Saska Kępa nadal torpeduje budowę trasy tramwajowej na Gocław. Czy przeciwników inwestycji przekona koncepcja zielonej trasy z promenadą dla pieszych i rowerzystów?
6 czerwca tego roku mija 5 lat od śmierci Stefana Kryłowicza. Wybitny architekt i urbanista specjalizował się w projektowaniu budynków użyteczności publicznej, ale był też autorem projektów budynków mieszkalnych i osiedli. Większość z nich...
To może być kluczowy argument dla przeciwników wschodniej obwodnicy na wysokim nasypie w środku Wesołej: sanepid uważa, że trasę trzeba budować w tunelu.
Ratusz chce pokazać, że dbanie o zieleń to teraz priorytet. Powstanie nowa miejska instytucja, której głównym zadaniem będzie utrzymanie terenów zielonych. Weźmie pod opiekę wszystkie parki, skwery, stawy i brzegi Wisły.
"Z przyczyn technicznych jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie nasze spektakle. Zapraszamy do kasy po odbiór należności za zakupione bilety" - informuje dyrekcja Teatru Żydowskiego. Czy to koniec istnienia tej sceny w obecnym budynku?
Proszę państwa, dostarczono nowe wykroje. Podano nowe wzory. Mieliśmy być jak Irlandia. Mieliśmy być jak Japonia. Dawno temu - jak Francja, a bywało, że nawet jak Rosja lub Prusy. Pożyczaliśmy pomysły na przebudowę gospodarki z Chile (niestety), a...
Kontrole ZDM-u przeprowadzone w maju wykazały 83 nośniki reklamowe ustawione niezgodnie z przepisami. Wszystkie nielegalne reklamy zostały usunięte.
Niesamowite, że materia, jaką znamy - biurko, szafa, drzewo, gwiazdy - stanowi około 5 proc. Wszechświata. To bardzo smutne, że tylko tyle rozumiemy.
Wpadliśmy na pomysł, że sami zaczniemy sprzedawać reklamy. Nie wiemy jak, ale się nauczymy. A jak już nauczyliśmy się sprzedawać dla siebie, to może też dla innych? - wspomina twórca firmy Społeczności.pl, która znalazła się w finale rankingu Polska...
Centralna Noc Bibliotek odbyła się w sobotę w Bibliotece Narodowej w Warszawie. W programie były filmy, spotkania z reżyserami i autorami książek oraz wspólne czytanie wierszy.
Pasja. To słowo pojawia się dość często w poświęconej Ursynowowi Północnemu książce "Bloki w słońcu". To może zaskakiwać: bo gdzie pasja na osiedlu bloków z wielkiej płyty? Lidia Pańków potrafi jednak o nim opowiedzieć tak, że jej książkę czyta się...
Weganie w końcu mogą odetchnąć: żeby zjeść lody, nie muszą już stawać na głowie i robić je w domu. Wystarczy, że przejdą się na Puławską i odwiedzą pierwszą w mieście wegańską lodziarnię.
W sobotę wieczorem na placu Defilad odbyła się ósma edycja imprezy "Wyłącz system" organizowanej przez Dom Spotkań z Historią.
System carsharingu to sieć samoobsługowych wypożyczalni aut, które można wynająć na kilka i kilkanaście minut, godzin lub dni. Po raz pierwszy na dużą skalę pojawił się w Amsterdamie w 1974 r. i w Zurychu dwanaście lat później. Wiele miast Stanów...
Mieszkańcy najsilniej poczuli tę woń latem 1915 r., gdy wycofujący się z miasta Rosjanie wylali na ulice 10 mln l wódki. Kto żyw, chwytał wtedy za garnek lub wiadro i pędził ratować płynącą rynsztokami gorzałkę.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.