Fot. Adam Stępień / Agencja Gaze
Podążaj za jeżynowym znakiem - przewodnik po strefie kibica
Każdy, nawet jeśli nigdy wcześniej nie był w Warszawie, bez trudu znajdzie tu drogę, bo przecież nie sposób nie zauważyć Pałacu Kultury. A nawet, gdyby ktoś nie dostrzegł gmaszyska, drogę wskażą mu okolicznościowe drogowskazy UEFA w kolorze jeżynowym (to oficjalny kolor Euro 2012). Kierują w stronę strefy kibica z Lotniska Chopina, z peronu nowej podziemnej stacji przy pierwszym terminalu, z dworców kolejowych, z ulic miasta. To strzałki z zarysem głów kibiców przed telebimem.
Strefa ma aż 120 tys. m kw. i nieregularny kształt mieszczący się między Alejami Jerozolimskimi, ulicą Marszałkowską, Emilii Plater i Świętokrzyską. Jej granice wyznacza solidne ogrodzenie zapakowane w płachty reklamowe Fan Zone i Euro z charakterystycznym motywem roślinnym, który, zamiast kwiatów, ma kolorowe stadiony.
W strefie ma być dla każdego coś miłego. - Zapraszam wszystkich gości, także z dziećmi. Animatorzy będą zagrzewać do zabawy. Za granicą często słyszę, że Polacy to smutny naród - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Apelowała, by pokazać, że potrafimy się bawić.
Na wszelki wypadek o bezpieczeństwo zadba 1000 ochroniarzy oraz sztab służb stacjonujący na górnych piętrach Pałacu Kultury. Na całym terenie wokół Pałacu są zamontowane 44 kamery monitoringu. Pierwszą pomoc można uzyskać w stałych punktach medycznych oznakowanych białym krzyżem na zielonym tle: przy dwóch wejściach od ul. Emilii Plater, przy południowej iglicy i przy głównej scenie na pl. Defilad. Będzie też 40 profesjonalnych patroli ratowników ubranych na czerwono.
W strefie jest kilka punktów informacji turystycznej (litera "i" na niebieskim polu) z broszurami w języku polskim, angielskim oraz rosyjskim. W kilku miejscach, m.in. na wysokości teatrów Dramatycznego i Studio, stoją bankomaty oraz punkty wymiany walut, istnieje też możliwość płacenia przy kasach kartami zbliżeniowymi.
Zobacz mapę strefy kibica
Wszystkie komentarze