Wojują nie tylko firmy śmieciarskie. Warszawa i jej śmieci to też pole bitwy polityków.

Wola Ducka pod Otwockiem, luty 2022 r. Dostawczak wjeżdża w jednego z pracowników Polskich Sieci Energetycznych. Przyjechali do rutynowej kontroli sieci wysokiego napięcia. Używali drona. Zatrzymali się na nieczynnej stacji benzynowej. „Na parkingu byli jedynie pracownicy PSE ubrani w oznakowaną odzież. Kierujący dostawczym samochodem, bez jakiejkolwiek próby hamowania, wjechał w pracownika wymieniającego baterię w dronie, a potem cofnął i ponownie najechał na leżący na ziemi sprzęt wart kilkadziesiąt tysięcy złotych, po czym odjechał" – podawały PSE w komunikacie publikowanym przez lokalne media. Kontroler został zabrany do szpitala.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pissiory zrobią każde świństwo, by namieszać w Warszawie i zrzucić winę na Trzaskowskiego. Szczególnie prokuratorzy na służbie Solpolu. Nie mogą darować sromotnej porażki doktora Hatakumby.
  @Vito(ld)60
  ozdoba z gangu kakaowców. Młode śmiecie ( nie mylić z młodymi wilkami ) zdolni do każdego świństwa i przekrętu . 8* i solpol .
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  metoda "wodna" wydaje się mieć najwięcej sensu, bo rzeczywiście pozwala choćby z grubsza połączyć wysokość opłat z realną ilością mieszkańców. nie rozumiem czemu z niej zrezygnowano, pewnie dlatego, że Polską rządzą idioci.
  @awruk2
  Nie zrezygnowano, władze Warszawy zostały zmuszone do rezygnacji z tego rozwiązania.ziobrza prokuraturwa i pissi wojewoda robią wszystko, by ludzie się wruwiali na Rafała i PO.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @awruk2
  Ozdobą wprowadził urzędową max opłatę i miasto było do tyłu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @felicjan
  i tu się nie zgodzę z przedmówcą; inne miasta wprowadzając opłatę "od wody" często nawet nie dawały maksymalnych stawek i jakoś nie były "do tyłu". Ciekawostka, że w stolnicy żaden poziom opłat nie jest w stanie [wg urzedników] zagwarantować rentowności procesu. To wqrwia, nie metoda. Warszawiacy płacą horrendalne stawki za utylizację odpadów. I nie wiadomo, skąd te stawki się biorą; wydaje się, że odpowiedzialny za to wiceprezio po prostu wysysa je z brudnego palucha, żeby na premie starczyło ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  PiSuarom nie podobały się opłaty za wywóz śmieci na podstawie zużycia wody, bo przecież czym napełnią swoje baseny?
  już oceniałe(a)ś
  31
  2
  Jak ktoś nie zakumał do tej pory, czemu próbują umoczyć Karpińskiego, to już wie. Taka mała kara za to że w końcu doprowadził ktoś do końca sprawę spalarni, która obecnie większość zysków śmieciowej mafii.

  I teraz istota rządów pis. Zamiast ścigać mafię, sciga się polityczna konkurencję dla publiki. I de facto chodzi się na pasku tej mafii
  już oceniałe(a)ś
  27
  1
  Rządowe bagno spływa? Opozycjo, zjednocz się na wybory, bo nam Polskę pisy zniszczą!
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Pierwszy raz w historii mamy rząd siedzący w kieszeni u zorganizowanej przestępczości.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Jakoś śmierdzi to wszystko ...
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Doświadczenie życiowe podpowiada, że taki burdel powstaje jak za wszystko trzeba zapłacić łapówkę i w dodatku nie dostaje się tego za co się zapłaciło - a łapówkarze pieniędzy nie oddają.
  @ph7
  Muszę wyjaśnić: nie plusujcie mnie bo to dla mnie wstyd - dla jasności: burdel to w Urzędzie MS Warszawy
  już oceniałe(a)ś
  0
  0