Dopiero co po raz czwarty zdobyła tytuł "Ulubionej Księgarni Warszawy". Cztery razy przenosiła się z miejsca na miejsce. Właściciele księgarni Tarabuk dostali wypowiedzenie umowy najmu lokalu w Zamku Ujazdowskim.
Można to uznać za innowację. Drugiej takiej chyba nigdzie w Polsce nie ma: plastikowe butle wiszą pod rynnami oraz pod dachem i w czasie deszczu zbierają wodę. Tak kupcy muszą sobie radzić z zalewaniem stoisk, towaru i klientów. Remont nie pomógł.
Z centrum Warszawy znikają kolejne kioski i bankomaty. - Po zamknięciu naszego kiosku, koleżanki już nie wychodzą z domu - mówi Aleksandra Fafius, mieszkanka Śródmieścia, najszybciej starzejącej się dzielnicy Warszawy.
21-letni student medycyny włączył "bomby" i wjechał na teren stadionu Polonii Warszawa. Chwilę później okazało się, że przewoził torbę pełną rac, świec dymnych i petard. Dotarliśmy do firmy, która zabezpieczała imprezę.
Mężczyzna obserwował swoje ofiary w bankach lub kantorach, po czym śledził je i okradał na klatkach schodowych. Po kradzieżach bez skrupułów spychał seniorki ze schodów.
O skierowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie informował osobiście na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. Chodziło o 13 nieruchomości, a przed sądem stanęło 13 osób. W większości są to byli urzędnicy stołecznego ratusza. Sąd skazał jednego z nich, resztę zaś uniewinnił.
Pani Maria zaparkowała za blisko przejścia dla pieszych, auto zostało odholowane i zapłaciła 588 zł kar. Dlaczego jednak po dwóch latach drogowcy wszczynają postępowanie administracyjne w tej sprawie? To konsekwencja działań Adama Bodnara, jeszcze jako rzecznika praw obywatelskich.
Jeden z najważniejszych historycznych placów śródmieścia Warszawy zyskał właśnie szczególną ochronę. Od teraz każda inwestycja tutaj planowana musi być uzgadniana z konserwatorem. Czy to nie utrudni przekształcenia placu z betonowego w teren pełen zieleni?
Z Krakowskiego Przedmieścia zniknęła bazarowa budka z goframi i pączkami, która "parkowała" przed zabytkowym kościołem seminaryjnym, tuż przy Pałacu Prezydenckim. W doprowadzenie do jej usunięcia zaangażował się Zarząd Dróg Miejskich.
Fotoradar na Wisłostradzie, który przez lata był skierowany na samochody jadące do tunelu, w trakcie przebudowy skrzyżowania z Karową odwrócono w drugą stronę. Są wątpliwości, czy działa, a jeśli tak, to jakie ograniczenie prędkości mierzy: 50 czy 70 km na godz.? A może jeszcze inne?
W LO im. Skłodowskiej-Curie w Śródmieściu Warszawy ocena z zachowania jest dokładnie wyliczana. Uczniowie dostają punkty - dodatnie i ujemne. - Zapisy punktowego systemu ocen przypominają obecnie raczej regulamin więzienny niż statut szkolny - uważa warszawska radna.
Do końca tego roku Metro Warszawskie spodziewa się pozwoleń na budowę stacji Plac Konstytucji i Muranów na pierwszej linii. Ich koszt mocno wzrósł. Radni pytają o zmiany na powierzchni w sercu MDM-u. A co z utrudnieniami w ruchu? Będą ogromne.
Jeszcze w grudniu do użytku ma zostać oddany odrestaurowany pawilon Cepelii przy rondzie na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej. A obok niego - to niespodzianka - powstanie skwer.
O pozbawienie budynku u zbiegu ul. Złotej i pasażu Wiecha w centrum Warszawy prawnej ochrony wystąpił syndyk masy upadłościowej ostatniego właściciela tej nieruchomości.
Tuje, świerki i dorodny cis rosnący w sercu podwórka kamienicy przy Hożej stały się ofiarą ogrodnika, który na zlecenie spółdzielni mieszkaniowej dokonał dekapitacji drzew.
Narożna kamienica przy wyremontowanej Chmielnej została sprzedana hiszpańskiemu inwestorowi jak kolumna Zygmunta. Zapadł w tej sprawie wyrok. I nagle okazuje się, że współwłaścicielem kamienicy powinno być miasto.
W nocy z soboty na niedzielę w centrum Warszawy doszło do potrącenia pieszego. Sprawca zostawił rannego i odjechał.
Na Uniwersytecie Warszawskim podpisano w czwartek, 14 listopada umowę z wykonawcą, który zbuduje gmach wydziałów Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Nauk Ekonomicznych, a także Akademickiego Radia Kampus. Budynek stanie w rejonie Bednarskiej i Wisłostrady
"Dziękujemy, że byliście z nami przez 17 lat. Ola, Aga i Ania" - napisały na płachcie papieru pracownice Księgarni PWN Resursa w budynku Caritasu przy Krakowskim Przedmieściu 62, która właśnie przestała istnieć.
Knajpa ma w nazwie słowo "strajk" i uderza w zmysły. Wszystko tu styka, właściwie się komponuje i zachwyca, a klasyk włoskiej kuchni przybiera formę spektakularną.
Muranów: na ścianie pomnika Bohaterów Getta Warszawskiego przy ul. Anielewicza namalowano czerwoną-czarną flagę, którą posługiwali się ukraińscy nacjonaliści. Policja nie wie jeszcze, kto odpowiada za ten akt wandalizmu.
Po ponaddwumiesięcznym remoncie Centrum Nauki "Kopernik" w piątek, 15 listopada ponownie otworzyło drzwi dla zwiedzających. Efektów remontu nie widać. Ale to akurat nie jest zła wiadomość.
Czy mieszkańcy Starówki, jednej z największych turystycznych atrakcji Warszawy, mają prawo do ciszy? Proszą, by lodowisko i Jarmark Bożonarodzeniowy przenieść w okolice Multimedialnego Parku Fontann
Te dwie warszawskie ulice w ostatnim czasie zyskały coś, czego brakuje w stolicy: wielkomiejski i światowy charakter. Na zmianach zyskają przede wszystkim piesi.
- Mamy dość hałasu, smrodliwego zapachu i nocnych imprez - skarżą się mieszkańcy bloku sąsiadującego z najsłynniejszym zagłębiem kebabowym w Warszawie w pawilonach przy ulicy Jana Pawła II. Tutejsze bary rekomendowane przez znanego influencera przeżywają prawdziwe oblężenie.
Odbudowa zachodniej pierzei pl. Piłsudskiego zakończy się w 2030 r. - powiedział PAP rzecznik spółki Pałac Saski Sławomir Kuliński. To byłoby zgodne z ogłoszonym wcześniej planem. Na najbliższe miesiące zaplanowano m.in. kontynuację badań archeologicznych i zawarcie umowy, na którą od miesięcy czeka pracownia architektoniczna.
Policja obezwładniła i zatrzymała mężczyznę, który w sobotę, 9 listopada, wspiął się na pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. na pl. Piłsudskiego i groził, że użyje broni. Po konsultacji lekarskiej został skierowany do szpitala na obserwację.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę na Trasie Łazienkowskiej. Śmierć na miejscu poniósł 46-letni kierowca taksówki.
Pijana 19-latka siedziała w restauracji McDonald's na Dworcu Centralnym. Jak twierdzi świadkini zdarzenia, ochroniarze razili ją paralizatorem.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej to dopiero początek inwestycji przy powstającym u stóp PKiN placu centralnym. Jakie budynki powinny go otoczyć, żeby to miejsce było żywe?
Dobiega końca gruntowny remont zabytkowego pawilonu Cepelii u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich. Rozebrany został niemal do szkieletu, po czym odtworzony. Wkrótce powstanie w nim flagowy salon Empiku.
Żaden z moich szkolnych kumpli już w centrum Warszawy nie mieszka. Kiedy założyli rodziny i trzeba było wyprowadzić się od rodziców, okazało się, że na mieszkanie w centrum ich nie stać.
Część przedszkoli zlikwidowało oddziały, część zatrzymało u siebie sześciolatki, które wcześniej wysyłano do zerówek w szkołach. Mimo to kilka tysięcy miejsc w przedszkolach jest wolnych. A będzie coraz gorzej.
Sześciu mężczyzn napadło na mieszkanie Ukrainek, w którym znaleźli pieniądze w różnych walutach, o łącznej wartości miliona zł. Według naszych informacji weszli do lokalu w przebrani za za dostawcę jedzenia, policjantów i pogranicznika.
Uczelnia Collegium Intermarium, założona przez instytut Ordo Iuris, właśnie straciła siedzibę w kamienicy w centrum Warszawy. Instytut mówi o "ataku administracji rządowej". Jak się dowiadujemy, Collegium Intermarium opuściło już lokal przy ul. Bagatela 12.
W poniedziałek rano, 4 listopada drogowcy zmienili organizację ruchu w rejonie Złota-Zgoda. Zamknięty dla ruchu jest odcinek ul. Sienkiewicza między Jasną a pl. Powstańców Warszawy
Podczas prac ziemnych u zbiegu ulic Jasnej i Zgoda natrafiono na kości. Według archeologów, mogą to być ludzkie szczątki z czasów II wojny światowej.
Miasto Jest Nasze dostarczyło prokuraturze dowody na to, że grupa Warsaw Night Racing organizuje nielegalne wyścigi po Warszawie: miejsca i godziny zbiórek. Osoby, które próbują z tym walczyć, dostają pogróżki i są nachodzone w domu.
Z 2,5-miesięcznym poślizgiem i dopiero ponad pół roku po otwarciu kładki przez Wisłę Zarząd Dróg Miejskich wpuścił pieszych i rowerzystów na Wisłostradę przy Karowej. Oddalają się jednak zmiany na prawym brzegu.
"Warszawa, jako stolica państwa zasługuje na silną instytucję poświęconą literaturze i książce" - pisze Grzegorz Piątek ze stowarzyszenia Unia Literacka. Przekonuje do pomysłu stołecznego ratusza, żeby niezależny dziś Dom Literatury przy Krakowskim Przedmieściu stał się instytucją miejską.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.