ok. 2,5 h i tu raczej na razie nie ma szans na zmiany (tą linią nie jeżdżą Pendolino). Bilety LOT poniżej 100 zł można kupić nieraz z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli na przykład zawsze latam z Warszawy do Szczecina na święta 23 grudnia wieczorem, to kupuję bilet i pół roku wcześniej. Ale oczywiście, przy kupowaniu biletu krótko przed wyjazdem, kolej cenowo będzie zawsze bardziej konkurencyjna. Z tym pociągiem o 19.46 na lotnisko, to jednak jest pewien hardcore - wystarczy, że się spóźni 15 minut i można nie zdążyć na samolot.
@mk_1972 Dokladnie, przynajmniej 15 normalna osoba musiala by dodac, nie wspominajac juz o tym ze jesli ma sie bagaz do wczekowania.
już oceniałe(a)ś
1
0
"We wszystkich pociągach kategorii EIC jest dostęp do Wi-Fi". To akurat nieprawda. Wifi dostępne jest tylko w niektórych wagonach i to żeby było śmieszniej - wyłącznie 2 klasy (logika PKP)
już oceniałe(a)ś
3
0
Kiedyś catering był normą w samolotach, dzisiaj w pociągu. No i bagażem w pociągu nie robią problemów. miejscaideepodroze.bloog.pl
już oceniałe(a)ś
4
1
dla osób z dzieckiem w wieku 2-4 to PKP jest dużo tańsze (100% ulgi dla dziecka i 30% dla rodzica) a w samolocie trzeba płacić za 2 bilety.
@wudeerie Dziecko 2-12 dostaje w samolocie zniżkę, a w pociągu trzeba mu wykupić miejscówkę. Wychodzi porównywalnie, jeśli planuje się podróż z wyprzedzeniem. Samolotem jednak szybciej, nawet wliczając dojazd z Goleniowa pociągiem.
już oceniałe(a)ś
0
0
Od 13 grudnia br. najszybszy pociąg z Warszawy do Szczecina (EIC Sedina) pokona tę trasę w 4h i 54 minuty, więc jakiś postęp jest. W drugą stronę póki co ciągle kilka minut powyżej 5 godzin. Ale za to będzie więcej pociągów, bo z Warszawy będą po południu odjeżdżać 3 expresy do Szczecina o godz. 15:00, 17:00 i 19:00. Ten ostatni to właśnie nowy EIC Sedina, który zatrzyma się tylko w Poznaniu, Stargardzie i Dąbiu a w Szczecinie Głównym zamelduje się o 23:54.
już oceniałe(a)ś
1
0
W samolocie do Wwy ok. 30% to twarze znane z mediów, jakby celebryci Polski
już oceniałe(a)ś
2
1
Niby wszystko fajni i komfortowo tylko jakoś nikt nie wspomina jak to szanowne PKP IC doi pasażerów, którzy muszą odbyć podróż do warszawy za własne pieniądze kilka razy w miesiącu (bez zniżki). Tak na prawdę alternatywy nie ma i IC robi co chce. jeszcze niedawno jeździła Mewa IR - bilety w promocji 1 zł, 9zł, 19 zł itd. Teraz jest Mewa IC i 69 zł. Wycieli konkurencje i zadowoleni. Do 13.12 jeździła w nocnym Szczecinianinie tania kuszetka 79 zł. Teraz będzie luksus kuszetka z pościelą 99 zł albo cała noc na siedząco. To jest właśnie hasło frontem do klienta i pieprzenie o tym jak jest teraz nowocześnie. Marzę o jakieś konkurencji choćby niemieckiej inaczej w przyszłym roku konduktor będzie czytał pasażerom do poduszki a cena biletu wzrośnie o 50 zł. Giń przepadnij zmoro socjalistyczna....
@Józef Wkaloszach tak działa wolny rynek
już oceniałe(a)ś
0
0