Komentarze
PKP poza wyzsza cena za przejazd jest bezkonkurencyjne.Wieksza wygoda,wyzerka w wagonie WARS i kilka ubikacji na raz.Autokar jest dla mniej wymagajacych klientow.
@69daro No i można rozprostować nogi w czasie jazdy. Przy moim wzroście to dosyć istotne :)
już oceniałe(a)ś
10
0
Czas podróży zdecydowanie na korzyść PKP, według mnie tak samo komfort jazdy jest o wiele wyższy w PKP Intercity nawet jeśli nie ma klimatyzacji w wagonie.
już oceniałe(a)ś
32
9
Czas przejazdu jest zdecydowanie na korzyść pociągu, ale większość kursów PB jeździ przez Łódź, co wydłuża przejazd w sposób istotny.
już oceniałe(a)ś
23
4
Slajd 4. Trzeba wybrać się na STARY Rynek, a nie na rynek. Bo w Poznaniu rynków dużo!
@wiceminister_10 Tłumaczę to warszawskim znajomym od dawna :)
już oceniałe(a)ś
7
1
@raind W Warszawie też trzeba dodać, że chodzi o Rynek Starego Miasta, a nie np. o Rynek Nowego Miasta czy Rynek Mariensztacki :-)
już oceniałe(a)ś
5
0
No i najważniejsze! W pociągu miejsca są numerowane. Nie muszę się gnieść w tłoku przy wejściu, aby zająć swoje miejsce. Mogę też wstać i wyjść na korytarz kiedy ktoś obok napie... przez telefon bez litości.
już oceniałe(a)ś
5
2
1. Jak większość komentujących uważam że zdecydowanie lepiej jechać pociągiem (czy to do Poznania, czy to do Berlina). Firmie Polski Bus mimo wszystko życzę powodzenia, rozwoju i... jednej konkurencyjnej firmy na podobnym (czyli dobrym) poziomie na rynku przewozów autobusowych. 2. Dworzec jest blisko centrum. Trzeba tylko przedostać się przez węzeł drogowy Matyi i już przez park idzie się do starego miasta. Przy okazji warto zauważyć jak skończył prezydent Grobelny dzięki takim przeskalowanym i nieprzyjaznym inwestycjom drogowym jak okolice dworca, czy za kolejne centra handlowe jak to, do którego doczepiono nowy dworzec. 3. Słusznie ktoś zauważył że w Poznaniu mówi się o Starym Rynku. Inne rynki też są warte odwiedzenia. Można tam zauważyć jak mogą wyglądać porządne targowiska i jak wygląda okolica - dzielnice kamienic, a nie bloków. Śródka, gdzie od niedawna jest pokazany na zdjęciu mural, też była pełna kamienic, ale za komuny uznano, że warto zburzyć trochę kamienic po jednej i drugiej stronie Warty, żeby puścić odpowiednio szeroką arterię obok katedry. 4. Zdjęcie Starego Browaru jest ze złej strony, z której nie widać Browaru Huggerów.
już oceniałe(a)ś
6
3
Artykul bylby mniej stronniczy gdyby bylo porównanie cen? W przypadku wyjazdów turystycznych (nie biznesowych) to dla mnie główny czynnik obierania trasy. I dlaczego porownano EIC z Polskim Busem, przecież wyglada jak test VW polo z E klasą
@golec008 Dokładnie. TLK za ten sam odcinek (Warszawa - Praha) życzy sobie trzykrotnie więcej.
już oceniałe(a)ś
5
1
Jedyny wniosek jaki wyciagnalem z tego "porownania" to ze zarowno PB jak PKP mozna sie dostac z Warszawy do Poznania. No chyba ze jeszcze dodatkowo taki ogolny wniosek ze za wiekszy komfort i krotszy czas podrozy z reguly trzeba zaplacic wiecej
już oceniałe(a)ś
2
0