Cmentarz Żydowski na Bródnie będzie miał wreszcie szczelne ogrodzenie i całodobowy dozór. Jego właściciel wystąpił do miasta o wykreślenie z ewidencji gruntów ?rekreacyjno-wypoczynkowej? funkcji tego terenu.
A gdybyśmy spotkały się w więzieniu? Właściwie czemu nie? Kiedy patrzyłam na uśmiechnięte twarze uczestniczek wczorajszej demonstracji pod Sejmem, nie miałam wątpliwości, że mogłabym spędzić z nimi dużo czasu, może nawet lata. Silne, zdecydowane,...
Gdzie będą wyjścia z metra? Gdzie zaparkujemy? Czy stadion zabudują deweloperzy? Mieszkańcy Targówka te pytania zadają od lat. Teraz odpowiedzi czekają na nich w pawilonie w parku Wiecha.
Jak mieszkali przedwojenni aktorzy, gdzie kręcono polskie klasyki, jak wyglądają mieszkania scenografów? Festiwal Otwarte Mieszkania pokaże filmową Warszawę.
Dziś ostatni dzień, w którym mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi w sprawie przebiegu wschodniej obwodnicy Warszawy. Niebawem okaże się, czy utrzyma się kontrowersyjny wariant bez tunelu w Wesołej.
Piotr Guział jako negocjator ma rozmawiać z samorządami o kolejowych nieruchomościach.
Willa właściciela dawnej fabryki chemicznej na Targówku zostanie przerobiona na Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. W ramach rewitalizacji ratusz wyda na to 10 mln zł.
Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak i wicedyrektor biura polityki lokalowej Tomasz Krettek podczas spotkania z działaczami lokatorskimi zostali obrzuceni tortem. Jóźwiak: To wyjątkowo niesprawiedliwe i chamskie.
W kościele św. Anny w Warszawie protestujące kobiety opuściły kościół w trakcie czytania listu Konferencji Episkopatu Polski nakłaniającego do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji.
Drogowcy remontują w ten weekend dwie ulice. Nasza czytelniczka z Bródna dziwi się, że roboty trwały głównie nocy. Był tak duży hałas, że myślała, by schować się w łazience
Oburzeni proponowanym zaostrzeniem ustawy aborcyjnej przyszli pod Sejm. Na organizowaną przez partię Razem demonstrację przyszło kilka tysięcy osób.
W sobotę przez Warszawę przeszedł czwarty Marsz Ateistów. Jego uczestnicy domagali się m.in. wyprowadzenia religii ze szkół, zniesienia kar za obrazę uczuć religijnych i prawa do aborcji.
Teatry w Warszawie chętnie sięgają po historie, które widzowie znają i lubią z kina. Wybraliśmy przedstawienia, które godnie uzupełniają filmowe pierwowzory.
Dziesiątki lokomotyw, setki wagonów, kręte tory, rozjazdy, tunele i stacje kolejowe. Od rana w sobotę na Stadionie Narodowym można już oglądać miniaturowy świat kolei.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.