Nareszcie pojawił się sensowny projekt wsparcia warszawskiego rzemiosła.
Tym razem to nie miasto zwróciło grunt kurii warszawskiej, tylko kuria - miastu. Archidiecezja Warszawska oddała miastu grunty pod Kopą Cwila, na której w ubiegłej dekadzie planowała budowę kościoła. - Przeprowadzimy wśród mieszkańców okolicznych...
W Warszawie aż 600 tys. m kw. biur zieje pustką. Ale dwa wielkie parki biurowe są wynajęte praktycznie w całości. I jeszcze urosną. Jaka jest tajemnica ich sukcesu?
Kiedy zmieniał gabinety, po Warszawie jeździł za nim zestaw mebli za 40 tys. zł. W ratuszu zabłysnął pomysłem, by przez stolicę przejechała parada śmieciarek. Licząc na partyjną karierę, kibicował Donaldowi Tuskowi, gdy biegał za piłką po bemowskich...
Policjanci z Ursynowa zatrzymali 5 osób podejrzanych o pobicie. Napastnicy prawdopodobnie bez żadnego powodu zaatakowali na ulicy dwóch mężczyzn. Ofiary były bite pięściami oraz kopane po całym ciele.
Estetyczny alarm na Żoliborzu. Ceramika w kolorze słońca, piasku i morza z lat 60., która zdobiła kawiarnię Havana w Spółdzielczym Domu Handlowym "Merkury", trafiła na śmietnik historii.
Gdy Armia Czerwona z Wojskiem Polskim zajęły ruiny lewobrzeżnej Warszawy, żołnierzy przywitała głucha cisza. Ale w ślad za wojskiem natychmiast ruszyli warszawiacy, by odnaleźć swoje domy i odbudować miasto.
Ten tydzień upłynął pod znakiem makabrycznych informacji. Zaczęło się jeszcze przed weekendem od znalezienia ludzkiej nogi nad Wisłą.
I znowu styczniowa ekumenia, znowu podam daty nabożeństw, kościoły. Znowu przynudzę. Albowiem to dzisiaj normalka, że chrześcijanie modlą się wspólnie, że są pouczani kazaniem duchownego nieswojego wyznania.
Druga edycja budżetu obywatelskiego - od dziś można składać projekty. Dlaczego jednak urzędnicy zwlekają z realizacją pomysłów rowerowych wybranych w pierwszej edycji? Twierdzą, że muszą czekać na rozporządzenie ministra.
W mroźną środę 17 stycznia 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej i I Armii Wojska Polskiego zajęli lewobrzeżną Warszawę. Zniszczoną stolicę Niemcy oddali niemal bez walki. Dziś mija 70 lat od tego wydarzenia.
Żarty się skończyły - uważa burmistrz Bemowa Krzysztof Zygrzak. Z dwójką zastępców postawił ultimatum Hannie Gronkiewicz-Waltz: tydzień na wydanie pełnomocnictw albo prokurator, a potem impeachment.
Warszawiacy pójdą śladami zmarłego w zeszłym tygodniu pisarza. Spacer zaczyna się w sobotę w południe przed Empikiem przy rondzie de Gaulle'a. Potrwa godzinę.
W południe 17 stycznia 1945 r. na ulicach Pragi kilkunastoletni chłopcy krzyczeli: "Warszawa wolna!", rozdając dodatek nadzwyczajny do "Życia Warszawy". Mieszkańcy czytali w nim: "W środę dnia 17 stycznia o godzinie 10 Armia Czerwona i Wojsko...
Czy to już ostatni miesiąc czekania na II linię metra? Wszystkie stacje i wentylatornie przeszły odbiory wewnętrzne.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.