Blisko 60 drzew zostanie posadzonych na placu Powstańców Warszawy. To świetna wiadomość. Niestety, jest też gorsza.
Mężczyzna mogący mieć związek z trzema atakami na kobiety w Warszawie zatrzymany - informuje Komenda Stołecznej Policji.
Sąsiedzi popularnego klubu Luzztro pozwali jego właścicieli z powodu głośnych imprez. - Nie pamiętam już, jak to jest się wyspać we własnym domu - mówi jedna z 11 osób, które wystąpiły przeciwko spółce prowadzącej lokal
Rok po wyborze firmy, która miała wyremontować Halę Gwardii, nawet nie podpisano z nią umowy. To najnowszy przykład tego, że w Warszawie decyzja o tym, by jakąś inwestycję realizować w partnerstwie publiczno-prywatnym, oznacza jej zamrożenie na wiele lat.
Półmaraton Warszawski w niedzielę od rana w sześciu dzielnicach - tramwaje i autobusy zmienią trasy. Ratusz podał szczegółowe godziny, w których służby porządkowe będą zamykać i otwierać ulice.
Wojewódzki konserwator zabytków wpisał neon "Siatkarka" do rejestru. Jest jednym z najpiękniejszych w Warszawie.
Do ataku nożownika doszło późnym wieczorem w czwartek na ulicy Marszałkowskiej. Poszkodowany sam dotarł do najbliższej izby przyjęć.
Jestem wstrząśnięta, że można tak wykorzystać starszą osobę - mówi Maria, bliska znajoma seniorki. Prokuratura prowadzi śledztwo, a prawniczka próbuje odkręcić notarialne umowy. Ale to nie będzie ani proste, ani tanie.
Ma wnętrze wielkości zaledwie dziewięciu metrów kwadratowych, za to doskonałą lokalizację na turystycznym szlaku u zbiegu ulic Długiej, Nowomiejskiej i Freta na Nowym Mieście. Najmniejszy samodzielny budynek Warszawy zostanie wkrótce odrestaurowany i zyska nową funkcję.
Centrum Warszawy coraz bardziej zazielenia się od drzew. Tymczasem parking na placu Defilad, mimo że pozbędzie się trochę betonu, pozostanie przykładem myślenia o mieście rodem z lat 90.
- Żeby cokolwiek załatwić, trzeba mieć przynajmniej 40 minut - tak na kolejki w punktach pocztowych skarżą się warszawiacy. - Poziom napięcia w kolejkach sięga zenitu. Są wyzwiska, są kalumnie, są teorie o upadku państwa, które nie potrafi utrzymać poczty
Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali kobietę, która dolewała koleżance z pracy trujące chemikalia do szklanek i butelek z napojami. W sprawie została zatrzymana jeszcze jedna osoba
Aż 20 (!) razy śródmiejscy urzędnicy przesuwali termin składania ofert w przetargu na wykonawcę domu kultury, który ma powstać przy ul. Twardej. We wtorek wreszcie otwarto oferty wykonawców.
Jeszcze więcej drzew i kwitnących magnolii na placu Trzech Krzyży. Drogowcy zmniejszą o ponad połowę parking Ministerstwa Rozwoju i Technologii. To było nie do pomyślenia pod rządami PiS.
Cztery spółdzielnie mieszkaniowe w centrum Warszawy porozumiały się i wspólnie wystawiły na przetarg pawilon usługowy wśród bloków osiedla Za Żelazną Bramą. To oznacza wielkie zmiany w tym rejonie miasta.
Wiadukt w al. Jana Pawła II między Śródmieściem a Żoliborzem został zwężony w obu kierunkach, a ruch tramwajów wstrzymany na ponad dwa miesiące. Zaraz po zakończeniu tych prac zaczną się następne utrudnienia - na pl. Bankowym i Trasie W-Z. A potem kolejne i kolejne. I tak aż do jesieni.
W parkingu pod placem Powstańców Warszawy na kierowców czeka od piątku 420 darmowych miejsc. Tylko gdzie ci kierowcy? Część z nich tkwi w korku na ul. Świętokrzyskiej. Jest jednak nowy, mniej problematyczny dojazd do garażu, o którym wie jeszcze niewielu.
Ministerstwo jest gotowe, by zmniejszyć parking na pl. Trzech Krzyży, prywatny inwestor otwiera garaż pod pl. Powstańców Warszawy, a drogowcy kontynuują zazielenianie pl. Bankowego przed ratuszem. Czy place w stolicy będą wreszcie bardziej dla ludzi niż dla samochodów?
Budowana przez samorząd infrastruktura może realnie zmieniać miasto. Unia Metropolii Polskich bada to na kilka sposobów. Z użyciem zaawansowanych technik sprawdziła na przykład, jak zmienił się ruch pieszy po oddaniu do użytku zebr przy rondzie Dmowskiego.
Stumetrowy wieżowiec o nietypowym kształcie powstanie w ścisłym centrum Warszawy. Będzie cienki jak nowoczesny smartfon i bardzo głęboko podcięty, żeby zapewnić światło w sąsiednim bloku.
Obie instytucje - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Służba Ochrony Państwa - będą opiniować prace w konkursie architektonicznym na połączenie Krakowskiego Przedmieścia i ul. Karowej. Mają tu powstać schody, winda i droga dla rowerów w kierunku kładki przez Wisłę
Prywatny operator otwiera w końcu czteropiętrowy garaż pod placem Powstańców Warszawy. Już w lutym dostał pozwolenia służb, a w ostatnich tygodniach trwały odbiory urzędu miasta, który przejmie ten obiekt w... marcu 2061 roku.
Na fragmencie skweru między ulicami Smolną i Alejami Jerozolimskimi wyrosła bryła apartamentowca. Budynek ma zapoczątkować nową pierzeję Alej, ale na nim ta linia zabudowy się kończy. I jeszcze długo pozostanie samotny, jak żołnierz, który wystąpił krok z szeregu.
Fani serialu "Alternatywy 4" doskonale pamiętają scenę, w której docent Furman śledził sąsiadkę w restauracji pod Salą Kongresową. W jakiej wersji powróci ta restauracja, gdy już skończy się remont sali w Pałacu Kultury? I kiedy remont się skończy, bo prace mają opóźnienie?
Na Muranowie trwa budowa najkrótszego połączenia rowerowego między Żoliborzem a centrum. Łagodna zima sprzyjała takim inwestycjom i w Warszawie przybyło kilka ważnych odcinków dla cyklistów. Znamy też plany na najbliższe miesiące.
Urząd miasta nie podpisze kolejnej umowy z dyrektorką Muzeum Warszawy Karoliną Ziębińską. Ratusz ogłosi konkurs na prowadzenie jednego z największych muzeum w stolicy.
Była najbardziej efektowną warszawską willą lat 60. XX w. Wkomponowana w wiślaną skarpę na Nowym Mieście miała być domem partyjnego dostojnika Edwarda Ochaba. Nigdy w niej jednak nie zamieszkał. Słynna Ochabówka właśnie wystawiona została na sprzedaż.
Aktywiści zagłuszali "oświadczenie" Kaczyńskiego, gdy podczas miesięcznicy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego mówiła o "reżimie Tuska" i policji, która jest "w sojuszu z wrogami Polski".
Kierowcy skręcający z Marszałkowskiej, Świętokrzyskiej i Al. Jerozolimskich natkną się na słupki pośrodku jezdni, które mają się opuszczać tylko przed pojazdami mieszkańców tej części Śródmieścia. Dla reszty będzie garaż pod pl. Powstańców Warszawy. Co z jego otwarciem?
Ulicami Warszawy przeszła 26. Manifa Warszawska. Tegorocznym hasłem, które przyświecało uczestnikom i uczestniczkom, był "wspólny gniew, wspólna radość, moc siostrzeństwa!".
Popsuł się mechanizm działającego od ponad 100 lat Fotoplastikonu Warszawskiego w Alejach Jerozolimskich 51. Z powodu awarii silnika urządzenie nie przesuwa automatycznie zdjęć. Wciąż jednak jest dostępne dla publiczności, która nie musi za to nic płacić.
Wykute w marmurze i piaskowcu barokowe wazony i fragmenty rzeźb od pół wieku zdobią kameralne Osiedle Szwoleżerów. Wśród współczesnych bloków wyglądają osobliwie. Właśnie zakończyła się ich konserwacja.
Prokuratura zakończyła śledztwo przeciwko grupie znajomych, która pomogła Łukaszowi Ż. uciec z miejsca śmiertelnego wypadku na Trasie Łazienkowskiej. Zostali oskarżeni o nieudzielenie pomocy rannej i poplecznictwo, a jeden z mężczyzn o kierowanie autem pod wpływem alkoholu.
8 marca Aborcyjny Dream Team otwiera przychodnię w Warszawie. Na ul. Wiejskiej będzie można zrobić aborcję farmakologiczną, ma też działać sklep.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w piątek rano posła PiS Dariusza Mateckiego. Śledczy zarzucają mu pobieranie pensji w ramach fikcyjnego zatrudnienia w Lasach Państwowych i nadużycia w Funduszu Sprawiedliwości. Prokuratura zdecyduje w sprawie aresztu tymczasowego po przesłuchaniu posła.
Pracownicy lokali działających w arkadach mostu mówią, że nie wiedzą, co ich czeka. - Musimy się stąd wyprowadzić, a miasto nie daje nam żadnej gwarancji, że będziemy tu mogli działać dalej - słyszymy od prowadzących kluby w tym rejonie. Miasto jednak uspokaja.
Czy na replice trybuny honorowej, budowanej przed Pałacem Kultury należy zamontować płytę z PRL-owskim godłem Polski? Zapytaliśmy o to Instytut Pamięci Narodowej. Okazało się, że w ogóle odtwarzanie trybuny jest zdaniem IPN "propagowaniem komunizmu".
Była dyrektorka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi codziennie jeździła służbowym samochodem do domu. Na wynajem aut w ciągu jednego roku wydano 187 tys. zł. Dotarliśmy do raportu o instytucji stworzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Budowniczowie spięli most przerzucony nad Portem Czerniakowskim. Ma służyć pieszym i rowerzystom. Ale by tak się stało, potrzebna jest przebudowa skrzyżowania przy Torwarze, na którą jeszcze poczekamy.
Na przebudowywanym placu nazywanym centralnym przed Pałacem Kultury prawie docelowy kształt osiągnęła już budowana replika trybuny honorowej. Po raz pierwszy pokazujemy, jak finalnie ma wyglądać, a architekci przedstawiają wizję tego, jaka ma być jej rola na placu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.