Kolejarze przygotowują wielką przebudowę torów i peronów na Dworcu Zachodnim. W piątek zapowiedzieli, że prace będą tam prowadzone w latach 2019-21.
Ekumeniczne nabożeństwo w katedrze św. Jana rozpocznie "Tydzień modlitw za uchodźców - umrzeć z nadziei" zainicjowany przez Wspólnotę Sant'Edigio.
To haniebne, że ONR, organizacja, która nawiązuje do niechlubnej przedwojennej tradycji, w szczególne dla historii Warszawy dni uważa się za gospodarza ulic i rości sobie prawo do monopolu na polskość.
Mamy złotą polską jesień. Pora pójść w miasto i na Nowy Świat. Zwłaszcza że weekendy z jezdnią zamkniętą dla samochodów można policzyć już na palcach jednej ręki. Potrwają tylko do połowy października.
Tramwaje konne, dorożki, pierwsza sygnalizacja świetlna przed wojną, narastający ruch uliczny lat 50., zmieniające się w kolejnych dekadach kształty autobusów, wreszcie wielki remont ulicy w latach 90., który nadał ulicy obecny wygląd. Popatrzmy na...
To z braku powszechnej wiedzy naukowej są lęki przed szczepionkami czy dyskusje o "pancernej brzozie" - mówi prof. Magdalena Fikus, od lat angażująca się w organizację Festiwalu Nauki w Warszawie.
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała w sprawie reprywatyzacji pełną jawność. Pomimo to kolejny raz urząd miasta zwleka z przekazaniem nam informacji. - To działanie niezgodne z prawem - mówi prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego
"Żarty się skończyły! Moje ciało, moja sprawa" - pod takim hasłem w sobotę o godz. 13 odbędzie się demonstracja w obronie praw kobiet.
Słabo idzie zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum, by odwołać prezydent miasta. Nikt nie pali się do pomocy Oburzonym.
Zobacz film "Po apokalipsie" i weź udział w spacerach organizowanych przez "Wyborczą" i Dom Spotkań z Historią.
W tym tygodniu protestowali mieszkańcy wielu dzielnic: Woli, Rembertowa, Ursynowa, Bemowa... Kredyt zaufania ratuszowi dali za to rowerzyści
Po zamknięciu stadionu Legii na mecz z Realem Madryt władze klubu zdecydowały się na kroki prawne przeciw kibolom. Klub będzie chciał uzyskać od nich odszkodowanie.
Blisko 900 rowerzystów pojechało w ostatniej Masie Krytycznej. W czasie przejazdu cykliści zatrzymali się na kilka minut na moście Poniatowskiego. Chcieli pokazać, że przeprawa jest wyjątkowo nieprzyjazna rowerom.
Na warszawskim Wierzbnie, wśród bloków z lat 50. zaczyna się budowa kameralnego apartamentowca. - Jesteśmy świadomi wartości układu urbanistycznego, w którym powstaje rezydencja Fryderyk. Nie okrajamy zieleni podwórek - zapewnia inwestor.
Narodowe Muzeum Techniki prowadzone wspólnie przez MKiDN i władze Warszawy - taki pomysł na pomoc zadłużonej placówce proponuje minister Gliński.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.