Kiedy zaczęliśmy budować pierwszy dom na Pradze, większość z nas mieszkała wcześniej po drugiej stronie Wisły, ale nie czuliśmy niechęci do tej dzielnicy. Wierzyliśmy, że ma przyszłość, chociaż wtedy była senna, bez inwestycji, niektóre ulice były...
To już ostatnia niedziela morsowania w Wiśle. Tym razem śmiałkowie nie tylko zanurzyli się w zimnej wodzie, ale też przepłynęli z jednego brzegu rzeki na drugi.
Miasteczko Wilanów - osiedle zbudowane od podstaw, przez deweloperów, prawie w 100 proc. prywatna własność. Miało teoretycznie wszelkie podstawy, by stać się zwykłym blokowiskiem, z grodzonymi na potęgę osiedlami, bez jakiejkolwiek wspólnej...
Każdy miał swoje Kolorado i ulubione zapiekanki na osiedlowym bazarku. Nie każdy ma o nich 24 godziny filmu na profesjonalnej taśmie. Marta ma. I wszystkie dzieciaki wychowane na Tarchominie lat 80.
Kilka lat temu Donald Tusk wypromował pogląd, że w polityce "jak ktoś ma wizje, niech idzie do lekarza". Jak wiadomo, podejście to nie doprowadziło do zwycięstwa w kolejnych wyborach.
Nazywano go "królem fotoreporterów". Założył pierwszą w Polsce agencję fotograficzną, rejestrował najważniejsze wydarzenia i najgłośniejsze skandale odradzającej się RP. Wystawę zdjęć Marjana Fuksa otwiera w poniedziałek Dom Spotkań z Historią.
Jeśli rozpalisz w piecu kaloszem, za chwilę może to być widoczne na stronie internetowej. Tak działa mapa zanieczyszczeń. Ale żeby powstała, potrzebna jest gęsta sieć czujników umieszczonych np. na latarniach.
Małgorzata Zubik opisuje trzy książki o reprywatyzacji, które ukazały się w przeciągu kilku dni.
Gulasz z okrawków, zupa z mrożonek albo pierogi z baru mlecznego - to ich przepis na tani obiad. Codziennie na przeżycie mają tyle, ile kosztuje w knajpie najtańsza kawa latte.
Równo 50 lat temu - 25 listopada 1967 r. w Teatrze Narodowym odbyła się premiera "Dziadów" Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka. Nikt wtedy nie przypuszczał, że widowisko uznane zostanie przez władze za antyradzieckie, a zdjęcie go z afisza...
Na Nowym Świecie przy pomniku Kopernika aktorki Magdalena Popławska, Anna Janik i Anna Matysiak trzymały tablety, na których wyświetlane będą nagrania ze śledztw z polskich ferm futrzarskich.
Pomysły zburzenia Pałacu Kultury kojarzą mi się z działaniami talibów strzelających z dział do starożytnych posągów Buddy w Bamianie. Wykute w skale istniały przez 1500 lat, ale nie przetrwały rządów prymitywnych fanatyków.
To już 2. edycja święta popkultury w podwarszawskim Nadarzynie. Do niedzieli na konwencie można spotkać gwiazdy "Gry o tron" i "Harry'ego Pottera". Przyjechała również Pamela Anderson - ikona lat 90. znana szczególnie ze "Słonecznego patrolu".
Więcej zieleni, inna siatka ulic i kościół św. Aleksandra w neorenesansowej odsłonie - taki plac Trzech Krzyży zobaczyli uczestnicy kongresu technologii VR/AR. A w przyszłości mogą zobaczyć turyści i warszawiacy.
Warszawscy wodociągowcy podpisali umowę na 637 mln zł unijnej dotacji. Pozwala to na podłączenie do kanalizacji ponad 5 tys. ludzi i blisko 7 tys. do sieci wodociągowej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.