W PRL-u 22 lipca oddano do użytku wiele inwestycji. Nawet Pałac Kultury i Nauki. Ale co tam Pałac! Dla mnie ważniejszą rocznicą jest powstanie Universamu Grochów.
Czyżby stalowe przęsła nowego mostu Łazienkowskiego zamiast nad Wisłę trafiły na Dworzec Centralny? Takie wrażenie można odnieść, kiedy patrzy się na antresolę stawianą w hali głównej
Bike polo można porównać do tradycyjnego polo, ale zamiast konia jest rower. Inne są kije, piłeczki i bramki. Sport poleca Przemek Rżysko.
Atak na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie, który w ubiegłym tygodniu obrzucono świńskimi łbami, potwierdza, że islamofobia w Polsce nie jest abstrakcją, ale powoli staje się rzeczywistością
Kolejna zagadka i kolejne cenne nagrody do wygrania. Jaką budowlę widzimy na zdjęciu?
Jaka jest najdłuższa ulica, która przecina ursynowskie osiedla? Jarosław Osowski pisze o stołecznych ulicach.
Czy ktoś jeszcze pamięta, jak w czasach PRL-u polowało się na taksówki? Pod dworcami toczono wtedy prawdziwe bitwy o "taryfę". Dziś możemy je zamówić przez aplikację na smartfonie i nawet wybrać markę auta.
Na scenie popisują się gerlaski, znane aktorki śpiewają szlagiery, swingują orkiestry bigbandowe, strzelają szampany, pary wirują w tańcu na obrotowych parkietach. Elegancki świat przedwojennej Warszawy bawiącej się na dancingach przedstawia Jerzy...
Choć Warszawa i Mazowsze nie kojarzą się z bogactwem przyrody, to także u nas można znaleźć ciekawostki i prawdziwe ewenementy natury. W sam raz do obejrzenia podczas jednej weekendowej wycieczki.
Tafla szkła z reprodukcją obrazu Canaletta - widokiem na plac Zamkowy - roztrzaskana w drobny mak. Straszy tak od maja. Miasto nie radzi sobie z konserwacją Krakowskiego Przedmieścia: żarówki są przepalone, granit podziurawiony.
To u mnie gastronomiczny odruch Pawłowa - widzę Bałtyk, muszę zjeść gofra. Optymalnie z bitą śmietaną z dużej maszyny i świeżymi jagodami. Broń Boże z frużeliną czy innym owocopodobnym wynalazkiem, żadnych posypek, polew, dekoracyjnych ekscesów -...
Kiedy trzy lata temu nad plac Zbawiciela rozwinęła się Tęcza, cieszyła mnie jak teletubisia. Rozweselała i budziła dumę, że w środku mojego miasta stanął niemożliwy do przeoczenia symbol tolerancji - pisze Grzegorz Piątek.
Chłodzą się w nim dzieci, wskakują do niego psy. Staw w samym sercu Pola Mokotowskiego w upalne dni jest oblegany. Ale kąpać się w nim nie można.
Przyjaciółka pisała do niej: ?Wygląda to na wyreżyserowane jak jakaś kiepska telenowela. Ale mam nadzieję, że zakończenie będzie jak z bajki?. Nie było.
Na wodzie, na piasku, na trawie - nad Wisłą można uprawiać latem mnóstwo sportów. Podpowiadamy, gdzie za darmo poćwiczyć jogę lub zumbę, wypożyczyć kajak, pograć w siatkówkę plażową, popływać na wakeboardzie lub nauczyć się podstaw tajskiego boksu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.