Studenci zrzeszeni w Warszawskim Kole Młodych Inicjatywy Pracowniczej przedstawili 8 postulatów, w tym dotyczących publicznej stołówki w BUW-ie. Zapowiadają, że nie opuszczą budynku Uniwersytetu, zanim ich żądania nie zostaną zrealizowane.
Dwa kilkudziesięciotysięczne marsze w centrum Warszawy w niedzielę przed wyborami prezydenckimi spowodują zmiany tras większości tramwajów i wielu autobusów. Ratusz podaje, które odcinki zostaną zamknięte i gdzie będą parkowały autokary z uczestnikami demonstracji.
Punktualnie kończy się remont linii tramwajowej na wiadukcie między rondem Babka a pl. Grunwaldzkim - ruch wróci tu od poniedziałku. Jednocześnie zaczynają się kolejne objazdy na Trasie W-Z, a od początku czerwca na pl. Bankowym, Ochocie i Okęciu. Na tym nie koniec.
Ponad 60 mln zł może uzyskać Politechnika Warszawska ze sprzedaży domu studenckiego "Sezam" przy Górnośląskiej. Ale jedna z firm nalega na powtórzenie przetargu.
Już wkrótce będzie można oglądać jeden z najcenniejszych zabytków Warszawy. Jest też skrupulatny plan na jego renowację
Efektowne latarnie wróciły na odnowiony plac w samym centrum Warszawy. Ich rozbiórka półtora roku temu wywołała niepokój obrońców zabytków.
Lokatorzy bloku przy ul. Grzybowskiej nie mogą sprzedać swoich mieszkań i mają coraz wyższe opłaty. Dlaczego?
Kto zdewastował drewnianą wiatę na Bulwarze Jana Karskiego nad Wisłą? Nieznany na razie sprawca namalował na niej nie tylko swastykę, ale też symbole antysemickie.
Tuż po pierwszej turze wyborów prezydenckich kilkanaście osób z Ostatniego Pokolenia weszło do sztabu Rafała Trzaskowskiego przy ul. Wiejskiej. - Chcemy spotkać się z Trzaskowskim jeszcze dziś - mówili. Po południu doszło do porozumienia między przedstawicielami sztabu a aktywistami.
Grafficiarze dewastują Warszawę. Malowane przez nich napisy i bohomazy widać wszędzie - na budynkach, murach, altanach śmietnikowych. Stołeczny ratusz przyznaje, że w dziewięciu na dziesięć zgłoszonych w 2024 r. przypadków tego typu wandalizmu sprawców nie wykryto.
Zajmująca drewniane domki na Jazdowie wspólnota ogłosiła dziś niepodległość. - Można ubiegać się o obywatelstwo - zachęca. Joanna Rajkowska, autorka Palmy na rondzie de Gaulle'a, zaprojektowała już Otwartą Bramę Jazdowa.
Parafia planuje remont starych budynków parafialnych oraz budowę nowego z podziemnym parkingiem. Mieszkańcy sąsiedniej kamienicy ostrzegają, że ich budynek może nie przetrwać tej inwestycji. I dziwią się, po co i dla kogo parafia to wszystko stawia.
Po tych bezpretensjonalnych śniadaniach chce się żyć. Najpierw do szturmu ruszyły jaja, a potem było jeszcze lepiej.
Przy drogach w Polsce stoi za dużo znaków, kierowcy skupiają na nich nadmierną uwagę, co powoduje wypadki - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Jako przykład przesadnego i nieprzepisowego oznakowania wskazała jedno z warszawskich rond, na którym doszło do niemal 200 kolizji.
Wielki bazgroł pojawił się na elewacji budynku przy Marszałkowskiej 27/35. Jego autorzy zdewastowali ścianę domu łącznie z tablicą upamiętniającą mieszkańców rozstrzelanych przez Niemców w 1944 r. Czy, tak jak inni wandale, pozostaną bezkarni?
Policja ze Śródmieścia zatrzymała nastolatka, który napadł na sklep w centrum Warszawy i dotkliwie pobił ochroniarza, po czym uciekł z ukradzioną butelką wódki. Zaatakowany przez niego mężczyzna ma złamaną kość czaszki i twarzoczaszki.
Kłęby pyłów otaczały w ostatnich dniach replikę trybuny honorowej na tzw. placu centralnym. Robotnicy czyścili kamienne okładziny obiektu. Ominęli miejsce, w którym jest graffiti upamiętniające samospalenie Piotra Szczęsnego, autora manifestu "Ja, zwykły szary człowiek".
Kto nie wciągał na stojaka nemów czy zupy pho, niech pierwszy rzuci we mnie sajgonką!
Co z metamorfozą ul. Kruczej, która miała być częścią "Nowego centrum Warszawy"? Ratusz zapowiadał tu La Ramblę niczym w Barcelonie, teraz mieszkańcy obawiają się, że między jezdniami powstanie deptak z hałaśliwymi lokalami serwującymi alkohol.
Są fenomenem warszawskiej kultury. Już siódmą dekadę cieszą miłośników muzyki, przyciągając za każdym razem rzesze słuchaczy liczone w tysiącach. Plenerowe Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich rozpoczynają w niedzielę, 11 maja, swój 66. sezon.
Właściciel klubu Polonia Warszawa wystosował emocjonalny list do prezydenta miasta skarżąc się na przedłużającą się procedurę wyłonienia partnera do budowy nowego stadionu przy Konwiktorskiej. Oraz na warunki na obecnym stadionie, które "urągają wszelkim normom".
Konserwatywny instytut Ordo Iuris zwalnia ósme piętro gmachu PAST-y przy ul. Zielnej. Kombatanckiej fundacji, do której należy budynek, przez lata płacił śmiesznie niski czynsz i nie uznawał podwyżki. W końcu poszedł na ugodę.
"Ekipa Trzaskowskiego wyczyściła kamienicę z lokatorów, by ją sprzedać", "masowo wysiedlają lokatorów pod fałszywą obietnicą, że tu wrócą" - takich słów używali politycy PiS na konferencji przed kamienicą przy Marszałkowskiej, którą stołeczny ratusz szykuje do sprzedaży.
Jeśli podpisania umowy nie opóźnią protesty konkurentów, już wkrótce w samym centrum Warszawy zacznie się nowa budowa. Niedługo potem zapadnie decyzja, kiedy zaprojektowany przez amerykańskiego architekta gmach osiągnie ostateczną formę.
W poniedziałek rano przez ponad godzinę bramy Łazienek Królewskich były zamknięte dla publiczności. Na teren parku przedostał się łoś.
11 wiązów wysokich na dziewięć metrów posadzono na ul. Zgoda. Ulica przechodzi transformację podobną do tej, jak wydarzyła się na Chmielnej. Łącznie w tzw. nowym centrum Warszawy pojawi się aż ponad 600 dużych drzew.
Awans Polonii Warszawa do piłkarskiej Ekstraklasy jeszcze kilka lat temu wydawał się nierealny. W tym sezonie jest to już niemal na wyciągnięcie ręki. A co z nowym stadionem?
1 maja pochody z okazji Święta Pracy, 2 maja przemarsz kibiców, 3 maja uroczystości i Bieg Konstytucji, a do tego impreza sportowa pod patronatem Roberta Korzeniowskiego na ul. Świętokrzyskiej. Warto pamiętać, na których ulicach można się w najbliższych dniach spodziewać problemów.
Dlaczego by nie pozwolić na ulokowanie w budynku po Empiku przy Nowym Świecie multimedialnego ośrodka, który mógłby być atrakcją turystyczną? - pyta warszawski radny.
Gmach Mazowieckiego Centrum Stomatologii na Mariensztacie miał jeszcze w 2023 r. odzyskać przedwojenny wygląd, ale remont jego elewacji jest rozgrzebany do dzisiaj. Właśnie mija kolejny termin zakończenia prac.
Uniwersytet Warszawski ogłosił konkurs architektoniczny na modernizację kampusu na Krakowskim Przedmieściu. Zniknie pofalowany asfalt i chaotyczny parking przed starym BUW. Projektanci mają też zaplanować nowe piesze wejście na kampus oraz nowy dojazd.
Tysiące uczestników, darmowa wata cukrowa i pop-corn. Na pikniku z okazji 1000-lecia korony polskiej pojawił się premier, ale wydarzenie miało charakter apolityczny.
W poniedziałek i wtorek w Warszawie spotka się kilkunastu prezydentów i szefów rządów państw Inicjatywy Trójmorza. Będą zmiany w ruchu i parkowaniu.
Na placu centralnym posadzono już wszystkie 102 drzewa. Kiedy otwarcie? I gdzie odbędą się majowe targi książki?
Koniec teoretyzowania i snucia wizji: zaczyna się procedura projektowania przebudowy Placu Żelaznej Bramy. Czy plac spełni oczekiwania mieszkańców? I czy tym razem zmiany uda się przeprowadzić kompleksowo?
Nowe odcinki rowerowe na Marszałkowskiej, w al. Jana Pawła II, na ul. Grzybowskiej i w al. "Solidarności" zapowiada dyrektor ZDM Łukasz Puchalski. Przyznaje, że powinny też wracać przejścia przez ruchliwe arterie, ale to jeszcze bardziej podniosłoby i tak niemałe już koszty.
Instalacja nad Wisłą została przygotowana w ramach obchodów 1000-lecia Koronacji Bolesława Chrobrego. W niedzielę na Błoniach Stadionu Narodowego na warszawiaków czeka wiele atrakcji.
Mierzyliśmy: hałasy dochodzą do 100 decybeli. Protestujący epatują drastycznymi zdjęciami zwłok dzieci, straszą dzieci z naszego osiedla - narzekają mieszkańcy ul. Wiejskiej. Od dwóch miesięcy zmagają się z protestami prawicy przeciwko klinice aborcyjnej Abotak.
Sześć godzin koszmaru w środku Świąt Wielkanocnych - mieszkaniec Śródmieścia nagrał odgłosy bandytów drogowych i udostępnił je w internecie. Zapowiada pozew przeciwko miastu.
Co najmniej 15 mln zł spodziewa się uzyskać stołeczny ratusz ze sprzedaży siedmiu dużych mieszkań komunalnych w kamienicy przy ul. Marszałkowskiej. Ale właściwie dlaczego miasto je sprzedaje?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.