Franciszek Mazur, fotograf Gazety Wyborczej, przez kilka tygodni zwiedzał najwyższe budynki w Warszawie szukając nietypowych widoków na miasto. Prezentujemy dziś pierwszą część efektów jego pracy.
Pięć tysięcy rozdanych prezentów, 600 opłatków, świąteczna atmosfera, bigos - gdańszczanin Piotr Pielichowski zorganizował wigilię przed Rezydencją Foksal, najdroższym adresem w Warszawie.
- Było spokojnie - policjanci wstępnie podsumowują święta. Ale zaraz zaznaczają: - Zaczęły się powroty, więc sytuacja może się zmienić.
Zgodnie z coraz dłuższą już tradycją, kolejną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego świętować będą nie tylko mieszkańcy Poznania, ale też Warszawy.
Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna, Adolf Dymsza, Tola Mankiewiczówna, siostry Halama to przedwojenne gwiazdy znane ze scen kabaretów, ekranów kin, radia. Dziś są częścią legendy dwudziestolecia międzywojennego, a dzięki zachowanym nagraniom ich...
Barszcz czerwony z rurą, zupa z piwa, raki ze śmietaną i galaretka z nóżek znalazły się w 1958 roku na liście najbardziej charakterystycznych przepisów Warszawy. Ponad pół wieku później czytelnicy ?Stołecznej? wskazali na cynaderki z kaszą gryczaną,...
Zaczęłam uprawiać łyżwiarstwo figurowe w wieku czterech lat - ojciec był hokeistą i przyprowadził mnie kiedyś na lodowisko. Oba te sporty były bardzo popularne w Czechosłowacji, gdzie się urodziłam.
Nowa literatura z Warszawą w tle traktuje o używkach i próbach utrzymania się na powierzchni zarówno pod względem materialnym, jak i prestiżowym. Wszyscy wąchają kokainę, choć niektórzy preferują alkohol
Co jest symbolem Grochowa? Idę o zakład, że gdyby ogłoszono plebiscyt, nie wygrałby go górujący nad placem Szembeka modernistyczno-neogotycki kościół. Ani słynny pobliski bazar przy Zamienieckiej, będący pierwszym salonem mody w dźwigającej się z...
Między schabem ze śliwką a makowcem na świątecznym stole czekają na nas w Warszawie wystawy w galeriach, spektakle w teatrach, a także wspólny bieg na Jazdowie czy atrakcje na Zimowym Narodowym. Warto ruszyć się z domu.
W Wigilię Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oficjalnie uruchomił aplikację na smartfony pokazującą wyniki pomiarów powietrza w Polsce. Sprawdziliśmy, jak działa.
W czasach PRL napady na banki czy konwoje z pieniędzmi były rzadkością. Dlatego każdy poważny napad, jeśli już informacje o nim przedostały się do opinii publicznej, urastał do rangi wielkiego wydarzenia. Ile z tego było prawdą?
Największe i najdłuższe śledztwo w historii PRL-u zakończyło się największą kompromitacją milicji i prokuratury. Nie udało się ustalić, kto odjechał spod banku z płóciennym workiem, w którym było ponad 1,3 mln zł.
Nie jesteśmy jeszcze drugim Berlinem, ale Warszawa powoli aspiruje do miana kulturalnej stolicy Europy Wschodniej - ocenia reporter New York Timesa, który opisał nasze miasto w rubryce "36 godzin".
Znamy niezwykłe kulisy sprawy zatrzymanego we wtorek ochroniarza, który cztery miesiące temu zniknął z workiem pieniędzy. Policja namierzyła go w Kazimierzu Dolnym.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.