Przed wojną na Świętokrzyskiej koncentrowało się stołeczne życie literackie, czytelnicze i towarzyskie. W PRL-u ulica słynęła z księgarni. Teraz to rezerwat banków i pustostanów
20-letnia Natalia najpierw zrobiła awanturę w barze, a potem obrażała interweniujących policjantów.
W zimie koty wolno żyjące potrzebują naszej pomocy. Nie zapominajmy o nich apeluje - ratusz.
Gdzie stoją widoczne na zdjęciach zrujnowane domy? Większość z nas odpowiedziałaby pewnie, że na Pradze lub Woli. Błąd. To oficyny kamienicy przy ul. Przemysłowej 34 na Powiślu, w sąsiedztwie L.O. im. Batorego, terenów Agrykoli i Stadionu Legii....
BioBazar z Fabryki Norblina otweira swoją filię po drugiej stronie Wisły. Od soboty w Soho można kupować ekologiczne produkty m.in. od lokalnych rolników.
Im bardziej dogęszcza się Warszawa, tym więcej uwagi powinniśmy poświęcać skwerom i przestrzeniom wspólnym na starych osiedlach.
Autorzy pięciu książek o tematyce warszawskiej dostali nominacje do prestiżowej Nagrody Klio, przyznawanej za najlepsze publikacje historyczne ostatniego roku. Jutro poznamy zwycięzców.
Koparka podczas prac ziemnych rozszczelniła gazociąg. Wyciek był na tyle poważny, że zagrażał sąsiedniej szkole.
Jedna z jezdni Górczewskiej od strony Bemowa przed budową metra zamieni się w parking. Centrum handlowe Wola Park chce dofinansować przebicie nowej ulicy na Koło.
Wawer dusi się od smogu. Dowiedli tego właśnie lokalni aktywiści, którzy przeprowadzili własne pomiary zanieczyszczenia. Dzielnice uważane dotychczas za zielone mogą mieć najgorsze powietrze w mieście
Jeszcze nigdy w historii spotkań w Lidze Mistrzów nie padło do przerwy siedem bramek. A sumie 12, bo w drugiej połowie Borussia i Legia dołożyły jeszcze po dwie. Ale choć bramki cieszą, to wynik już mniej, bo mistrz Polski przegrał w Dortmundzie 4:8.
Zwykle mamy dostęp do tego, co znajduje się na końcu procesu tworzenia. W piątek będzie można wysłuchać opowieści o tym, co towarzyszy poszczególnym etapom tego procesu, wśród których dużo jest błędów, ryzyka czy niepewności.
Przed wojną zdobyła nagrodę na wystawie w Paryżu, w czasie okupacji była skrzynką kontaktową łączników podziemia, a teraz przechodzi konserwację. Kapliczka w Parku Skaryszewskim znów będzie jak nowa.
Nasze autorki zostały nominowane do finału nagrody za serię artykułów ujawniających kulisy warszawskiej reprywatyzacji, które ukazały się na łamach "Gazety Wyborczej" i jej stołecznego dodatku w 2015 roku.
Stary biurowiec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zostanie wypatroszony aż do szkieletu, a następnie obudowany nową elewacją. - Powstał w technologii z lat 60., a na dodatek zawiera azbest - tłumaczy ZUS.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.